GOLF 4. 1.9tdi PROBLEM z kontrolką ESP,odpaleniem silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

GOLF 4. 1.9tdi PROBLEM z kontrolką ESP,odpaleniem silnika.

Post autor: Progresywny » wt sty 12, 2010 20:07

Witam. Posiadam Golfa 4. 1.9tdi. i mam dosyć dziwny problem z kontrolką ESP/światłami awaryjnymi/odpaleniem silnika. Moze opowiem jak to wygląda:

Pewnego dnia przyjechalem jak co dnia po pracy, postawiłem autko do garazu.Na nastepny dzien z rana zachodze do niego chcąc zrobic to samo czyli praca... Odpaliłem.. pochodzil z 10 sekund i zgasł. Pojawil sie piszczacy dzwięk (komputer?), do tego światła awaryjne,ktore w zaden sposob sie nie wylączyly. To postanowilem jeszcze raz sprobowac go odpalic pomimo tych wad. NIE ODPALIL Kiedy przekrecam stacyjkę pojawiają sie kontrolki ale po chwili gasną.(to chyba normalne). LECZ KONTROLKA OD ESP ZOSTAJE. czyli sie swieci. Sprobowalem odłaczyc kleme od akumulatora, lecz to po ponownym podlączeniu dzieje sie to samo;/ Nie mam pojecia o co chodzi, a autko mi jest potrzebne.
moze ktos spotkal sie z takim problemem, PROSZE O POMOC :(
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 20:16 przez Progresywny, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt sty 12, 2010 20:12

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 2e95affb89

Przeczytaj ten temacik...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt sty 12, 2010 20:15

Bolson Tdi pisze:Sprobowalem odłaczyc kleme od akumulatora, lecz to po ponownym podlączeniu dzieje sie to samo;
Tak błędów nie skasujesz ...
Vag i sprawdź co pokaże.. podstawa...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » wt sty 12, 2010 20:19

haki. ale tego problemu nie mam w trakcie jazdy. Przytrafilo mi sie teraz jak chcialem odpalic autko. I chcąc to zrobic- nie moge :( Nie pali. Piszczy komputer,swiatla awaryjne, no i do tego ta kontrolka.

[ Dodano: 12 Sty 2010 19:21 ]
italiano_83 pisze:Tak błędów nie skasujesz ...
To czyli to jest jakiś bład, z ktorym powinienem sie udac na komputer diagnostyczny ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt sty 12, 2010 20:39

Bolson Tdi pisze:[ Dodano: 12 Sty 2010 19:21 ]
italiano_83 napisał/a:
Tak błędów nie skasujesz ...

To czyli to jest jakiś bład, z ktorym powinienem sie udac na komputer diagnostyczny ?
Domniemałem, że chciałeś wykasować "błąd" bo jak się kontrolka pali to z jakiegoś powodu chyba.. a nie sama z siebie..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » wt sty 12, 2010 20:45

Tak jak napisał kolega italiano_83 pozostaje podjechanie do kogoś kumatego by podłączyć się pod VAG-a .. i zobaczyć co wypluje.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » wt sty 12, 2010 21:49

Aha, a powiedzcie mi panowie co w najgorszym przypadku moglo sie stac ?
(mamy zimę, i czy to ona mogla spowodowac taki incydent?)

Nie wiem czy to wazne ale dodam jeszcze że przed tym... (odkąd dojechalem do domu) uzytkowalem go w takiej pogodzie... oblepiony śniegiem,mazią itp. I zjechałem na jakies 2 h w paking podziemny. Tam bylo cieplej temperatura byla wysoko na plusie, wszystko topnialo. Ale wtedy bylo wszystko okej.. odpalilem autko, udalem sie do domu jakies 30 km. Kiedy dojechalem, wysiadlem z auta drzwi otworzylem z lekkim oporem jakby przymarzly do uszczelek. Nie wiem czy to wazne ale moze to miec coś z tą sprawą związane.
chodzi mi o topniejący snieg z pojazdu, i czy ta woda nie mogla gdzies sie dostac, ... kostki, styki itp. i dlatego tak sie dzieje ?



greg

Post autor: greg » wt sty 12, 2010 23:55

Bolson Tdi pisze:Pojawil sie piszczacy dzwięk (komputer?), do tego światła awaryjne,ktore w zaden sposob sie nie wylączyly
uważam ze załączył ci się alarm. Możliwe ze gdzieś masz duży pobór prądu i stąd taka reakcja akurat (kontrolka ESP nie świeci się razem też z ABS)?

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 10:55 pm ]
idź zamknij auto alarmem, otwórz ponownie i spróbuj znowu odpalić



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » śr sty 13, 2010 18:10

greg pisze:uważam ze załączył ci się alarm.
To juz sprawdzalem.
Teraz odkąd stoi (ta awaria) Musialem odłaczyc klemę od akumulatora, poniewaz swiatla awaryjne w zaden sposob nie gasną. Bez wzgledu czy ja go zamkne centralnym zamkiem czy zostawię otwartego. A po przekreceniu kluczykiem piszczy komputer,oraz pojawia sie ta kontrolka ESP (otoczony trojkąt z wykrzyknikiem), i do tego te niekonczące sie światła awaryjne.
Oczywiscie silnika nie uruchomię w żaden sposob.
greg pisze:kontrolka ESP nie świeci się razem też z ABS)?
Nie. Tylko Sama kontrolka od ESP. no i te co powinny (kontrolka od ładowania i hamulec reczny-ale to nie wchodzi w gre)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sty 13, 2010 18:15

Bolson Tdi pisze:greg napisał/a:
uważam ze załączył ci się alarm.

To juz sprawdzalem.
No i jaki wynik? Bo to bardzo wskazuje odcinanie przez alarm, jak Kolega Greg pisze, a że nie piszczy syrenka? One czasem padają... Awaryjne same z siebie nie będą migać, bez przyczyny, tym bardziej że nikt nie ruszał wyłącznikiem w chwili włączenia się świateł!
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 18:18 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » śr sty 13, 2010 19:25

Wynik jest taki sam... Czyli źle jest. dalej uruchomic silnika-nie uruchomie. Ja mysle ze to nie jest wina centralnego zamka. No ale nie mam pojęcia..
Rozumiem ty masz g 3 ale tu jest calkiem inaczej. Tu jest komputer pokładowy... jeśli mu cos dolega, albo jakies ma przeciązenia napiecia, nie wiem cokolwiek... to światła awaryjne i piszczacy dzwięk to standard. (tak mi sie wydaje).

Musze z nim na VAG "jechac" , bo tak raczej samemu czlowiek nie dojdzie ocb.
Dziwna sytuacja...



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr sty 13, 2010 20:01

Nie, nie centralny zamek ale alarm odcina funkcje silnika, jednocześnie sygnalizując to migaczami.
Tak, mam "3"-kę lecz i o "4"-ce wiem co nieco. Awaryjne, nawet w aucie wyposażonym w magistralę CAN, to tylko elektromechaniczny przerywacz, niesprzężony z komputerem!
Alarm może być niefabryczny i wówczas dopiero są momenty - tylko na żywo takie autko może być "uzdrowione".
A wizyta na VAG-u - ma Kolega rację - chyba jest tu konieczna.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 20:04 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości