szybko mrugające kierunkowskazy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

szybko mrugające kierunkowskazy

Post autor: arab_den » wt lis 24, 2009 09:56

Witam.
w ostatnich dniach zauwazyłem ze szybko mrugają mi kierunkowskazy i nie byłby to problem gdyby nie fakt ze szybko mrugają mi tylko przednie a z tyłu mrugają mi obydwa stopy na raz i to bez różnicy czy włanczam prawy czy lewy, gdzie szukać przyczyny ?
pozdrawiam


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10537
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt lis 24, 2009 10:00

dlatego szybko mrugają przednie bo tylne nie dziłają



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » wt lis 24, 2009 10:01

no tak, ole dlaczego mruga stop ?


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt lis 24, 2009 10:06

pewnie zwarcie masz gdzieś w lampie lub słaba masa



ojciec89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt sty 28, 2005 19:04
Lokalizacja: Racibórz *ŚLĄSK*
Kontakt:

Post autor: ojciec89 » wt lis 24, 2009 12:15

MASA MASA MASA.. szukaj dobrej masy z tyłu w lampach:) może Ci woda poleciała do środka..


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217703&postdays=0&postorder=asc&start=0 ...by ojciec89

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » czw lis 26, 2009 09:49

Wody w lampach niemam, przeleciałem po kablach zasilajacych, posprawdzałem styki, niby wszystko ok, prawa żarówka cofania była spalona ale juz wymieniłem i teraz lewa strona bez zmian a na prawej kierunkowskaz mruga w dobrej częstotliwości ale na przemian z lampą stopu


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw lis 26, 2009 11:41

arab_den, masa jest przykręcana do nadwozia w bagażniku w okolicy lewej tylnej lampy, jest to brązowy kabel, ale w czarnej koszulce zewnętrznej, zakończony "oczkiem" i przykręcony śrubą M5 - sprawdź jego połączenie.



arecky2ka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 25, 2008 07:23
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: szybko mrugające kierunkowskazy

Post autor: arecky2ka » pt lis 27, 2009 12:22

arab_den pisze:Witam.
w ostatnich dniach zauwazyłem ze szybko mrugają mi kierunkowskazy i nie byłby to problem gdyby nie fakt ze szybko mrugają mi tylko przednie a z tyłu mrugają mi obydwa stopy na raz i to bez różnicy czy włanczam prawy czy lewy, gdzie szukać przyczyny ?
pozdrawiam
może coś z kostką od awaryjnych :hmm:



Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » pt lis 27, 2009 12:39

Nie wiem jak to jest w MK2 ale może podobnie jak i w MK3 ze lewa lampa zasila prawą. Także jeśli coś z lewą bedzie nie tak to i z prawą mogą być problemy.

Jeśli na tyle mrugają Ci światełka na przemian albo nie te co powinny to jest gdzieś zwarcie. Lub tak jak koledzy pisali brak masy. Dokładnie wszystko oczyść (każdy styk) sprawdz kable a następnie zacznij od lewej lampy sprawdzać żarówki pojedynczo.
Awaryjne wykluczył bym w tym przypadku.



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » sob lis 28, 2009 14:25

wczoraj dokopałem się do kabla od masy, dobrze jest przykręcony i nie widać zeby coś tam miało być nie tak, żarówki wszystkie są juz ok, jedna od cofania była spalona ale juz wymieniłem. Ok , zaczne od lewej lampy jesczze raz strawdzać kazdy styk. aha, zauwazyłem ze kierunkowskazy działają poprawnie wtedy gdy wyłącze światła pozycyjne,
Jak ktoś ma jesczze jakieś pomysły to prosze pisać


Oo===w===oO

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » sob lis 28, 2009 14:52

arab_den pisze:dobrze jest przykręcony i nie widać zeby coś tam miało być nie tak
To że nie widać, to nic nie znaczy. Pracowałem jakiś czas jako elektronik i mogę powiedzieć, że często błachych usterek nie widać np. w radiach samochodowych albo sławnych licznikach ze Skody Octavii, a potem okazuje się że gdzieś był tzw. zimny lut. Na wszelki wypadek porusz tą śrubką od masy, może trochę tam zaśniedziało, ewentualnie puść od lampy osobnym kablem "na krótko" masę z jakiegoś pewnego nielakierowanego punktu.
Słabym punktem może być też wtyczka wpinana w lampę, jeśli ktoś kiedyś próbował ją krzywo wcisnąć, mógł pogiąć w niej styki i teraz słabo łączy.
Może masz jakąś "lewą" instalację do haka (o ile go w ogóle masz)?
To że mrugają inne żarówki niż powinny wskazuje właśnie na słabą masę - napięcie z żarówek kierunkowskazów "upływa" nie bzpośrednio do masy, lecz pośrednio przez pozostałe żarówki i robi się tzw. "choinka".



pcbol329
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: czw mar 08, 2007 22:25
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: pcbol329 » sob lis 28, 2009 15:23

na 100% masa. Tak jak pisze kolega to że wszystko wygląda ok nie znaczy że tak jest. Jeśli ci mruga na zmianę z innymi żarówkami to jest to objaw braku masy a inne mrugają ponieważ obwód zamyka się przez żarniki innych żarówek


pcbol329

Awatar użytkownika
monias
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sty 15, 2007 18:42
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: monias » sob lis 28, 2009 15:56

masa to podstawa! u mnie w starej jettcie musiałem pociągnąć dodatkową masę od lampy bo miałem podobne problemy. proponuję sprawdzić wszystkie styki w kostce i pociągnąć masę na nowo nowym przewodem (nawet jeśli stary wygląda dobrze.

Alternatywnie weź od kogoś włącznik od awaryjek bo on odpowiada za kierunkowskazy. Mało możliwe ale bimetal mógł się zużyć.


www.bartex.com.pl

arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » śr gru 02, 2009 08:24

działa, faktycznie była to wina masy, podciągłem nowym kabelkiem z innego miejsca


Oo===w===oO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości