[mk2] problem z wolnymi obrotami a właściwie ich brakiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ajronmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 09, 2006 00:43
Lokalizacja: Soundtropolis
Kontakt:

[mk2] problem z wolnymi obrotami a właściwie ich brakiem

Post autor: Ajronmen » czw lut 09, 2006 00:54

Witam jestem nowy na forum, próbowałem znależć pomoc na moją usterkę ale znalezienie się w gąszczu tematów jest dosyć ciężkie. Mój Golf to mk2 z silnikiem 1.3 na pełnym wtrysku rocznik 90 na 4 biegowej skrzyni. Mam problem z wolnymi obrotami. Od początku posiadania dwójki falowały i spadały po wciśnięciu sprzęgła, że czasem zaświeciła się dioda ładowania. Obecnie silnik gaśnie a obroty wolne przypominają skowyt traktoru. Czyściłem silnik krokowy, przepustnicę, regulowałem zapłon oraz mieszankę. Pytanie , czy zostało mi coś jeszcze przed kupnem silnika krokowego, czy może byc coś innego przyczyną takiego stanu rzeczy.

Druga rzecz dotyczy opon a właściwie rozmiaru. Mam opony 205/65/R15 na alumach, nie mam zielonego pojęcia czy mam się wogóle brać za zakładanie tych kół czy szukać mniejszych.


Scotch po whisky

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw lut 09, 2006 01:05

Ajronmen pisze:Czyściłem silnik krokowy,
A powiedz mi gdzie ty w tym silniku masz krokowy. bo dałbym sobie coś niecoś może obciąc,że nie ma.

A co do tego ,że obroty spadaja po wciśnięciu sprzęgła to moze nie jest wina silnika, tylko cos ze skrzynią jest nie teges. Sprzęgło albo coś.

A jezeli nie to posprawdzaj jeszcze przewody od odmy. Zwłaszcza, ten co dochdzi do rury idacej do przepustnicy.

pociesze cię ze tez mam problem z wolnymi. Maram się juz od ponad pół roku i nie wiadomo o co chodzi.

Ajronmen pisze:Mam opony 205/65/R15 na alumach, nie mam zielonego pojęcia czy mam się wogóle brać za zakładanie tych kół czy szukać mniejszych.
Co do opon to 195/50 to mi się wydaje max. popierwsze ukręć kierownica bez wspomagania na 205 A druga sprawa to weź tym jexdzij. Dla silnika 1.3 taka opona to takie opore że o ja dziękuje. Ciekawe czy z miejsca pójdzie. A prędkośc maksymalna to chyba 120 nie przekroczy.

Ja mam 185/60/14 i jest ok.


Obrazek

Awatar użytkownika
Ajronmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 09, 2006 00:43
Lokalizacja: Soundtropolis
Kontakt:

Post autor: Ajronmen » czw lut 09, 2006 01:46

zaluje ze nie mam aparatu bo bym ci go sfotografował, poza tym to ze silnik gasnie to na pewno nie jest winą skrzyni biegów. Wszystkie przewody są ok, także te od odmy. Jakaś inna przyczyna skoro silnika krokowego nie ma ??


Scotch po whisky

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » czw lut 09, 2006 07:39

Posprawdzaj czy nie zasysa gdzieś lewego powietrza. :pub:


VW RULEZ :)

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lut 09, 2006 08:27

Skład mieszanki i zapłon masz ok?



Awatar użytkownika
Ajronmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 09, 2006 00:43
Lokalizacja: Soundtropolis
Kontakt:

Post autor: Ajronmen » czw lut 09, 2006 11:33

Skład mieszanki i zapłon jest OK , nie ciągnie nigdzie lewego luftu - wszystko sprawdziłem. Mam juz powoli dość samochodów marki Volkswagen. Silnik po zapaleniu jakos trzyma obroty ale w czasie jazdy gaśnie non stop.


Scotch po whisky

Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » czw lut 09, 2006 11:50

hmm Ja po przeczyszczeniu przepustnicy i podkrecenie obrotow biegu jolowego(srubeczka po prawej stronie przepustnicy) pozbylem sie problemy.
Istnieje jeszcze mozliwosc, ze sonda umiera. Odłacz ja i odpal



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości