Nie działa zapalniczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kliminho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:36
Lokalizacja: Staniątki

Nie działa zapalniczka

Post autor: kliminho » sob sty 23, 2010 13:11

Mam pewien problem, mianowicie nigdy nie sprawdzałem zaplaniczki, aż do momentu kiedy była mi potrzebna i okazało się że nie działa...jaka może być przyczyna. Dodam, że podświetlenie zapalniczki działa...



Awatar użytkownika
Alvaro_
Niskopodłogowiec
Niskopodłogowiec
Posty: 1730
Rejestracja: pt sty 02, 2009 17:45
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Leon Fr
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: Alvaro_ » sob sty 23, 2010 13:15

bezpiecznik... ??



Jetta sprzedana.

Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob sty 23, 2010 13:15

Sprawdź bezpiecznik na początek
41 Zapalniczka 15A


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

kliminho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 17, 2009 12:36
Lokalizacja: Staniątki

Post autor: kliminho » sob sty 23, 2010 14:52

Jest ok...jakies inne pomysly?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob sty 23, 2010 14:56

wyciągnij zapalniczkę i zobacz czy jest napięcie na wtyczce.



grizzly83

Post autor: grizzly83 » ndz sty 24, 2010 23:38

no to chyba masz większy problem ...
Zapalniczka jak nie działa a bezpiecznik cały to sprawdź czy masz napięcie w gniazdku 12v w bagażniku , jeśli nie masz to czy masz oświetlenie bagażnika i jesteśmy w domu :bajer:
Padł ci przekaźnik vel przełącznik ( tzw. switch ) w zamku tylnej klapy = grubsza robota bo ten switch jest nitowany w zamek klapy tylnej i nie ma jak go wydłubać
Koszt zamku na szrocie z 80zł natomiast nówka ASO około 400zł



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn sty 25, 2010 00:08

grizzly83 pisze:Padł ci przekaźnik vel przełącznik ( tzw. switch ) w zamku tylnej klapy = grubsza robota bo ten switch jest nitowany w zamek klapy tylnej i nie ma jak go wydłubać
Kolego oswiec mnie bo nie kumam.. jaki zwiazek ma zapalniczka z oswietleniem bagaznika??
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 01:35 przez rakczek, łącznie zmieniany 1 raz.


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn sty 25, 2010 01:34

rakczek pisze:
grizzly83 pisze:Padł ci przekaźnik vel przełącznik ( tzw. switch ) w zamku tylnej klapy = grubsza robota bo ten switch jest nitowany w zamek klapy tylnej i nie ma jak go wydłubać
KOlego osiwec mnie bo nie kumam.. jaki zwiazek ma zapalniczka z oswietleniem bagaznika??
dołączam sie do pytania?



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn sty 25, 2010 11:05

Adamskibyd pisze:
rakczek pisze:
grizzly83 pisze:Padł ci przekaźnik vel przełącznik ( tzw. switch ) w zamku tylnej klapy = grubsza robota bo ten switch jest nitowany w zamek klapy tylnej i nie ma jak go wydłubać
KOlego osiwec mnie bo nie kumam.. jaki zwiazek ma zapalniczka z oswietleniem bagaznika??
dołączam sie do pytania?
Zapalniczka mi kiedyś padła...po chwili oświetlenie bagażnika i napięcie w gniazdku tym w bagażniku . Gdyby ktoś mówił że mikrostyk w drzwiach był problemem to dodam , że oświetlenie schowka wnętrza auta i lampek w drzwiach były ok . Rozebrałem zamek klapy tylnej ... okazało się że zwarcie ten switch na zamku zrobił i stało się co miało się stać .
aaaa dodam , że zamek zrobiłem i reszta już działa :bajer:
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 11:06 przez grizzly83, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 25, 2010 12:28

Zapalniczka mi kiedyś padła...po chwili oświetlenie bagażnika i napięcie w gniazdku tym w bagażniku . Gdyby ktoś mówił że mikrostyk w drzwiach był problemem to dodam , że oświetlenie schowka wnętrza auta i lampek w drzwiach były ok . Rozebrałem zamek klapy tylnej ... okazało się że zwarcie ten switch na zamku zrobił i stało się co miało się stać .
aaaa dodam , że zamek zrobiłem i reszta już działa :bajer:
co Ty za historie opisujesz...oświetlenie schowka, światełka w drzwiach, mikrostyk w drzwiach...co to wszystko ma do oświetlenia bagażnika ?? Do oświetlenia bagażnika dochodzi stały plus i masa z krańcówki w zamku bagażnika...reszta wymienionych elementów nie ma tutaj nic do rzeczy...
grizzly83 pisze:Padł ci przekaźnik vel przełącznik ( tzw. switch ) w zamku tylnej klapy = grubsza robota bo ten switch jest nitowany w zamek klapy tylnej
Jeżeli masz tak podłączone (zasilanie do gniazda z lampki bagażnika), a z tego co piszesz to pewnie tak jest...jest to bardzo praktyczne :satan:
Gdyby tak było to gniazdo w bagażniku działałoby tylko przy otwartym bagażniku :bajer:


Poza tym myślę że mowa o zapalarce w popiałce skoro kliminho pisze że podświetlenie działa...ehhh
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 12:32 przez Qto, łącznie zmieniany 1 raz.



grizzly83

Post autor: grizzly83 » pn sty 25, 2010 15:39

Poza tym myślę że mowa o zapalarce w popiałce skoro kliminho pisze że podświetlenie działa...ehhh[/quote]

Wiesz , piszę jak było u mnie , jeśli mi pomogło to dlaczego nie podzielić się tym z forumowiczami . Wymiana zamka ( wraz z tym switchem ) spowodowało , że mam napięcie w zapalniczce , że wróciło mi oświetlenie bagażnika i napięcie w gniazdku 12V . Może mechanikowi udał się jakiś cud podczas wymiany tego zamka w klapie tylnej :grin:
Fakt jest faktem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 25, 2010 20:37

grizzly83 pisze:Wiesz , piszę jak było u mnie , jeśli mi pomogło to dlaczego nie podzielić się tym z forumowiczami
ano dlatego że to nie jest normalne, jeżeli przy uszkodzonym zamku nie działało Ci gniazdo w bagażniku (i jesteś pewien że jedno ma związek z drugim...a nie jakiś bezpiecznik przy okazji)...to masz je źle podłączone...i działa tylko przy otwartym bagażniku...cudów nie ma :)



jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie działa zapalniczka

Post autor: jarek_u1 » wt sty 26, 2010 09:08

kliminho pisze:Mam pewien problem, mianowicie nigdy nie sprawdzałem zaplaniczki, aż do momentu kiedy była mi potrzebna i okazało się że nie działa...jaka może być przyczyna. Dodam, że podświetlenie zapalniczki działa...
Witam a sprawdzales sama zapalniczke albo inna ja mialem sytuacje ze sie nie dogrzewala pojechalem do ASO i kupilem za 50 zl okazalo sie ze jest to samo wszyszlo na to ze w gniazdku sa dwie blaszki ktore trzymaja zapalniczke trzeba je troszke mocniej wygiac ale przed tym dobrze wyjac bezpiecznik zeby sie nie spalil



adaspinki2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sty 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Lubin

Post autor: adaspinki2 » śr lut 24, 2010 19:36

U mnie natomiast nie działa zapalniczka tylko ta kolo biegów, zapalniczka w bagażniku działa, jaki może być powód?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 120 gości