MK4 montaż orginalnych Xenon-ów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » ndz lut 14, 2010 01:15

Podstawowa sprawa - to jest temat o ori xenonach do Golfa IV generacji, a Ty kolego mozna powiedzieć, że podajesz przykłady nie ori zestawów xenonowych ;) Kolejna podstawowa sprawa - oryginalny xenon to jest zazwyczaj reflektor z soczewką, żarnik xenonowy, przetwornica zasilająca, układ samopoziomowania, wysokociśnieniowy spryskiwacz.

Pierwsza aukcja - to jest sam żarnik. Takie "żarówki" stosuje się do oryginalnych zestawów xenonowych na soczewce. Jeżeli nie masz oryginalnego xenonu - nie patrz się na takie rzeczy :) To jest Tobie generalnie niepotrzebne.

Druga aukcja - przypuszczam, że masz zwykłe halogenowe reflektory przednie stąd ta aukcja jest "bardziej" przeznaczona dla Ciebie. Jest to nieoryginalny zestaw xenonowy HID, którego budowa oparta jest na częśći świecącej wypełnionej xenonem ale zbudowana na cokole zwykłej żarówki H1, H4 czy H7. To jest taki substytut xenonu.

Od razu po dalsze odpowiedzi odsyłam Ciebie kolego TUTAJ
Ostatnio zmieniony ndz lut 14, 2010 01:16 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
rowi.di
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:43
Lokalizacja: zach.pom

Post autor: rowi.di » ndz lut 14, 2010 01:21

Dzięki kolego. :-)



alanchef
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 25, 2008 23:30
Lokalizacja: szczecin

Post autor: alanchef » śr mar 03, 2010 21:46

witam widze ze dyskusja sie rozwija to ja moge powiedziec ze sam kupilem jakis czas temu ori xenon i milem problem z przejsciowka wiec kupilem na ebayu za jakies 250 z kosztem przesylki potem okazalo sie ze przetwornice mam nie przukrecane do lampy tylko do nad kola na kablu inwestycja jakies 250 zl za obie i zarowki koszt 100 nie orginalne d2s i mocy 5000k sa oki sa biale nie niebieskie i zderzak pod spryskiwacze jakies 350 zl za komplet plus 200 za zbiornik i pompke koszta spore ale wyglad bezcenny
tak jak kamyl pisze to sie posluchaj bo chlopak wie co pisze ma pojecie bo sam mi pomogl
samopoziom do golfa raczej nie osiagalny spore koszta lepiek zrob sobie z kabiny :)pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jaro25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 26, 2010 12:05
Lokalizacja: Dolny Slask ,Olesnica
Kontakt:

....

Post autor: Jaro25 » wt mar 09, 2010 11:08

witam
teraz to ja sie zastanawiam czy kupic sobie org xsenon do mojego golfa 4 ale z tego co piszecie ile jest roboty do przerobienia to masakra ale sie zastanawiam..
i jak ktos moze to przeslijcie mi linka na stronke gdzie by bylo mozna kupic te przejscia pod xsenon
thenks... Obrazek



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt mar 09, 2010 11:24

Jaro25 pisze:teraz to ja sie zastanawiam czy kupic sobie org xsenon do mojego golfa 4 ale z tego co piszecie ile jest roboty do przerobienia to masakra ale sie zastanawiam..
Jaro25 wcale nie ma tak dużo roboty żeby podłączyć same lampy :-)
Przerobienie instalacji lamp xenonowych (z wykorzystaniem instalacji zwykłych lamp 10-pinowych) to jakieś 20-30min roboty, a jak masz przejściówki to wystarczy przerobić w lampie kabelki od silniczka regulacji, założyć lampy i wpiąć przejściówki (ewentualnie jeśli nie mają to dorobić w nich regulację z wnętrza pojazdu - dorzucając 2-3 kable).

Co do stron z przejściówkami to np. to: http://www.allegro.pl/item951647187_xen ... _bora.html
Wg mnie drogo, bo taniej wyjdzie samemu to dorobić, albo przerobić instalację lamp.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Jaro25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 26, 2010 12:05
Lokalizacja: Dolny Slask ,Olesnica
Kontakt:

Post autor: Jaro25 » wt mar 09, 2010 22:04

kamel
dzieki bardzo i chyba bede mosial zaczac szukac na ebay org xsenon
to czyli jak podlacze ta przejsciowke to i tak mi cos nie bedzie dzialac....
jak ja nie lubie elektryki :)
wielkie dzieki



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr mar 10, 2010 09:35

Jaro25 pisze:to czyli jak podlacze ta przejsciowke to i tak mi cos nie bedzie dzialac....
Przejściówki z reguły robią tak, żeby działały wszystkie światła.
Jednak nie ma w nich 2-3 kabelków do regulacji wysokości z kabiny.
Ale to akurat nie jest problem, bo w przejściówkach dorzuca się te kabelki, a w lampach trzeba przelutować / przepiąć kabelki od silniczków.
Łącznie to jest z 15-20min roboty :-)
Jak już kupisz lampy to w razie co pytaj to się coś wymyśli :-)

:dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol:
Jaro25 pisze:jaki wlac olej do mojego golfika
Jaro25 ile osób tyle opinii..
Ja do siebie (1,8 AGN) zalałem Mobil1 i nie narzekam.
Niektórzy narzekają na niego inni nie..
Podobno Motul jest też dobry - ale ja osobiście nie lałem.
Ostatnio zmieniony śr mar 10, 2010 14:31 przez Kamel, łącznie zmieniany 1 raz.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Jaro25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 26, 2010 12:05
Lokalizacja: Dolny Slask ,Olesnica
Kontakt:

Post autor: Jaro25 » śr mar 10, 2010 10:35

ok dzieki napewno bede potrzebowal pomocy ....
a mam jeszcze pytanko jaki wlac olej do mojego golfika
castrola czy jakies tam inne
poj sil 2,3 v5 170 km Obrazek

[ Dodano: 12 Mar 2010 09:12 ]
kamel
jak narazie zalozylem se hid xsenon jest efekt tylko nie na org lampy golfa
jak by miał soczewki to co innego ...
a xsenony narazie licytuje i niewiem czy dadza wygrac :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości