zamarzajace drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mono_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 22:48
Lokalizacja: slask
Kontakt:

zamarzajace drzwi

Post autor: mono_ » wt sty 12, 2010 11:18

wczoraj otworzylem o 6 rano, po mroznej nocy garaz. otworzylem drzwi kierowcy mojego mk3, wsiadlem a tu drzwi od garazu wiatr mi zamknal. wiec postanowilem wysiasc a tu moj golf mnei nei chcial wypuscic!!

NIe dalo sie otworzyc drzwi ani pasazera ani kierowcy. zachowywaly sie tak jakby bolec mialy wcisniete, czyli byly zamkniete zamkiem. Cala noc byly otwarte, bo nie zamykam golfa na kluczyk.

dalo sie normalnie otworzyc tylko tylne drzwi i tamtedy wyszedlem.

Drzwi znormalnialy dopiero po 15 minutach jazdy, kiedy juz nagrzalem w samochodzie.

NA drugi dzien sytuacja powtorzyla sie (znow o 6 rano)

Jak na to poradzic??
Mial juz ktos podobnie?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt sty 12, 2010 11:23

Suszarka, suszenie i pskikanie smaru silikonowego w aerozolu. Nie wpuszcza on wilgoci i zawsze otworzysz drzwi. Jak byłem u narzeczonej w piątek to w sobotę tylko ja drzwi otwarłem na parkingu, reszta kombinowała. :grin:



markiz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 26, 2007 09:20
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Post autor: markiz » wt sty 12, 2010 11:24

Zamarzają Ci zamki, nic nie typowego.
Sposób na to jest prosty: kup silikon w spreju, najlepiej aby na do puszki była dołączona rurka, która po założeniu na końcówkę rozpylacza umożliwia dojście w zakamareczki.
Wytrzyj szmatą do sucha uszczelki i solidnie spryskaj silikonem,również odchylając palcem wewnętrzne profile uszczelki, następnie podobnie zrób z zamkami: włóż tam rurkę spryskiwacza i nie żałując silikonu solidnie wypryskaj. Ja tak robię 2-3 razy w każdy sezon zimowy i nie mam żadnych problemów z zamarzającymi drzwiami, nawet po myjni.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » wt sty 12, 2010 11:35

a trzeba było pomyśleć przed zimą i by był problem z głowy ale tak to wszyscy się zarzekają że dbają o swoje auta.ja wszystkie uszczelki przed mrozami przeleciałem przed mrozami takim smarem w sprayu która zapobiega przymarzxaniu i teraz nie ma problemu nawet przy -20 wiec czasem warto coś przewidzieć a nie teraz lamentować


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt sty 12, 2010 13:56

Christopherek pisze:a trzeba było pomyśleć przed zimą i by był problem z głowy ale tak to wszyscy się zarzekają że dbają o swoje auta.ja wszystkie uszczelki przed mrozami przeleciałem przed mrozami takim smarem w sprayu która zapobiega przymarzxaniu i teraz nie ma problemu nawet przy -20 wiec czasem warto coś przewidzieć a nie teraz lamentować
Zamarzanie nie jest do uniknięcia nawet jak posmarujesz i popada deszcz który zaraz marznie to i tak drzwi ci przymarzną (chodzi o uszczelki)... Czasami równeż zamek może przymarznąć i tu można faktycznie psiknąć środek przeciw zamarzaniu i pomaga. Najlepszym sposobem na zamarznięte drzwi jest trzymanie autka w garażu :bigok:
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 13:58 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości