Nie dziala predkosciomierz i licznik km

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojczur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 15, 2007 12:49
Lokalizacja: Poznań / Zgorzelec / Legnica
Kontakt:

Nie dziala predkosciomierz i licznik km

Post autor: wojczur » pn lis 12, 2007 21:14

Witam


Mam taki problem.. po przejechaniu ok. 15km postawilem auto na parkingu, autko stalo ok. godzine, po czym wsiadlem i odpalilem, wszystko bylo ok, jednak gdy zaczalem jechac to zauwazylem ze predkosciomierz nie dziala i nie liczy przejechanych km, komputer oczywiscie tez stoi w miejscu z tymi km liczy tylko czas po uruchomieniu auta, spalanie stoi w miejscu, kontrolka od poziomu paliwa od czasu do czasu opada i podnosi sie, najczesciej na zakrecie gdy skrecam w prawo, obrotomierz dziala normalnie oraz temp plynu rowniez jest ok. Dodam jeszcze ze gdy np. jade na dwojce dam tak na 1.5tys obrotow to troche szarpie autkiem jakby sie dusilo czy cos przerywalo ale nie gasnie, pozatym silnik pracuje normalnie jak zawsze, moc tez jest tak jak byla. Troche mnie to zmartwilo i nie mam pojecia co to moze byc, do glowy przychodzi mi tylko ze to moze jakas linka czy moze przewod? nie mam pojecia :( bede wdzieczny za informacje.. dodam jeszcze ze jest to golf 1.9tdi 110koni 99r. silnik AHF


Pozdrawiam

[ Dodano: 12 Lis 2007 20:46 ]
Witam ponownie

poprzegladalem troche forum i trafilem na trop a mianowicie przyczyna takich objawow moga byc przepalone bezpieczniki, z tego co pisza forumowicze to bezpiecznik nr 7 jest odpowiedzialny za predkosciomierz co o tym sadzicie??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 22:31 przez wojczur, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » wt lis 13, 2007 00:00

wg mnie to nie to - bardziej brak masy



Awatar użytkownika
wojczur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 15, 2007 12:49
Lokalizacja: Poznań / Zgorzelec / Legnica
Kontakt:

Post autor: wojczur » wt lis 13, 2007 06:22

Rzeczywiscie okazalo sie ze to bezpiecznik nr 7 byl przepalony, po jego wymianie wszystko wrocilo do normy :) dzieki greg ze chociaz Ty wpadles na jakis trop i probowales mi pomoc :)

Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » wt lis 13, 2007 08:57

wojczur, dzinwe że 7 miała na to wpływ bo wg książki ten bezpiecznik nie powinien za to odpowiadać - no ale widać i w książkach są błędy



Awatar użytkownika
wojczur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn paź 15, 2007 12:49
Lokalizacja: Poznań / Zgorzelec / Legnica
Kontakt:

Post autor: wojczur » wt lis 13, 2007 11:57

Tak wiem ze to jest bezpiecznik odpowiadajacy za swiatla cofania, ale forumowicze pisali ze ten bezpiecznik jest rowniez od predkosciomierza i sie nie mylili :)



arab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 03, 2006 17:03
Lokalizacja: essen (D)

Post autor: arab » wt lis 13, 2007 14:42

he he tez mialem taki problem-tylko mnie kosztowalo to duuuuuuuuuuuzo wiecej niz jeden bezpiecznik.
bo okragle 500eur!!!!

:rotfl:



czarek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 17, 2006 00:04
Lokalizacja: plock
Kontakt:

Post autor: czarek21 » wt lis 13, 2007 22:42

tez tak mialem bylo zwarcie w czujniku swiatel cofania. jak cos bedzie sie powtarzalo to mozesz to sprawdzic bo od czegos ten bezpiecznik musial sie przepalic



M4T3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 11, 2009 00:13
Lokalizacja: okolice Słupska
Kontakt:

Post autor: M4T3 » pn maja 18, 2009 00:00

Moj predkosciomierz w Golfie III tez nie dziala. Biezpieczniki dobre masa tez trzyma. Niewiem co robic. Prosze o pomoc!


W przyszłość patrze nie dalej niż na 1/4 mili...

seebaastiiaans
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 08:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: seebaastiiaans » śr wrz 23, 2009 17:38

wielkie dzieki chłopaki-szacuneczek! :)
Bezpiecznik nr 7 był wyjęty wiec jak mogło to dzialac...
Nowy wstawiony i licznik kręci jak zwariowany.



Awatar użytkownika
Casio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 03, 2009 13:10
Lokalizacja: Opolskie OST

Post autor: Casio » pn paź 26, 2009 19:54

Dokładnie.U w moim aucie też są takie objawy,gdy wyciągnąłem bezpiecznik nr.7. A wyciągnąłem dlatego,że: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=275623
Ostatnio zmieniony pn paź 26, 2009 19:57 przez Casio, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości