Uszczelka pod głowica?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

paweletz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 12:06
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: paweletz » wt wrz 01, 2009 12:17

Mam podobny problem z tym że u mnie dodatkowym objawem jest niebieski dym z wydechu oraz tak jak wspomniałeś przy przyśpieszaniu auto zaczyna szarpać. Olej wymieniałem w kwietniu a już samych dolewek miałem ponad 3 litry. Wiem że te silniki ogólnie biorą olej ale 3 L to chyba przesada. Rozmawiałem z mechanikiem mówi że to albo pierścienie albo w najgorszym przypadku głowica. Jeśli chodzi o koszta to powiedział że w 1500 pln powinienem się zamknąć. Myślicie że mechanik dobrze ocenił sytuacje? Powinno pomóć?



greg

Post autor: greg » wt wrz 01, 2009 14:05

paweletz pisze:Myślicie że mechanik dobrze ocenił sytuacje? Powinno pomóć?
tak



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » śr wrz 02, 2009 00:13

ja ma problem uciekającego płynu chłodniczego około 0,5l. na miesiąc...i nie wiem jaka przyczyna, masła nie ma, wycieków nie ma bo sprawdzałem...zastanwiam się nad kupnem uczelniacza w płynie, warto próbować?



wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » śr wrz 02, 2009 00:26

Adamskibyd pisze:ja ma problem uciekającego płynu chłodniczego około 0,5l. na miesiąc...i nie wiem jaka przyczyna, masła nie ma, wycieków nie ma bo sprawdzałem...zastanwiam się nad kupnem uczelniacza w płynie, warto próbować?
Najpierw sprawdz dokladnie wszystkie przewody, króćce, chlodnice, nagrzewnice i pompe moze masz gdzies delikatny wyciek... zobacz tez czy jak silnik jest rozgrzany to czy nie dmucha CI do ziorniczka wyrownawczego... auto kopci? oleju przybywa? w zbiorniczku sa moze jakies plamki oleju? dolewales moze samej wody bo jesli tak to moze poprostu parowac i przez odpowietrznik na zbiorniczku wyrownawczym uchodzic... co do uszczelniacza w plynie to jesli poszla CI uszczelka to i tak nic nie da, pozatym po kolejnej wymianie plynu sie wypluka wiec jest to rozwiazanie raczej doraźne aczkolwiek znam jedno auto zalane takim czyms ktore juz 2 rok jezdzi... sam nigdy tego nie uzywalem ale jak chcesz tym autem pojezdzic to ja bym odradzal... zdecydowanie wolalbym dojsc do tego co jest nie tak i to wyeliminowac raz na zawsze



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » śr wrz 02, 2009 00:33

auto na pewno nie kopci, a plamek oleju brak, a resztę w takim razie będę musiał sprawdzić...

[ Dodano: 02 Wrz 2009 20:14 ]
Dziś jeszcze raz przeglądałem co i jak pod maską i zauważyłem, że w tym miejscu co zaznaczyłem na zdjęciach jest mokro i tłusto, czy to może mieć jakiś związek z uciekającym płynem chłodniczym? czy gdzieś tam w okolicy jest coś z czego ten płyn wycieka???? :chytry:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw wrz 03, 2009 18:57 przez Adamskibyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » śr wrz 09, 2009 13:18

Golf brata zrobiony.
Koszt uszczelki - 105 zł
robocizna - 150zł :D
planowanie głowicy - 50 zł :D
i inne oleje i płyny i uszczelki 250 zł.

Jak narazie jest znaczna poprawa.Mamy nadzieje że już tak zostanie.
Przypuszczam że jedna świeca dostała strzała (paliła wode przed wymianą) bo od czasu do czasu szarpnie autem.
Świece też trzeba bedzie wymienić.



burda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 13, 2009 11:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: burda » śr wrz 09, 2009 13:48

co do uszczelniania układu chłodniczego, ja w swoim mk2 mialem tez problem z ubywającym plynem, szykalem wyciekow - nie znalazlem, kupilem małą tubkę z proszkiem (chyba miał pszenice w składzie :) ) i podziałało, golf jeździ już tak dwa lata bez problemów, kumpel mi to doradzil, ktory zastosowal to w swoim aucie i tez parę lat nim posmigal. nie zauwazylismy minusów tego preparatu.



greg

Post autor: greg » śr wrz 09, 2009 22:45

burda pisze:kupilem małą tubkę z proszkiem (chyba miał pszenice w składzie
teraz wiem dlaczego mówią że muszą owsa zalać do baku :grin:



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » czw wrz 10, 2009 00:40

Panowie a co z moim problemem, wiecie może od czego to takie tłuste w miesjacach, które są na zdjęciach kawałek wyżej? ;)



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw wrz 10, 2009 08:32

Może ktoś dolewał olej do układu wspomagania i mu się troszkę ręka smykła i rozlał ?
Jak wytrzesz to pojawia sie na nowo?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości