1.8 RP - Prychanie z rury wydechowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » wt gru 01, 2009 16:37

tak kolega o tej gumie muwił


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

chester_83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 20, 2006 23:16
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: chester_83 » śr gru 02, 2009 00:04

majekMK2 pisze:tak kolega o tej gumie muwił
no to tą mam nówkę sztukę praktycznie ;)

póki co odchorowuje jakieś badziewie, jak zdrowie dopisze bardziej to potestuję różne możliwości przez Kolegów podane, za które już z góry serdeczne dzięki :okej:



Awatar użytkownika
monias
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn sty 15, 2007 18:42
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: monias » śr gru 02, 2009 10:48

cały silnik masz seryjny czy coś przerabiałes?? mi powyższa guma padała BARDZO szybko po nieprwidłowym założeniu filtra stożkowego i objawy były podobne. Na tej gumie nie widać że jest uszkodzona a jednak po wymianie często pomaga ;)

po wymianach byłeś na ustawianiu zapłonu? jak nie to zrób to czym prędzej.

a może w przepływie paliwa masz problem? jeżeli którykolwiek filtr sie przepuszcza "zupy" jak powinien też silnik będzie chodził nieprawidłowo i błednie będziesz szukał przyczyn w elektryce.

pozdrawiam


www.bartex.com.pl

chester_83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 20, 2006 23:16
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: chester_83 » śr gru 02, 2009 19:40

monias pisze:cały silnik masz seryjny czy coś przerabiałes?? mi powyższa guma padała BARDZO szybko po nieprwidłowym założeniu filtra stożkowego i objawy były podobne. Na tej gumie nie widać że jest uszkodzona a jednak po wymianie często pomaga ;)

po wymianach byłeś na ustawianiu zapłonu? jak nie to zrób to czym prędzej.

a może w przepływie paliwa masz problem? jeżeli którykolwiek filtr sie przepuszcza "zupy" jak powinien też silnik będzie chodził nieprawidłowo i błednie będziesz szukał przyczyn w elektryce.
silnik seryjny bez ulepszeń, bo nie ma potrzeby :)

dzięki za podpowiedzi, również uwzględnię przy przeglądaniu

[ Dodano: 20 Sty 2010 13:10 ]
Witam ponownie po przerwie,

Otóż:
- wężyki przejrzałem - po odłączeniu każdego zatykałem wlot od danego urządzenia aby wyeliminować uszkodzenia wężyka - nie pomagało;
- po resecie kompa - praktycznie tak samo;

Ale!
Ostatnio pojawił się problem z zadymą w okolicach kolektora dolotowego, wtrysku (i te okolice).
Okazało się, że płyn chłodniczy (to pewne - po zapachu) ucieka gdzieś z okolic kolektora dolotowego (mam wersję z płaszczem wodnym - obieg płynu wewnątrz) i spływa na wydechowy - tym samym parując i robi zadymę jak w parowozie.

Są dwie opcje:
- uszczelka dała d... (część ciała tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę ;))
- kolektor dolotowy dał to co powyżej

Moje pytania:
Czy zdarza się takie coś? Jak przedmuchana uszczelka w dolotowym?
Wiem że tam są dwa elementy: uszczelka + coś a'la nakrętka (załączam zdjęcie).

Czy taki objaw jak wyciek płynu nie oznacza że uszczelka sama w sobie też nie jest już najlepszego sortu i przepuszcza lewe powietrze powodując właśnie problemy z obrotami i prychaniem?

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr sty 20, 2010 14:11 przez chester_83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » czw sty 21, 2010 00:10

zrob z uszczelka od kolektora ale nie wiem czy tego bedzie powód musze na spokojnie przemyśleć czym to może byc spowodowane


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości