sciaga auto do lewej.co moze byc nie tak??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kemoT1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 15, 2009 23:01
Lokalizacja: polska

sciaga auto do lewej.co moze byc nie tak??

Post autor: kemoT1984 » śr sie 19, 2009 22:40

jezdze golfem III 1.9tdi 95' 3D i ciagnie mnie do lewej.niedawno mialem mala przygode ktora przytrafila mi sie na drodze.moze opisze po krotce co sie takiego stalo to ulatwi wam to w pomocy za ktora z gory wielkie DZIEKI!!jadac autem na zakrecie w prawo uderzylem lewym przednim kolem w kraweznik<na skreconych kolach w prawo >uderzenie na tyle mocne ze zgielo stary wachacz i wyrwalo polos(uderznie przy predkosci 30-40km/h).wachacz wymieniony tyle ze ten wachacz ma sworzen zamocowany na stale w porownaniu do prawej strony gdzie tam jest mozliwosc samej wymiany sworznia<moze to ma jakies znaczenie?>.wymienilem wszystkie cztery amorki na nowe,przeminione zostaly kola z przodu na tyl, wywarzone.ustawiona zbierznosc...i teraz jesli chodzi kont pochylenia kola to mowia mi w warsztacie ze nie ma takiej moziwosci,bo nie ma tej lezki na amorku do regulacji..w starych tez nie bylo.auto hamuje prosto przy puszczonej kierownicy.dosc znacznie odczuwam to sciaganie, a przy wiekszej predkosci juz jest nieciekawie.lewa opone tnie na zewnatrz.prawa minimalnie od wewnatrz.cisnienie w oponach prawidlowe.niedlugo mam zamiar zdjac te felgi(jedna z nich ta ktora byla trafiona dostala niezlego kopa i jest obecnie na prawej stronie z tylu) i zalozyc 4 inne kola na chwile by wyeliminowac wine samych kol.najgorsze jest to ze przy wolnej predkosci nawet jak ruszam widze jak odrazu odbija mi kierownice w lewo jakby cos nadawlo taki kierunek??????jesli jestescie w stanie podsunac mi wiecej pomyslow a pewnie jest ich duzo piszcie smialo za co dziekuje!!kazda podpowiedz bedzie dla mnie wazna!!pozdr!!!

[ Dodano: 19 Sie 2009 22:41 ]
dodam tylko ze wszystko sztywno siedzi brak luzow.chyba ze cos uleglo skrzywieniu>?tylko co takiego.kazde mysl moze sie przydac! dzieki!
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 11:22 przez kemoT1984, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PIOTREK 86
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 497
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 22:48
Lokalizacja: Niewiadów okolice Tomaszowa Maz
Kontakt:

Post autor: PIOTREK 86 » śr sie 19, 2009 23:41

kolego po pierwsze ustaw zbieznosc oraz katy pochylania,zanim to zrobisz sprawdz miarka czy nie masz cofnietego wachacza lub sanek...nie rozumiem dlaczego nie masz reg katow powinny byc bo ma to dosc spore znaczenie a obiawy jakie masz w golfie wskazuja wlasnie na zle ich ustawienie,pochylenie kolo to cos chyba ok(-0:35) bo sam sobie ustawialem ostatnio wlasnie jedz do jakiegos dobrego fachury


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=477830

sebinHo

Post autor: sebinHo » czw sie 20, 2009 09:12

mój wujek miał to samo, zrób pełną geometrie auta



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pt wrz 18, 2009 22:59

witam! chciałbym opisać swój problem, ale w MK4: ściąga moja golfina w lewo...:/ była robiona zbieżność i geometria przedniej osi i trochę się poprawiło,ale niewiele:/ dodam że w maju tego roku miałem małą przyogdę i na parkingu babka otarła mnie swoim bokiem mój tylny lewy bok,drzwi pasażera i nadokole i zatrzymała się na kole,lecz felga i opona były ok,zero śladu...będąc na geometrii zawuażyłem, że tylne lewe koło jest lekko w pozycji => // nie wiem co mam teraz robic dalej z tym fantem?gdzie jechać, co sprawdzać? jakieś rady Panowie?:>



bartekpekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 05:46
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: bartekpekin » sob wrz 19, 2009 01:28

moim zdaniem tylna tuleja wachacza na przdniej osi proponuje zmienic wszystkie tuleje czyli 4 tulejki i sworzen jesli bedzie potrzeba



Awatar użytkownika
Elgardiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 12:27
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Elgardiel » sob wrz 19, 2009 01:41

belcho99 pisze:a orientuje się ktoś gdzie można w rejonie Ostrołęki udac się na geometrię
Jedz do jakiegoś Stacji kontroli pojazdów, myśle że aż tak drogo sobie nie policzą a jednak bedziesz miał wszystko fachowo zrobione ;) Zaoszczędzisz sobie problemu z mechanikami, bo co mechanik to inna teoria.


Knowing is not enough, We must apply. Willing is not enough, We must do..
Alpine 9835
Sony XM3040F
u-Diemension Jr. Mid 6 + Pro XT2
Audison VR 209
Cerwin Vega 104

bartekpekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 05:46
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: bartekpekin » sob wrz 19, 2009 16:32

myslisz ze na stacji to stwierdza? hahahah
Ostatnio zmieniony sob wrz 19, 2009 16:32 przez bartekpekin, łącznie zmieniany 1 raz.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn wrz 21, 2009 20:53

jeden specmajster zasugerował, że wg niego to krzywa tylna belka:/



bartekpekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 05:46
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: bartekpekin » wt wrz 22, 2009 20:09

nie sluchaj oni maja krzywe łby



pelek8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 03:03
Lokalizacja: Borowa Góra
Kontakt:

Post autor: pelek8 » sob wrz 26, 2009 01:27

Mi kiedys sciagal gdy felga lekko "bila". Myslalem ze od takiej bzdury to nie mozliwe a jednak. Nawet jak jade z kolkami wywazyc na lato/zime to mechaniory truja mi zawsze ze te najbardziej rowne na przod... bo bedzie sciagalo... wiec moze kolko nierowne?



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » śr wrz 30, 2009 01:32

spróbuje jeszcze podjechać aby lookneli czy felga faktycznie nie jest krzywa a potem dalej nie wiem...czy na jakiejś diagnostyce stwierdzą co dolega autku?:>



ATe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 09, 2007 17:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: ATe » śr wrz 30, 2009 21:03

mam ten sam problem. golfine okrutnie ciągnie w lewo. zbierzność byla sprawdzana i nadal jest to samo. jutro mają sprawdzac jeszcze raz (w ramach gwarancji). zastanawiam sie czy nie zamienić kół stronami, albo przód przerzucić na tył i odwrotnie. moze to naprawde krzywe fele??tyle ze z wywazeniem nie bylo problemu...



Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Yaro1981 » śr wrz 30, 2009 21:15

jakis czas temu ale nie w vw zatarł mi sie cylinderek hamulcowy strasznie zjezdzał na prawą strone . łozysko tez możesz sprawdzić w jakim jest stanie . proponuje tez podjechac na inny warsztat by sie upewnic czy rzeczywiscie jest wszystko oki


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » śr wrz 30, 2009 22:23

ATe, też nad tym myślałem aby zamienić koła stronami...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości