tylna lewa lampa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

tylna lewa lampa

Post autor: davidzior » wt lut 02, 2010 00:38

witam, moze już się koś z czymś takim spodkał, mianowicie przestała mi świecić żarówka od świtała mijania, niby nic wielkiego ale żarówka jest OK. światło mijania ostatnio raz świeciło raz nie, czasem wystarczyło puknąć lekko w lampę i już świeciło. miał juz ktoś coś z tym taki problem ?? bo póki co nie chce zbędnie jechać do elektryka co mi każe lampę wymieniać....(będzie trzeba to się wymieni :P )

za wszelkie wskazówki, podpowiedzi z góry dziękuję :)

pozdro.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt lut 02, 2010 00:39

davidzior pisze:czasem wystarczyło puknąć lekko w lampę i już świeciło
wyczyśc styki,podoginaj blaszki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 02, 2010 00:41

Mam taki sam problem, ale póki mrozy trzymają to od czasu do czasu puknę w lampę i jest git.
Jak usunąć usterkę duber już napisał :)



wojtas7054
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 13, 2010 20:06
Lokalizacja: grzęby

Post autor: wojtas7054 » wt lut 02, 2010 00:52

albo sprawdzić mase:) i styki:)


Wojtas:):)

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » wt lut 02, 2010 00:52

U mnie też jakaś żarówka tak świeciła i też niby dobra była posmarowałem pastą miedzianą gniazdo w które wchodzi żarówka, zapaliłem i niby świeciła ale po jakimś czasie to samo. Wymieniłem żarówkę na nówkę i teraz świeci bez problemu ... I zaznaczam że nie było widać po żarówce że jest coś z nią nie tak. Możesz zamienić żarówki miejscami i sobie sprawdzisz czy będzie się to powtarzało w tej samej lampie.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt lut 02, 2010 02:16

mialem ten sam problem ale z prawą lampą...puknąłem w lampe i świeciło dalej...natomiast po dwóch dniach patrze na lampę lewą i co się okazało? tam się faktycznie żarówka przepaliła od postojowego, ale zaraz od razu przepaliła się od kierunku...oby dwie wymieniłem i git :)



Klimass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 19, 2008 15:31
Lokalizacja: Łask

Post autor: Klimass » wt lut 02, 2010 11:34

oczyścić i podoginać styki żeby ciasno trzymały, no i sprawdzić wszystkie żarówki miałem ten sam problem i po tym zabiegu nie ma juz problemów
pozdro


MÓJ MK IV
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237356][img]http://images40.fotosik.pl/142/77aec5b382c23d71.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Golf4ista
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lis 21, 2007 17:14
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Golf4ista » wt lut 02, 2010 11:42

davidzior, tak jak wszyscy pisza, zasniedziale styki, przeczyszczenie napewno pomoze :bigok:


+

davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

Post autor: davidzior » wt lut 02, 2010 21:48

uuuu chłopaki jaja jak berety sie podziały :
- styki przeczyszczone, podoginane
- żarówki są ok
po tych zabiegach stwierdziłem że to może wkład od lampy jest trefny... więc zamieniłem wkłady z prawej strony na lewą i klops bo też nie świeci......a co najgorsze w tym wszystkim to to że po przełożeniu z powrotem na swoje miejsca druga strona również przestała świecić..... a wszystkie inne światła są...w tym wszystkim zadzwoniłem do mechanesa i stwierdził ze od pozycyjnych mam niewłaściwe żarówki, sam się juz w tym wszystkim pogubiłem bo dziwne że to normalnie świeciło od 4 miesięcy i nagle bach.
jutro do niego podjade to sobie zobaczy co jest grane bo ja juz zgłupiałem troszke.

pozdrawiam



henio12323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 18:10
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: henio12323 » wt lut 02, 2010 22:10

tez mam golfa IV i również mam problem z tym swiatem :) tyle że umnie wszystko działa a z kolei często palą mi sie żarówki w sumie po prawej chyba jeszcze nie wymieniałem z lewej to juz ze 3 poszly :D i tez był taki okres że nie łączyło cos i wystarczyło puknąc :D oddaj do elektryka on popatrzy co i jak :P mi wymieniał ze 4 metra kabla :D między innymi na tylne swiatła do golfa II rozebrał plastiki nad bezpiecznikami i tez sprawdzał co i jak bo nie mialem hamulców ostatecznie mi to naprawił i za wszystko 50 zł wziął ;P wiec nie duzo. jakby sie samymi swiatłami zajął napewno mniej by wziął :D te czwórki mają jakąs widocznie wade fabryczną z lewymi lampami ;/ jak jedzie golf i nie ma swiatełka tylnego zawsze ale to zawsze nie ma lewego xD nie spotkałem sie żeby ktos prawego nie miał xd



davidzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 01:30
Lokalizacja: krak_off

Post autor: davidzior » pt lut 05, 2010 19:59

naprawione. przyczyna nie wyjaśniona. mechanes cos tam porobił i działa. koszt naprawy :kufel: jakiś chochlik chyba coś namieszał i lewa strona paliła żarówki....
dzięki za rady,

pozdro :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości