Problem, błąd ENGINE FAULT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Problem, błąd ENGINE FAULT

Post autor: cemey603 » czw sty 28, 2010 19:30

Ostatnio umarł mi samochód tzn. myślałem, że zamarzła ropa bowiem auto stało pod chmurką dłuższy czas, i nie dało się go odpalić, podczas kręcenia może dwukrotnego bo widać było, że aku siada, na desce wywaliło błąd: ciągle mrugająca kontrolka świec żarowych oraz na komputerze komunikat engine fault workshop. Dzisiaj wsadziłem nowy akumulator i samochód zapalił bez żadnego mrugnięcia po pierwszym przekręceniu kluczyka, więc wyszło na to, że po prostu akumulator był wyczerpany. W związku z radą, którą uzyskałem też na tym forum kontrolka świec i błąd miały zniknąć po którymś tam odpaleniu. Niestety tak się nie stało, auto śmiga bez najmniejszego problemu, wszystko jest w nalezytym porządku ale kontrolka świec mruga i engine fault... wyświetla w dalszym ciągu. Czy może być to usterka typu spalona świeca? Czego chyba nie podejrzewam bo mimo wszystko dzisiaj na lekkim mrozie po 7 dniach oczekiwania samochód odpalił bez niczego. Może komputer zapamiętał błąd?


WWW.GOLFV.PL

Awatar użytkownika
OLGRAN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr paź 28, 2009 17:11
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: OLGRAN » czw sty 28, 2010 20:49

1. Odłącz aku na 15 min
2. Sprawdź żarówki od stopu oraz czujnik pod pedałem hamulca, możne tu tkwi przyczyna


Golf IV Variant 1.9 TDI PD 2003 r Special
BYŁ- GOLF PLUS 1.9 TDI COMFORTLINE 2006 r

cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: cemey603 » czw sty 28, 2010 21:34

żarówki ok, akumulator nic nie daje, a jak sprawdzić czujnik?


WWW.GOLFV.PL

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Post autor: waski1 » czw sty 28, 2010 21:36

cemey603 pisze:Może komputer zapamiętał błąd?
Mysle ze raczej na pewno wykasuj bledy we wszystkich sterownikach w ktorych jest zapisany ten blad i powinno byc oki.Niestety ale w tych autach nie moze dochodzic do duzych spadkow zasilania.



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Post autor: wanior » pt sty 29, 2010 12:54

Dokładnie nie może dochodzić do większych spadków zasilania a jak się zabierasz za naprawę tego typu auta to VAG jest podstawa usuwania awarii w takich autach.
Podłącz pod vaga zaoszczędzisz pieniędzy na niepotrzebne wymiany czego kolwiek i zlokalizujesz usterkę, która gdzieś istnieje i jak radzili koledzy wykasuj błędy.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pt sty 29, 2010 13:03

Engine fault - błąd przyłączenia sondy lambda przy częściowym obciążeniu



cemey603
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt gru 26, 2008 15:27
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: cemey603 » pt sty 29, 2010 17:31

W poniedziałek postaram się usunąć wszystkie błędy, swoją drogą to wychodzi na to, że najlepiej sobie kupić samochód na gaźniku bez żadnej elektryki :) bo w tym czego bym nie odpiął to komputer to rozpozna i zapisze błąd. Dzięki za podpowiedzi

[ Dodano: 01 Lut 2010 16:30 ]
Problem rozwiązany, związany był ze spadkiem napięcia, skasowany vagiem, dzięki za pomoc.


WWW.GOLFV.PL

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 79 gości