Skrzypienie deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marcelvw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lis 17, 2008 14:42
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: marcelvw » śr mar 04, 2009 09:54

Widze ze nie tylko u mnie trzeszczy... a mam niestety tak ze jak cos trzeszczy, pierdzi czy coskolwiek to szlak mnie trafia :)

Ja mam troszke inny problem, u mnie trzeszczy lusterko wsteczne :) Jak jade po nierownosciach (czy praktycznie wszedzie:)) to skrzypi sobie... Gdy je docisne to jest spokoj... Moze ktos mial taki przypadek i go rozwiazal?:)



Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr mar 04, 2009 16:24

DragOOn pisze:ThoMass, najlepszym sposobem sprawdzonym tu na forum jest używanie "parcianej" (takiej materiałowej) izolacji do oklejania miejsc styku ocierających sie plastików. Ja jeszcze czasami uzywam WD 40 np w przednich drzwiach przy lusterkach bo tez skrzypiało.
A kolego może mogłbys podeslac jakis link chociazby z allegro o jaki rodzaj izolacji chodzi. Skoro juz sprawdzone i pozwala choc troche uciszyc te trzaski i skrzypienia to po co szukac czegos innego.
DragOOn pisze:A do tylniej polki to sprobuj nakleic ta taśmę parcianą na tych plastikach gdzie połka sie opiera jak bagaznik jest zamknięty.
A jesli chodzi o polke to czy u Was tez sie ruszaja nie mocno, ale gdzies okolo pol centymetra te boczne podpory na ktorych opiera sie polka w momencie zamkniecia bagaznika?



Awatar użytkownika
DragOOn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw lis 29, 2007 18:29
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: DragOOn » śr mar 04, 2009 18:25

ThoMass pisze:A kolego może mogłbys podeslac jakis link chociazby z allegro o jaki rodzaj izolacji chodzi. Skoro juz sprawdzone i pozwala choc troche uciszyc te trzaski i skrzypienia to po co szukac czegos innego.
Jasne kolego juz zapodam przykladowym linkiem http://allegro.pl/item561370413_tasma_i ... etrow.html


Moje toczydło... viewtopic.php?p=1542750#1542750

Całe foto story na 1 str.

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » śr mar 04, 2009 20:20

DragOOn pisze: Jasne kolego juz zapodam przykladowym linkiem http://allegro.pl/item561370413_tasma_i ... etrow.html
Dzieki kolego za szybka odpowiedz.
A jesli moge zapytac to czy te bocznie mocowania co trzymaja polke powinny sie ruszac czy raczej na sztywno powinny byc przymocowane do bokow.



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: romanek84 » wt kwie 07, 2009 21:51

witam
mi się trzaska nie wiem jak to nazwać? między podsufitką a dachem jest przyklejone do dachu to jest jakaś mata, gąbka?? i tego mi sie połowe odkleiło od dachu i tak drzy jak jade i nie wiem czy to jest potrzebne czy wywalic to? i jeszcze pytanie jak sciągnąć podsufitke od czego zacząć??



Awatar użytkownika
marsala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:33
Lokalizacja: bialystok

Post autor: marsala » ndz sie 09, 2009 19:22

witam wszystkich.
ostatnio borykam sie z problemem a mianowicie chodzi o schowek, strasznie chalasuje co doprowadza mnie do szalenswa.

Czy orjetujecie sie jak rozebrac drzwiczki schowka, czy sa tam jakies zatrzaski jest to sklejone i czy wogle da sie je rozebrac? POMOCY prosze. Obrazek



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn sie 10, 2009 00:52

hehe schowek tzn drzwiczki sa klejone i wbrew pozorą da się rozberać bo sam to zrobiłem zresztą dzięki poradzie z tego forum :) choć trzeba się odrobine pomęczyć, ale podważając w kilku miejscach jednocześnie powinno puszczać powoli :)



Awatar użytkownika
marsala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:33
Lokalizacja: bialystok

Post autor: marsala » pn sie 10, 2009 11:44

dzieki bede prubowal :bajer:

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 15:24 ]
Adamskibyd A CZYM TO POTEM SKLEJILES JAKIM KLEJEM?



marceli-m8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 29, 2009 16:55
Lokalizacja: Łuków

Skrzypienie deski

Post autor: marceli-m8 » sob sie 29, 2009 17:00

Witam! Pisze po raz pierwszy więc jak coś nie tak to SORRY :blush: Od jakiegoś czasu zaobserwowałem w swoim aucie skrzypienie nad Airbagiem, które po dociśnięciu ustaje a pojawia sie przy ruszaniu i na wertepach :grin: czy wie ktoś może jak to zlikwidować?? Bo serio jest to denerwujące. Dodam, że wszystkie śruby mocujące deskę są OK. Pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
marsala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:33
Lokalizacja: bialystok

Post autor: marsala » ndz sie 30, 2009 15:07

problem jest oslona poduszki.
1- zdejmij oslone
* u gory miedzy deska rozdzielcza a oslona poduszki jest szczelina(widac ja z za przedniej szyby) - zlap i wyciagnij oslone
* oslona wyjdzie wzglednie lekko bo nie jest przymocowana co zreszto jest powodem problemu
2- po zdjeciu oslony
* wloz jakas szmatke (albo cos innego- wymysl cos) miedzy teske a oslona nie miedzy oslona a poduszka
* pamietaj zeby nie bylo zbyt ciasno bo w razie wypadku poduszka moze zle dzialac
3- wez piwo i po sprawie



marceli-m8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 29, 2009 16:55
Lokalizacja: Łuków

Post autor: marceli-m8 » ndz sie 30, 2009 16:49

Dzieki, pobróbuję jutro :pub:



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn sie 31, 2009 01:10

marsala, ja skleiłem to klejem a dokładnie żywicą z utwardzaczem (gość w sklepie chemicznym mi to polecił,koszt 6 zl) i załatwiłem sobie zaciski stolarskie i na całe 24h. sklejone i dociśnięte w kilku miejscach odstawiłem. Proponuje takie zaciski lub coś w podobie sobie skołować bo jak wiadomo plastik sprężynuje :)



Awatar użytkownika
marsala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:33
Lokalizacja: bialystok

Post autor: marsala » pn sie 31, 2009 16:19

Adamskibyd pisze:marsala, ja skleiłem to klejem a dokładnie żywicą z utwardzaczem
zrobione i naprazione :chytry: troche sie nameczylem ale sie udalo
pare fotek:
Obrazek Obrazek
a to problemObrazek
okazalo sie ze szyny sa na zatrzaski. :grrr:
rowziazaniem bylo sklejenie plastiku(szyny) lutownica. oczywiscie caly element byl wyciagniety z auta dzieki czemu odrazu usunelem nastepny problem. szyna jest zarazem wylacznikiem swiatel w schowku. miejsce miedzy czubkiem szyny a dzwigienka przelacznika przykleilem material dzieki czwemu szyna sie nie slizga na przelaczniku(zrozumiecie o co mi chodzi jak zdejmiecie panel :hmm: ).
teraz najlepsze, eliminujac chalas schowka odkrylem jeszcze kilka miejsc do poprawki :goof:
wiec ciag dalszy nastapi... :bajer: .
pozdrawiam



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt wrz 01, 2009 23:57

marsala, tak zrobione i naprawione a musiałem zrobić to, ponieważ schowek mi się zaciął i musiałem go rozebrać a teraz po sklejeniu ładnie trzyma i nawet mi nie skrzypi nic,no pierwszego dnia po założeniu schowka troche było skrzypienia,ale teraz wróciło wszystko do normy :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 83 gości