Problem z odpalaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Problem z odpalaniem

Post autor: marian12 » wt paź 20, 2009 19:31

Może ktoś mi poradzi co mam zrobic mianowicie jak odpalam zimny silnk to trudno go odpalic a ciepły odpala od razu,wymieniłem czujnik temperatury i nic to nie zmieniło. Może ktoś miał taką usterke typ silnika AEA 1.6 benz. dzięki



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » śr paź 21, 2009 14:13

Hmm sprawdz jakość iskry, oraz czy kabelki wysokiego napiecia nie maja przebicia oraz cewke zapłonowa, aparat zapłonowy rowniez. Jesli z w/w wszystko jest ok to wtrysk albo komputer sterujacy wtryskiem.



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 10:21

Vii pisze:Hmm sprawdz jakość iskry, oraz czy kabelki wysokiego napiecia nie maja przebicia oraz cewke zapłonowa, aparat zapłonowy rowniez. Jesli z w/w wszystko jest ok to wtrysk albo komputer sterujacy wtryskiem.
witam sprawdziłem iskre ,kable itp. wszystko wydaje się ok ,Ale przy odpalaniu zimnego silnika i jak już odpali słychać dziwny stukanie pod plastikową obudową wtrysku raz ustaje przy ciepłym albo słychać takie ciche tykanie jest to normalne?? A tak autko chodzi super tylko te odpalanie zimnego silnika denerwuje raz przekrecic stacyką i chodzi a tu tego niema. dziękuje za pomoc i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw paź 22, 2009 10:40

odepnij wytczke czujnika temp plynu chlodniczego i wtedy zobacz czy sie uspokoi



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 10:45

dani3lo pisze:odepnij wytczke czujnika temp plynu chlodniczego i wtedy zobacz czy sie uspokoi
okej przed odpaleniem silnika ? a co to może zmienić ?



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw paź 22, 2009 10:50

ten czujnik odpowiada za sklad mieszanki paliwowej na zimnym silniku, powiedz mi jeszcze jak zachowuje sie zaraz po odpaleniu?? rowno pracuje?? Tak najlepiej przed odpaleniem. A jesli pracuje nierowno za zimnym to odpal i wtedy odłacz.



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 10:58

dani3lo pisze:ten czujnik odpowiada za sklad mieszanki paliwowej na zimnym silniku, powiedz mi jeszcze jak zachowuje sie zaraz po odpaleniu?? rowno pracuje?? Tak najlepiej p
rzed odpaleniem. A jesli pracuje nierowno za zimnym to odpal i wtedy odłacz.
jak już odpal nieraz wskoczy mi na duże obroty 3000 lub 2000 i spada pomału aż dostanie swoją temperature a nie raz 1.500 .ale ten czujnik wymieniłem na nowy i nic to nie zmieniło.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw paź 22, 2009 11:04

moze byc stabilizator biegu jałowego (krokowiec ) nie sprawny ale powiedz jak schodzi z wysokich obrotów płynnie czy sie zacina ?? ori kupiłes??



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 11:38

dani3lo pisze:moze byc stabilizator biegu jałowego (krokowiec ) nie sprawny ale powiedz jak schodzi z wysokich obrotów płynnie czy sie zacina ?? ori kupiłes??

jak wejdzie już na te wysokie obroty to schodzi płynie do 1300, i po nagrzaniu na 900 oring kupiłem,
tak mysle że te wysokie obroty mi wskakują jak przekręce dwa razy kluczykiem i dostanie dużo paliwa jak myślisz? sam już nie wiem.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw paź 22, 2009 12:15

silniczek krokowy powinno sie w takiej sytuacji wykluczyć, jego zdaniem jest sterowanie obrotami, jesli sa problemy z odpalaniem i obroty szaleja w rozne strony to silniczek, ale u kolegi wyzej wszystko jest ok z obrotami jak napisał sam ;)

hmm mowisz ze sprawami iskrowymi wszystko ok, i ze słyszysz "stukot" ? Wydaje sie być jakby ten stukot robily ZAWORY! i stukaja tylko na zimnym silniczku? na ciepłym juz nie ?
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 12:22 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » czw paź 22, 2009 12:18

ok ale moze tez sie przycinac dlatego pytam jak schodzi z obrotow czy plynnie czy nie.



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 13:17

dani3lo pisze:ok ale moze tez sie przycinac dlatego pytam jak schodzi z obrotow czy plynnie czy nie.
Jeżeli chodz o obroty to one płynie schodzą. A jeżeli chodz o stuki to napewno one pochodzą z wtrysku nie zawory .Może ten model silnika AEA 1.6 tak ma ,nie zartuje wkurza mnie te odpalanie jak słyszę jak inne mk3 odpalają pyk i chodzi. pozdrawiam



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw paź 22, 2009 13:36

marian12 pisze:
dani3lo pisze:ok ale moze tez sie przycinac dlatego pytam jak schodzi z obrotow czy plynnie czy nie.
Jeżeli chodz o obroty to one płynie schodzą. A jeżeli chodz o stuki to napewno one pochodzą z wtrysku nie zawory .Może ten model silnika AEA 1.6 tak ma ,nie zartuje wkurza mnie te odpalanie jak słyszę jak inne mk3 odpalają pyk i chodzi. pozdrawiam
Jesli jestes przekonany ze stukania nie robia zawory a robi sam wtrysk tzn ze albo jest zbyt male cisnienie paliwa i wiadomo z gory jak bedzie zachowywal sie zimny silnik kiedy dostaje za mała "dawke" albo masz pompe walnieta i juz nie ogarnia.. albo sie po prostu rozregulowal. Wez jedz z tym do mechanika, zdiagnozuje bedzie wiadomo co robić, a czas to pieniadz ;)
Ostatnio zmieniony czw paź 22, 2009 13:38 przez Vii, łącznie zmieniany 1 raz.



marian12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 20, 2009 19:10
Lokalizacja: pniewy

Post autor: marian12 » czw paź 22, 2009 14:02

Vii pisze:
marian12 pisze:
dani3lo pisze:ok ale moze tez sie przycinac dlatego pytam jak schodzi z obrotow czy plynnie czy nie.
Jeżeli chodz o obroty to one płynie schodzą. A jeżeli chodz o stuki to napewno one pochodzą z wtrysku nie zawory .Może ten model silnika AEA 1.6 tak ma ,nie zartuje wkurza mnie te odpalanie jak słyszę jak inne mk3 odpalają pyk i chodzi. pozdrawiam
Jesli jestes przekonany ze stukania nie robia zawory a robi sam wtrysk tzn ze albo jest zbyt male cisnienie paliwa i wiadomo z gory jak bedzie zachowywal sie zimny silnik kiedy dostaje za mała "dawke" albo masz pompe walnieta i juz nie ogarnia.. albo sie po prostu rozregulowal. Wez jedz z tym do mechanika, zdiagnozuje bedzie wiadomo co robić, a czas to pieniadz ;)
Dziękuje ok.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 91 gości