Czy to nagrzewnica ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sajmon2282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czy to nagrzewnica ?

Post autor: sajmon2282 » czw sty 21, 2010 23:45

Witam.Mój problem polega na tym ,że podczas jazdy leci z kratek w miarę ciepłe powietrze a gdy stoję leci zimne , temperatura 90 st. nagrzewa się ok 20 min przy postoju w garażu.


Mechanik polecił mi przepłukać układ specjalnym płynem i tak też zrobiłem.
Zalałem płyn , włączyłem silnik i cierpliwie czekałem . Temp.doszła do około 90 stopni , z kratek nadal dmucha zimnem.... Zacząłem wiec majstrować przy wężach od nagrzewnicy i co dziwne zauważyłem ,że jak ruszam wężem to przy samej końcówce słychać pssssst i leci ciecz ( w jednym jak i w drugim wężu dzieje się to samo) o dziwo po tym "zabiegu" zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Pozdrawiam i proszę o opinie. :pub:



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw sty 21, 2010 23:50

Otoz stało Ci sie to w co ogolnie sam nie wierze bo dzieje sie to sporadycznie, a wiec do rzeczy zapowietrzył Ci sie po prostu uklad. Rozgrzać maszyne do właczenia sie wentylatora i odkrecic zbiorniczek wyrownawczy :grin:



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » czw sty 21, 2010 23:50

Wyglada na to ze miales zapowietrzona nagrzewnice ale w golfie to powinno leciec gorace pow. z kratek i to takie ze powinno parzyc.



Awatar użytkownika
sajmon2282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: sajmon2282 » czw sty 21, 2010 23:52

Chciałbym jeszcze dodać ,że jeszcze z 10 minut temu zanim pisałem tą wiadomość , leciało ciepło a jak zszedłem do garażu to dmuchało zimnem. Pomajtałem wężami no i zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Jeden wąż jest ciepły natomiast drugi zimny.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw sty 21, 2010 23:54

waski1 pisze:Wyglada na to ze miales zapowietrzona nagrzewnice ale w golfie to powinno leciec gorace pow. z kratek i to takie ze powinno parzyc.
No jesli jest zapowietrzony układ to wcale nie koniecznie takie powinno lecieć i z parzeniem tez nie przesadzajmy heh.. A ten zabieg ktory wyzej opisałem prosze wykonać na wlaczonym na max ogrzewaniu co zapomniałem dodac. Choc dziwie sie jak to sie stalo ze Ci sie zapowietrzyl, w golfach ogolnie praktycznie w 100% odpowietrza sie samoistnie.



Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VWyznawca » pt sty 22, 2010 01:56

Mogło się co nieco przytkać, jeżeli np kiedyś doraźnie zalewałeś chłodzenie wodą, i to zwykłą, czasami tak bywa, że syfu naleci do nagrzewnicy i mogło się coś przytkać.
Generalnie zrób to co zalecił kolega wyżej, a jak nie pomoże...
Spróbuj odłączyć nagrzewnicę (oba przewody) i siknij tam z węża ogrodowego, albo z myjki, jeżeli strumień powracający będzie w miarę żwawy, to w sumie mogło się za powietrzyć, a jeżeli leci ciurkiem to pewnie jest przytkana.
Ja miałem coś podobne go u siebie, ale poprzedni właściciel mojego Golfika oszczędzał na nim jak tylko mógł i lał wodę, kranówkę.
Mi niestety sikanie z węża nie pomogło i trzeba było wymieniać nagrzewarkę a przy tym jest w h.... roboty. Ale na razie popróbuj tak jak koledzy wcześniej mówili


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
sajmon2282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: sajmon2282 » sob sty 23, 2010 17:06

Dziękuje Panowie za info. :) :bigok:
Odpowietrzałem układ dwa razy . Odkręciłem zbiorniczek płynu chłodzenia ,włączyłem silnik ,przekręciłem ogrzewanie na maxa poczekałem z 20 minut , temperatura doszła do 90 i dalej leciało chłodne powietrze. Gdy wcisnąłem pedał gazu tak do około 3 tyś obrotów z kratek coś tam dmuchało ciepłym powietrzem.
Co ciekawe gdy ruszałem wężami od nagrzewnicy to zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Jeden wąż był ciepły natomiast drugi chłody , gdy zacząłem nimi majtać to ten chłodny zaczął robić się ciepły.


Moim zdanie nagrzewnica będzie czymś zasyfiona (gdy kupiłem auto znajdował się w obiegu płyn , nie H2O)
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wszystko rozebrać i kuknąć do nagrzewnicy. :grrr: W sumie nowa kosztuje 60 zł także szykuje się wymiana.


Pozdrawiam :pub:

[ Dodano: 23 Sty 2010 16:10 ]
Nie napisałem ,że dzieje mi się to w Vw Borce



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob sty 23, 2010 17:25

sajmon2282 pisze: Moim zdanie nagrzewnica będzie czymś zasyfiona (gdy kupiłem auto znajdował się w obiegu płyn , nie H2O)
To chyba dobrze że był płyn a nie woda ;> :bajer:



Awatar użytkownika
sajmon2282
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 00:07
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: sajmon2282 » sob sty 23, 2010 17:46

Kolega VWyznawca napisał "Mogło się co nieco przytkać, jeżeli np kiedyś doraźnie zalewałeś chłodzenie wodą, i to zwykłą, czasami tak bywa, że syfu naleci do nagrzewnicy i mogło się coś przytkać."

Naturalnie ,że dobrze :bigok: chciałem tylko napisać ,że miałem płyn a nie wodę.(auto kupiłem pół roku temu )

[ Dodano: 02 Lut 2010 11:00 ]
Panowie parę dni temu wymieniłem w borce nagrzewnice ponieważ auto w miarę szybko nagrzewało się do 90 stopni a z kratek dmuchało zimnym powietrzem , jeden z wężów od nagrzewnicy był zimny.
Teraz mam nową nagrzewnice i dalej jestem w kropce ,węże są ciepłe znaczy jeden jest prawie ,że gorący drugi zaś ciepły. Z kratek daje letnim powietrzem , nie raz leci zimne nie raz letnie. Układ odpowietrzony , nagrzewnica wymieniona lecz problem nie rozwiązany.
Chętnie zapoznam się z waszymi podpowiedziami......dobrze ,że mam siedzenia podgrzewane , pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 59 gości