Skrzynia biegów od GTI do TD

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bohdanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:03
Lokalizacja: Zabierzów

Skrzynia biegów od GTI do TD

Post autor: Bohdanak » wt paź 20, 2009 16:02

Witam.
Pada mi skrzynia biegów. Zastanawiam sie czy pasuje taka skrzynia od golf 3 GTI do mojego 1.9 TD. W najbliższym czasie chciałbym lekko modyfikowac moje auto i dlatego takie pytanie. Czy moze zalecanie cos innego.:) Z gory dziekuje za odpowiedz. :bajer:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 20, 2009 16:31

jest kwstia przełożeń. Diesel kręci się jedną trzecią wolniej niż benzyna. Więc uzyskasz torpepę na starcie, a na autostardzie wszystko cię wyprzedzi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Bohdanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:03
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: Bohdanak » wt paź 20, 2009 17:11

A jak przełoże z TDi z wersji 110 KM???? Masz moze jakies pomysły zeby było dobrze?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt paź 20, 2009 18:20

Mój pomysł jest taki zebys zostawił skrzynie od diesla, przecież przenosi znacznie większy moment obrotowy jak ta od benzyny. a w koncu nie bedziesz modyfikacjami dodawał obrotów tylko momentu i mocy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów od GTI do TD

Post autor: tiktaczek1 » wt paź 20, 2009 18:51

Bohdanak pisze:Witam.
Pada mi skrzynia biegów. Zastanawiam sie czy pasuje taka skrzynia od golf 3 GTI do mojego 1.9 TD. W najbliższym czasie chciałbym lekko modyfikowac moje auto i dlatego takie pytanie. Czy moze zalecanie cos innego.:) Z gory dziekuje za odpowiedz. :bajer:
Skrzynia od 3 GTI raczej ci nie wejdzie na tarcze sprzegła wiec wymiana tarczy choć zastanów sie dobrze bo wtedy przy max obrotach na kazdym biegu bedziesz miał 1/3 predkości co obecnie tak wiec z miejsca rakieta nawet urusa na zaciag mozesz palic a V-max to ok 120KM/h
Drugi temat to TDI niestety nie podejdzie a kłania sie wymiana sprzegła lewarka zmiany biegów linek i wyrzucenie całego mechanizmu ciegiełek TDI sterowany jest linkami
Najlepsze rozwiazanie to skrzynia która masz od 1,9TD z miejsca raczej nawet odchodzi ładnie a i V-max ok 170 wiec sie zastanów czy warto porawiac to co dobre???



Bohdanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:03
Lokalizacja: Zabierzów

Post autor: Bohdanak » wt paź 20, 2009 21:45

A czy taka skrzynie da sie zreperowac? Mam nastepujący problem. Na wstecznym mi wyrzuca bieg i na 2 czasami mi nie wchodzi... U mechanika powiedzieli ze poduszka sprawna. I ze to kwestia skrzynii..



tiktaczek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lut 27, 2006 13:18
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: tiktaczek1 » wt paź 20, 2009 22:11

Bohdanak pisze:A czy taka skrzynie da sie zreperowac? Mam nastepujący problem. Na wstecznym mi wyrzuca bieg i na 2 czasami mi nie wchodzi... U mechanika powiedzieli ze poduszka sprawna. I ze to kwestia skrzynii..
Wszystko da sie naprawic to tylko kwestia srodków i czasu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości