wywala błąd 16490

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszmacher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw cze 19, 2008 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz

wywala błąd 16490

Post autor: lukaszmacher » ndz paź 04, 2009 10:51

Witam
Mam problem z seatem ibiza 1.2 12Vrok 2003 mianowicie autko sie czasem dusi i skakają obroty na zimnym silniku i zapala sie ta pomaranczowa kontrolka od silnika,po wpieciu vaga wyskakuje błąd 16490,troche go dławiło przez katalizator i wywaliłem srodek i troche jest lepiej ale nadal zapala sie ta kontrolka i po wpieciu wyskakuje nadal błąd 16490,co roboc??czyzby zeczywiscie była to wina tego czujnika g71???gdzie ten czujnik jest???prosze o pomoc i z góry dziekuje
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 12:13 przez lukaszmacher, łącznie zmieniany 1 raz.



OMBRE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 05, 2009 12:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: OMBRE » pn paź 05, 2009 13:33

Tak, usterka czujnika cisnienia atmosferycznego, bądź nieprawidłowy z niego sygnał może powodować niewłaściwą pracę silnika na wolnych obrotach.

Może być kilka przyczyn występowania takiego błędu:
- uszkodzenie przewodów bądź zbyt duża rezystancja na złączach prowadzących do tegoż czujnika
- fałszywe powietrze
- usterka samego czujnika
- usterka modułu sterującego (VW zawsze podaje na końcu listy możliwość nieprawidłowego działania sterownika)



DamianS.
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 18:22
Lokalizacja: okolice Wielunia
Kontakt:

Post autor: DamianS. » pn paź 05, 2009 13:49

miałem ten sam problem, wymieniłem czunik i było wporzadku, znajduje sie on po prawej stronie silnika, musisz wsadzic tam reke i go wymacac:P nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem :P Obrazek


moje pudełko ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=235737

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości