[mk3]Panewki - porada

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » śr mar 01, 2006 22:52

Powiem wam czy dojade 400 km do domu w piatek, narazie nie jezdze oszczedzam, zbiera siły na piatek :) I w sobote zaczynam robić remont. Mam nadzieje ze te panewki wytrzymaj a te 400km jak bede jechal skopojnie, autostrada z Wrocka do Krakowa a pozniej dalej na Krosno. Powiedzcie mi czy jak bedzie gorzej to bedzie tracił na mocy czy odrazu go trafi...



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 01, 2006 23:58

Powiem ci tak: jak bedziesz mial pecha to peknie ci wal i bedzie po silniku, nie moze cie ktos zcholowac??? wiem ze to dluga droga ale moze ktos sie tego podejmie jesli nie to zalecam bardzo spokojna jazde zadnych ostrych przyspieszen i mocnego wciskania gazu a mechanika, k...a co ja mowie jego nie mozna nawet nazwac mechanikiem, tego czlowieka omijaj z daleka. A bedziesz z golfem robil sam czy oddasz go gdzies?



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » czw mar 02, 2006 08:03

włąśnie nie ma mnie kto z zciągnąć:( A Golfa oddaje do znajomego co zajmuje się tylko silnikami. Mam nadzieje że wal wytrzyma. Pozdrawiam was wszsytkich. I dam w sobote znać czy dojechalem.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 02, 2006 09:01

lgruszkos, jeśli pojedziesz naprawdę spokojnie to masz szansę dojechać.Też przejechałem na "wywalonych panewkach" jakies 500km. Odradzam jednak wymianę tylko panewek.Może okazać się, że to nic nie da, jeśli wał został porysowany.Szlif wału nie jest drogi-120zeta. Też wymieniłem same panewki i ..kupa. Wytzrymały 100km.

[ Dodano: Czw Mar 02, 2006 08:02 ]
Możesz profilaktycznie zalać silnik jakimś zagęszczaczem typu "MOTODOKTOR"



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 02, 2006 10:10

Odradzam MOTODOKTORA to jest szajs. Potem dedziesz mial jaja jak bedziesz chcial sie go pozbyc z silnika, moze ci sie rozcieknac. Takze ostroznie, powoli i powinno byc dobrze. Powodzenia i daj znac jak dojechales.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 02, 2006 10:15

KamilW pisze:Odradzam MOTODOKTORA to jest szajs. Potem dedziesz mial jaja jak bedziesz chcial sie go pozbyc z silnika, moze ci sie rozcieknac. Takze ostroznie, powoli i powinno byc dobrze. Powodzenia i daj znac jak dojechales.
No nie wiem czy taki wielki problem. Solidne płukanie kanałów olejowych i tak Go nie minie ze względu na zjechane panewki z których jakieś opiłki mogły rozejść sieę po silnku, a motodoktor to zagęszczacz, nic więcej



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw mar 02, 2006 10:59

Jestem po prostu przeciwnikiem tego wynalazku... ale nie moge nikomu niczego zabronic...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 02, 2006 11:57

KamilW pisze:Jestem po prostu przeciwnikiem tego wynalazku
Ja też, ale tutaj akurat sytuacja jest powiedziałbym ekstremalna, i taki doktor może pomóc.



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » czw mar 02, 2006 17:25

Nie, nie myśle wlewać tego wynalazku. Dojade to dojade, a jak nie to wtedy bede się martwił. W końcu to jest VW i mam nadzieje że wkońcu się przekonam że te auta są naprawde dobre bo narazie na niego tylko narzekam:)



demo from b2b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 03, 2006 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: demo from b2b » czw mar 02, 2006 17:40

lgruszkos pisze:słychać mi panewki silnik
napisz jakie objawy masz jakis dzwiek boje sie ze mam to samo dzieki



Robert Raburski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 31, 2005 20:03
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Robert Raburski » czw mar 02, 2006 19:18

bodzio_j pisze:lgruszkos, jeśli pojedziesz naprawdę spokojnie to masz szansę dojechać.Też przejechałem na "wywalonych panewkach" jakies 500km. Odradzam jednak wymianę tylko panewek.Może okazać się, że to nic nie da, jeśli wał został porysowany.Szlif wału nie jest drogi-120zeta. Też wymieniłem same panewki i ..kupa. Wytzrymały 100km.

[ Dodano: Czw Mar 02, 2006 08:02 ]
Możesz profilaktycznie zalać silnik jakimś zagęszczaczem typu "MOTODOKTOR"
Ja wymieniłem same panewki ale umnie nie było jeszcze ich słychać tylko pojechałem zmierzyć ciśnienie i pupa.Mechanior powiedział że obędzie się bez szlifu i narazie jest git zobaczymy jak długo.A tak jeszcze zapytam jakiego koloru powinny być czujniki ciśnienia oleju i gdzie są umieszczone


MK3 TDI może kiedyś

Awatar użytkownika
rafekde
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: rafekde » czw mar 02, 2006 21:00

KamilW pisze:mechanika, k...a co ja mowie jego nie mozna nawet nazwac mechanikiem, tego czlowieka omijaj z daleka
może będzie jeszcze jedna edycja idola to go poslij może chop dobrze śpiewa bo z Twojej opowieści wynika że na naprawianiu samochodów się zna dość słabo

mój kolega jeździ z powyrywanymi panewkami, spokonie i powoli też musi dojeździc do jutra, wałściwie on nie jeździ ma przykaz że samochód do czasu narpawy służy do kulania się:)

też nie jestem zwolennikiem motodoktora
_____________pozdrawiam

PS spokojnie jedź, będzie dobrze


SPRZEDAM 4 opony letenie VREDESTEIN 185/60 R14 MODEL HI-TACK z czarnymi felgami stalowymi do golfa

Awatar użytkownika
Mucha_Abe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 05, 2005 17:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mucha_Abe » czw mar 02, 2006 22:09

witam, sam miałem problem z panewkami (stanołem w niemczech i musiałem go sciągac na lawecie, troszke bolało). Jak słyszysz panewki to na 80% szlif wału będzie konieczny, poprostu szkoda kasy na ponowne rozbieranie silnika (ja tak właśnie zrobiłem, chcałem zoszczędzić i musaiłem robic od nowa).
PS.
Jak będziesz jechał włącz ogrzewanie na max żeby silnik sie tak nie grzał, dmuchawa na 2-3 i po mału może dojedziesz.



Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » czw mar 02, 2006 23:04

demo from b2b, Kolego to jest taki dzwiek jak dodajesz gazu albo jedziesz pod górke, musi być obciążenie. Słyszysz jakby Ci zegarek tykał w silniku, ale nie wybucha

[ Dodano: Sob Mar 04, 2006 7:33 am ]
Witam kolegów. Wczoraj dojechałem bez żądnych problemów nawet miejscami jechałem sobie 110km. Silnik raz pykał, raz nie. Własnie jade do mechanika więc napisze co mi powie. Ale jeednak sie nie zawiodłem i na tyrczacych panewkach przejechałem te 400km


Moje mk4 viewtopic.php?f=89&t=173568" onclick="window.open(this.href);return false;
---------------------------------------------------------------------------------

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości