sciaga auto do lewej.co moze byc nie tak??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ATe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 09, 2007 17:59
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: ATe » czw paź 01, 2009 20:04

sprawdziłem jeszcze raz zbieżność i nic...nadal go ciągnęło w lewo (facet w warsztacie prawie sie zagotował jak mu to powiedziałem). padła propozycja zamiany kół. wydaje mi się ze wersja z zamianą kół stronami byłaby lepsza ale mam oponki kierunkowe wiec wybraliśmy łatwiejszą opcje: przednie poszły na tył a tylne na przód. okazało się to strzałem w 10. autko jedzie jak marzenie. specjalnie wyskoczyłem za miasto żeby się przekonać na równym asfalcie. teraz mam zagwostke co jest z tymi kółkami. oponki są nowe, nie widac żadnych defektów. fele tez raczej proste bo nie było problemów z wywazeniem. myslę ze to juz temat dla oponiarzy.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw paź 01, 2009 20:16

Mogła przy zdarzeniu strzelić siatka w oponie i dlatego ściąga - miałem podobną przygodę po wpadnięciu w dziurę przy 60/h i targało autem w prawo . Z amieniliśmy koła , ale to dopiero na samym końcu gdy poszła kasa na zbierzność ,geometrie , wyważenie kół. Teraz jest dobrze tylko tył lekko buja -czeka mnie zakup nowego lacia albo dwóch by było do pary i na jedną oś.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » czw paź 29, 2009 21:10

ja jeszcze swojego problemu nie rozwiązałem,ale zauważyłem ostatnio, że gdy jadę z małymi prędkościami, głównie dojeżdzając do skrzyżowania lub delikatnie hamując to kierownica sama mi skręca w lewą stronę i automatycznie samochód ściąga w lewo...coż to może być? dodam tylko, że dzieje się tak głównie przez kilka minut po uruchomieniu ZIMNEGO silnika...
Ostatnio zmieniony czw paź 29, 2009 21:16 przez Adamskibyd, łącznie zmieniany 1 raz.



bartekpekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 05:46
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: bartekpekin » wt lis 10, 2009 09:29

sprawdz czy podzas dodawania gwaltownie gazu samochod ciagnie w ktoras strone



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn gru 28, 2009 08:05

nie w trakcie dodawania gazu nie,ale np w trakcie dojeżdzania do skrzyżowania i hamowania...kierownica delikatnie sama skręca, a samochód ściąga w lewo delikatnie...



Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » pn gru 28, 2009 09:56

co do pierwszego przypadku to musowo trzeba ustawic kat pochylenia koła bo na 100% musi byc taka regulacja na takich fasolkach zły kat pochylenia moze powodowac to ściaganie i niech sprawdza czy auto jest w kwadracie oraz zmierz odległosc prawych kól i lewych od siebie tzn miara i od srodka tylnego do srodka przedniego koła ma byc równo
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 09:56 przez lukiskwuki, łącznie zmieniany 1 raz.



mblaszczyk165
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 10:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: mblaszczyk165 » pn gru 28, 2009 16:22

Siemka mnie też sćiągało na zbieżności mówili ze wszystko ok . Ale w końcu sam doszedłem zdejmij dekielki z felg i sprawdz czy niepoluzowały sie nakretki na piaście są tam takie zabezpieczenia które mogły sie odgiąć i masz luz na kole przy chamowaniu też mnie sciągało i przy mocnym skreceniu nieraz pykal przegub.


Maro

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt gru 29, 2009 10:50

mblaszczyk165, kolego a jak sobie z tym poradziłeś co zrobiłeś?



mblaszczyk165
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 10:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: mblaszczyk165 » sob sty 09, 2010 19:28

tak jak wyżej napisałem zrób albo koło zdejmij jak dekielki nie schodzą lepszy dostęp bendzie i sprawdz te luzy pozdro


Maro

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości