Problem z biegami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Problem z biegami

Post autor: wiewioreqezg » sob mar 06, 2010 02:19

Witam. Niewiem czy to problem ogromy no ale mam taką przypadłość od około roku tzn biegi niektóre wchodzą mi na "dwa ząbki" tzn np chcę dać 1 to wciskam raz sprzęgło , nic niewchodzi naciskam jescze raz i już jest ok... jest tak naj częsciej z jedynką dwójka i wstecznym. Nic nie trzaska, skrzypi czy piszczy poprostu tyle że jest problem mały z wbiciem. Np jak ciężko jest też zredukować z 3 na 2.Problem ten czasem jest czasem lepiej wchodzą ... niewiem czym może to byc spowodowane że tak jest :/ może ktoś wie i orientuje się ???? auto to MK 4 1.6 SR silnik AKL

[ Dodano: 06 Mar 2010 01:25 ]
dodam że olej wymieniałem w sierpniu i nic nie pomogło. trochę czyściłem latem te wszystkie przekładnie biegów pod maska i było lepiej no ale jednak problem ciągle pozostał. Naj gorzej jest z dwójką jak jadę normalnie czyli tak 1500 i chce dać dwójkę to czuć opór i trzeba mocniej pchnąć i wskakuje. Nic nie zgrzyta.

[ Dodano: 06 Mar 2010 01:42 ]
to jest 1999 i ma zrobione 105 tys. Może to poduszki też????? jak można sprawdzić stan poduszek???



qgaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 26, 2009 19:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: qgaga » sob mar 06, 2010 05:27

to sie nazywa synchronizator, póki tego nie zrobisz jesteś skazany na podwójne wysprzeglanie (star 66). nie chce cie straszyć ale trzeba rozebrać skrzynie biegów. Jak sie nie znasz to daj do mechanika i przygotuj troche kaski!!



wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » sob mar 06, 2010 10:24

Skąd ta pewność że to synchronizator???? trochę kaski tzn ile????



Awatar użytkownika
LeszekMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: sob sty 24, 2009 10:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: LeszekMK2 » sob mar 06, 2010 10:26

masz skrzynie na linki dwie czy na pałak ?? moze wystarczy tylko wyregulować linkami biegi bedzie ok


[b][url=http://www.youtube.com/user/LeszekMK81]Filmy - LeszekMK81[/url][/b]

wiewioreqezg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: sob maja 23, 2009 00:07
Lokalizacja: zgierz

Post autor: wiewioreqezg » sob mar 06, 2010 12:01

Raczej na pałąk bo to MK 4 jest. Jak wchodziłem pod niego to nic nie widać tylko po otwarciu maski p prawej stronie przy kierowcy jest cały mechanizm biegów, jak sie zmienia biegi to tam się to rusza, nie wiem czy to można regulować jakos :?



Awatar użytkownika
LeszekMK2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: sob sty 24, 2009 10:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: LeszekMK2 » sob mar 06, 2010 12:10

ja w swoim golfie 2 mam skrzynie od golfa 4 GTI i mam na linki podjedz do jakiegos mechanika lepiej i niech ci sprobuje wygerulować ale mysle ze to nie jest to bo piszesz ze mozesz wbic normalnie bieg tylko ze po podwujnym wysprzegleniu wiec moze docisk sprzegla masz wlaniety w skrzyni , nie jezdzij za duzo tylko oddaj do mechanika bo poprzez jazde moze pojsc lancuszkiem i pociagnie to za soba koszt jeszcze czegos innego do naprawy

jak juz bedziesz mial zrobione to napisz w tym temacie co bylo przyczyna


[b][url=http://www.youtube.com/user/LeszekMK81]Filmy - LeszekMK81[/url][/b]

Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Post autor: on6222 » sob mar 06, 2010 13:20

Kolego ją bym stawiał na wysprzeglik być może jest zapowietrzony albo coś takiego, a jąk ci bierze pedał sprzęgła nisko czy wysoko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości