Montaż alarmu do istniejącego modułu komfort

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pn cze 22, 2009 16:20

Czyjnik dzwiowy w module kofortu to NIEBIESKO SZARY
Czujnik tylnej klapy wmodule to CZARNO BROZOWY
Czujnik przedniej klapy w module to BROZOWO CZERWONY
Diody musisz zamotowac na kablach paskiem w strone modulu kofortu
Moim zdaniem jak niemasz doswiadczenia odstaw auto elektrykowi zrobi Ci szybciej i sprawniej



SKORSEZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:17
Lokalizacja: POM

Post autor: SKORSEZ » pn cze 22, 2009 18:05

O to są informacje których nie mogłem znaleść :) Dziękuję bardzo za pomoc naprawdę nie wiem jak mogę się odwdzięczyć :) Dobrze że są jeszcze właśnie tacy uczynni i pomocni ludzie jak Ty :) Pozdrawiam serdecznie (no wiem, że brak doświadczenia jest dużym problemem ale dzięki twojemu wsparciu mam nadzieję że się uda).



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pn cze 22, 2009 18:38

jak by co to pisz to pomoge



SKORSEZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:17
Lokalizacja: POM

Post autor: SKORSEZ » pn cze 22, 2009 22:32

Własnie wracam od autka. odłoczyłem ten przewód od drzwi ale nie pojawia sie na nim sygnał masy ani plusa po tym jak zamykam albo otwieram drzwi... A mam jeszcze pytanko takie, na które przewody musze podać sygnał i jaki aby wszystkie drzwi się zamkneły i otworzyły? Dziękuję za informację.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: jeryk10 » pn cze 22, 2009 22:49

Zolto Czerwony i Zolto niebieski masz podac sygnal masy z alarmu Wez kotrolke na kablu jednym koncem do masy drugim np do ZOLTO CZERWONEGO i potem do ZOLTO NIEBIESKIEGO wybadasz na ktorym jest zamykanie i otwieranie Jak dluzej pszytrzymasz kotrolke na kablach tych co CI podalem beda chodzic szyby gora dol ale tym sie nie przejmuj to normalne



SKORSEZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:17
Lokalizacja: POM

Post autor: SKORSEZ » wt cze 23, 2009 10:13

Ok już idę sprawdzić. No co do szyb to nie jestem pewien, gdyż nie mam elektrycznych ;)

[ Dodano: 23 Cze 2009 10:58 ]
Już wrociłem tak to są te przewody właśnie :) dziękuję bardzo mocno. Jak podłączę to napisze wszystko co i jak poszło:)

Jużwszystko zrobiłem. Problem miałem jedynie z zamykaniem, gdyż jak podałem masę na przewód bezpośrednio to działało (wtyczka była wyjęta), ale jak przeciołem przewód i podłączyłem do alarmu to nie (wtyczka była włożona). Dopiero potem po wielu próbach i moich dochodzeniach sprawdziłem czy przy zamkniętych drzwiach jest lepiej i działało. Widocznie sygnał z drzwii powodował zablokowanie zamykania. Dziękuję za pomoc. Bez Ciebie na pewno bym sobie nie poradził, a tak pomimo braku wiedzy i doświadczenia w tej materii udało mi się to zrobić samemu. Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 21:20 przez SKORSEZ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Post autor: lukker » wt sie 25, 2009 12:57

Witam
Trochę odświeżę temat bo mam podobny problem
posiadam w golfie moduł komfortu,centralny zamek ale bez pilota, elektryczne szyby.
Jaki alarm możecie polecić aby dało się to wszystko jakoś sprząść? Najbardziej zależy mi aby mieć otwierany z pilota centralny. Prosił bym najlepiej o jakieś linki do alarmów.Golf jest z 1999r jak by to miało znaczenie
Z góry dziękuję



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » sob gru 19, 2009 01:04

Witam
Na wstępie pragnę z góry podziękować kolegom którzy podpowiedzą mi gdzie szukać odpowiednich kabli potrzebnych do montarzu alarmu:

Potrzebuję znależć:
1. przewód sygnałowy z mikrostyku klapy silnika brązowo-czerwony - posiadam moduł konfortu z jedną wtyczką 23 pin, i tam takiego kabla niema a napewno wychodzi z mikrostyku przy zamku.

2. przewód sygnałowy z mikrostyku klapy bagażnika brązowo czarny - posiadam moduł konfortu z jedną wtyczką 23 pin, i tam takiego kabla niema a napewno wychodzi z mikrostyku przy zamku.

3. czujnik drzwiowy podpiąłem pod lampkę podsufitkę (niebiesko-szary), tylko że jest mały problem bo nie działa tzw dozbrajanie podczas przypadkowego otwarcia, czy jest możliwość podpięcia się gdzieś aby to zadziałało, oczywiście zawsze pozostaje bezpośrednie podpięcie się do drzwi, ale to sporo roboty...:-).

4. co proponujecie aby odciąć, ja myślałem żeby odciąć zasilanie po stacyjce, jako odcięcie zapłonu ale nie wiem czy to dobry pomysł, nadmienię że oprócz alarmu myślę o co najmniej dwóch dodatkowych przełącznikach ukrytych....

5. Po co w syrenie z własnym akumulatorkiem jest czwarty przewód niebieski??


6. Jeżeli ,ma ktoś rozpiskę pinów modułu komfortu pod kierownicą (tylko jedna wtyczka 23piny) to prosiłbym o schemat.

ZAMONTOWANY ALARM TO AMT INFERNO
GOLF IV 1,9TDI ALH
z góry dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 19 Gru 2009 23:42 ]
Witam
Nikt nie podpowie....?



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » wt gru 22, 2009 20:04

pawlo111 pisze:1. przewód sygnałowy z mikrostyku klapy silnika
tzn. ze masz seryjnie czujnik otwarcia maski? U mnie nie bylo i trzeba bylo ciagnac.
pawlo111 pisze:5. Po co w syrenie z własnym akumulatorkiem jest czwarty przewód niebieski??
wedle producenta(tam gdzie brałem alarm)nie jest potrzebny.


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » wt gru 29, 2009 09:52

Tak mam serynie czujnik otwarcia maski natomiast nie wiem gdzie kabel idzie, na pewno nie do modułu?
Proszę o podpowiedź co do reszty.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » wt gru 29, 2009 23:45

Rozpiske pinow od komfortu masz tu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 33#2788680



pawlo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 15:42
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: pawlo111 » pt sty 08, 2010 15:40

Dzięki za linka, tylko że tam niestety niema rozpiski pinów w module konfortu z jedną wtyczką?
Może wtyczka niebieska 23pinowa opisana w tym poście jak link powyżej, odpowiada wtyczce 23pinowej modułu konfortu tylko z taką jedną kostką?,
Jeżeli tak to czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć gdzie idzie przewód z krańcówki pokrywy silnika?



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » pt sty 08, 2010 20:36

Tu masz wiadomości o czujnikach maski i klapy:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... amek+maski



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości