ESP I CZUJNIK TEMPERATURY SILNIKA MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mathew25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 02, 2010 17:28
Lokalizacja: uk

ESP I CZUJNIK TEMPERATURY SILNIKA MK4

Post autor: mathew25 » sob sty 02, 2010 18:04

witam wszystkich.mam problem w golf mk4 w automacie-mianowicie co jakis czas zapala mi sie lampka esp ktora powoduje ze automatycznie przestaje mi chodzic czujnik temperatury silnika i pokazuje sie druga lampkaemissions workshop .wiec podjechalem do mechanika,podlaczyl go do vaga wuskoczyl blad p0116-czujnik temp.silnika-wiec go wymienilem,bledy skasowal lecz za jakis czas powtorka znowu do mechanika lecz on rece rozklada i mowi ze to robotka dla elektryka.czy mial ktos taki przypadek?serdecznie dziekuje za jakakolwiek pomoc.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob sty 02, 2010 18:16 przez mathew25, łącznie zmieniany 1 raz.


mathew

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob sty 02, 2010 21:53

Najprościej wejść w VAGu w bloki pomiarowe i poobserwować tę temperaturę względem temperatury na wskaźniku, przy okazji poruszać złączem czujnika i kablami.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob sty 02, 2010 22:00

mathew25 pisze:co jakis czas zapala mi sie lampka esp
raczej EPC



luki3350
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 20, 2010 21:16
Lokalizacja: OLKUSZ

Post autor: luki3350 » czw sty 28, 2010 18:01

Dziwna sprawa.Ja miałem objawy falujących obrotów zacinana się ssania,ciężko palił po nagrzaniu.Wszystko wskazywało na czujnik temperatury cieczy chłodządzej a usterka okazał sie zawór podcisnienia.Przed zakupem nowej części zalecam sprawdzenie wszystkiego bardzo bardzo dokładnie,pozdrawiam



Awatar użytkownika
wav
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: pn sie 24, 2009 18:53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Post autor: wav » czw sty 28, 2010 20:07

ja miałem po wykasowaniu błedów robiłem 9 km nieraz 15 i znowu zapalało sie ESP wymieniłem termostat i spokój (u mnie błedy były czujnik temp i termostat) ale miałem teztak ze głupi mały wężyk był rozłaczony który nie kolidował z jezdzeniem złapał lewego powietrza i wyskakiwał znowu błąd.

PS. mi po parku km zapalała sie kontrolka ESP i wskaznik temp w samochodzie nie działał a po skasowaniu błędów wracało wszystyko do normy wskanik pokazywał normalna temp noi znowu po kilkunastu km to samo. U mnie poskutkowała wymiana termostatu :bigok:


Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3293511#3293511

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości