Elektryka wariuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pan-Banan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:24
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Elektryka wariuje

Post autor: Pan-Banan » pn lut 01, 2010 17:58

Mam problem.
Jechałem sobie, włączyłem awaryjne stojąc na przystanku i pojechałem dalej. Wyłączyłem awaryjne i został mi prawy kierunek świecący światłem stałym :kac: Oprócz tego awaryjne w czasie jazdy też świecą światłem stałym, ale lewy kierunek działa normalnie.
Najgorsze jest to, że przy zgaszonym silniku, gdy włączę awaryjne, mam w środku dyskotekę. Mryga wszystko łącznie z grzaniem świec :/
Myślałem, że to manetka, więc ją wymieniłem, ale objawy nadal są takie same. Przy wymianie manetki urwałem też tasiemkę od poduszki pow, ale to chyba da się jakoś polutować? Co mogło się zepsuć?
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 17:41 przez Pan-Banan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 01, 2010 18:17

Przekaźnik podmień od kierunków od kogoś ... i zobacz ..
Sprawdź też połączenia masowe .. od aku do budy auta i z tyłu przy lampach... Wyczyść i zobacz czy któraś z żarówek zwarcia nie robi...
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2010 18:19 przez Haki, łącznie zmieniany 1 raz.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

slonek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 27, 2006 18:14
Lokalizacja: WWL

Post autor: slonek69 » pn lut 01, 2010 18:28

super

przekaźnik od kierunków jest nówka, masa jest bo sam ją czyściłem,



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn lut 01, 2010 23:00

Pan-Banan pisze:wyłączyłem awaryjne i został mi prawy kierunek świecący światłem stałym :kac: Oprócz tego awaryjne w czasie jazdy też świecą światłem stałym, ale lewy kierunek działa normalnie.
Najgorsze jest to, że przy zgaszonym silniku, gdy włączę awaryjne, mam w środku dyskotekę
Wygląda to na zwarcie w obwodzie prawego kierunku, odepnij kable od manetki i włącz na krótko prawy kierunek jeśli problem ustąpi wymień manetkę, jeśli nie musisz szukać głębiej, po kablach gdzieś na 100% jest zwarcie.
Pan-Banan pisze:urwałem też tasiemkę od poduszki pow, ale to chyba da się jakoś polutować
Musisz ją wymienić nową, nie próbuj naprawiać bo pewnego dnia może sama z siebie strzelić z poduchami nie ma żartów.



Awatar użytkownika
Pan-Banan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:24
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: Pan-Banan » pn lut 01, 2010 23:35

Spoko, a gdzie można takową tasiemkę zanabyć? ASO?



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » wt lut 02, 2010 16:57

Najprościej, a jeśli była by bardzo droga możesz odpisać numer części i poszukać po sklepach,i na allegro. No i na szrotach rzecz jasana
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 16:58 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pan-Banan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:24
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: Pan-Banan » wt lut 02, 2010 17:37

Dobra, ale co z elektryką?
Przekaźnik nowy, manetka zmieniona, masa czysta i dalej pupa....
Ostatnio zmieniony wt lut 02, 2010 17:38 przez Pan-Banan, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 02, 2010 18:42

Pan-Banan pisze:masa czysta
Najpierw konkretnie - masa miedzy prawą a lewą tylną lampą, kabel brązowy w wiązce, oraz masa od lewej lampy do blachy. Myslę że nawet jak nie w tych miejscach które podałem to i tak problem jest z masą


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pan-Banan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:24
Lokalizacja: WWL
Kontakt:

Post autor: Pan-Banan » śr lut 03, 2010 16:43

Zrobiłem to jednak po swojemu i okazało się, że zwarcie jest w klaksonie. Odpiąłem bezpiecznik od niego wsio działa :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości