Jak działa centralny zamek??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marianek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw cze 25, 2009 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak działa centralny zamek??

Post autor: marianek84 » sob wrz 12, 2009 15:20

mam taki problem, chce zalozyc alarm z centralnym zamkiem sterowanym z pilota, z tym że jako osobna funkcje chce miec domykanie szyberdachu.

wszyscy pisza ze polpinamy sie w zielony i szary kabel podajac tam "+" i ma smigac.

owszem ale wtedy szyberdach sie zamknie za kazdym razem a mi nie o to chodzi.

wiadomo ze zamykajac drzwi kluczykiem zamknie sie szyber a jezeli zamykam wciskajac "korek" w drzwiach kierowcy to centralny zamyka wszystkie drzwi ale nie szyber.

i teraz pytanie : ktore z 5 kabli idacych do drzwi kierowcy odpowiedzialne sa za to i w jaki sposob??

z gory dzieki



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » sob wrz 12, 2009 15:31

to ustaw krotki impuls na zamykanie i otwieranie, wtedy szyber nie bedzie sie zamykal... a nawet krotki impuls wystarczy dla pneumatyka w MK3, sprawdzone :)

a z dodatkowego kanalu alarmu zrob sterowanie dla szybera...

ja tak zrobilem u siebie w MK4, normalnie zamykam tylko zamki krotkim impulsem a z kanalu dodatkowego po dolozeniu ukladu opozniajacego (bo tam impuls tylko 1s) zamyka drzwi + domyka wszystkie szyby... zalezy ktory przycisk na pilocie nacisne...



Awatar użytkownika
marianek84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw cze 25, 2009 17:12
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: marianek84 » sob wrz 12, 2009 16:02

jest to sposob, duzo ludzi tak podlacza ale to jaest takie "omijanie" problemu, ja myslalem zeby sie jakos wpiac w sterowanie szyberdachem ale nie mam pojecia jak...

poki co zostaje mi wlasnie takie podlaczenie jak opisujesz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości