Wymiana komutatora w alternatorze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
crook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 12, 2009 19:31
Lokalizacja: Mońki

Wymiana komutatora w alternatorze

Post autor: crook » ndz gru 13, 2009 16:59

Witam.

Mam mały problem z komutatorem mianowicie pierścienie są bardzo nie równo zużyte.
Pierścień od wewnątrz(od wirnika) ma wyżłobienie około 2mm a ten na brzegu jest prawie nie nieruszony.
Podobnie wygląda sprawa ze szczotkami od wewnątrz prawie zużyte na końcu ośki jeszcze są.
Więc postanowiłem go zregenerować łożyska mam nowe obudowa i stojan wyczyszczone, stojan sprawdzony pod względem elektrycznym tak samo mostek.
Tylko za bardzo nie wiem jak zdjąć ten komutator a nie chcę go całkiem zniszczyć bo jeszcze nie mam nowego ponieważ nie mogę namierzyć żadnego sklepu gdzie mógłbym to kupić.

Może wie ktoś jak zciągnąć ten komutator z ośki i gdzie mogę kupić komutator.
Znalazłem jakieś na Allegro ale nie jestem przekonany czy to będzie dobry wybór.

Komutatory na Allegro

mój model alternatora:BOSCH; 028 903 025 G; 70A

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz gru 13, 2009 17:07

Rozciąć stary (skoro do wyrzucenia, a na założenie ściągacza jest tam mało miejsca) i wprasować nowy, następnie wlutować przewody.
Ja jednak polecałbym oddać nawet sam wirnik do regeneracji - jest pewność i gwarancja na sprawność; sprawdzą też wirnik na tzw. przebicia, w sumie chyba lepiej.
W razie gdy Kolega popełni jakiś błąd w samodzielnej robocie - trzeba będzie to znów rozbierać



Awatar użytkownika
crook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 12, 2009 19:31
Lokalizacja: Mońki

Post autor: crook » ndz gru 13, 2009 17:14

W sumie masz rację tylko wiadomo że jak komuś oddam do roboty to skasuje niezłą sumkę a i satysfakcji nie będę miał że robię to sam.

Czyli stary normalnie wzdłuż rozciąć, a nowy na prasie wcisnąć?(pewnie zwracając szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie komutatora na osi).



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz gru 13, 2009 17:16

W sumie to tak!



Awatar użytkownika
crook
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw lis 12, 2009 19:31
Lokalizacja: Mońki

Post autor: crook » ndz gru 13, 2009 17:33

Jak będę wymieniał to może parę fotek pstryknę to może komuś na przyszłość się przyda.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości