rozrzad , ustawienie kół zebatych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

rozrzad , ustawienie kół zebatych

Post autor: tomi-ex » sob mar 06, 2010 17:42

Wiem ze temat o rozrządzie już był ,ale nie mogę nigdzie znaleźć tego jak powinny być ustawione koła zębate .

Koło zębate wałka rozrządu i wału korbowego ( koło pasowe) powinny być ustawione nacięciem do strzałek w osłonie?

Jak powinno być ustawione koło zębate wałka pośredniego


Prosiłbym moderatorów o nie usuwanie tematu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 06, 2010 18:02




Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob mar 06, 2010 18:55

tomi-ex pisze:Jak powinno być ustawione koło zębate wałka pośredniego
teoretycznie na znak ale tylko po to żeby nie zgubić ustawnia zapłonu. Do niczego innego ten znak nie jest potrzebny.
Dużo łatwiej jest ustawić rozrząd jak zapomnisz o tym znaku, a dopiero potem ustawisz zapłon na aparacie i lampą stroboskopową.
wiec tak, po kolei.
Ustaw wałek na OT a wał na strzałkę/kreskę. Wtedy sprawdz na zamachu czy w okienku jest 0. Jak jest to masz dobrze ustawiony rozrząd. Wtedy ustaw zapłon na aparacie(palec na kreskę) a potem lampą na pracującym silniku na zadaną wartość.
Rozrząd ustawiasz oczywiście mając 1szy tłok w GMP.

[ Dodano: Sob Mar 06, 2010 17:59 ]
99% golfów nie 'trzyma' znaku na wałku pośrednim i nie należy się tym w ogóle przejmować, a to chyba właśnie Cię trapi. Ustaw rorząd nie patrząc na wałek pośredni a potem zapłon na aparacie i jest perfekt.
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 18:58 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » sob mar 06, 2010 19:43

sprawdz tu , pisalem porade - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310976



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » ndz mar 07, 2010 06:23

sas_gti, pierwszy, który pisze po ludzku- ten wałek pośredni to taka kula u nogi, każdy się nim przejmuje jakby to był jakiś skarb narodowy, a to jest faktycznie tylko po to by nastaw zapłonu nie zgubić. Jak ktoś nie chce ustawiać zapłonu po wymianie rozrządu to sobie może nawet markerem zaznaczyć.
Ja osobiście nigdy w życiu się tym znakiem wałka pośredniego nie przejmowałem tylko stroiłem zapłon jak nie chciał po wymianie rozrządu odpalić.


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » ndz mar 07, 2010 12:25

czyli koła zebate wału korbowego i wałka rozrządu ustawić na te znaki czyli nacięcie na strzałke

Który to jest pierwszy tłok w silniku , to jest ten zaraz przy alternatorze czy po stronie rozdzielacza?

Jezeli chodzi o ustawienie zapłonu to trzeba bedzei wykrecic swiece zeby zobaczyć czy ten tłok jest w GMP?

Tłok ma byc np. 3mm przez GMP , czy w GMP



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz mar 07, 2010 13:29

Jak ustawisz koło wału na znak, to automatycznie tłok ustawi się w GMP. Pierwszy tłok, to ten od rozrządu.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » ndz mar 07, 2010 13:49

koło wałka rozrządu tez na ten znak . bo w książce serwisowej jest inaczej pokazane



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz mar 07, 2010 18:20

tak, jak masz plastikową osłonę rozrządu, to koło wałka ustawiasz na znak który jest na plastiku, na górze. Poczytaj, poszukaj, bo na prawdę dużo tego już było.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz mar 07, 2010 18:43

w ksiaże masz inaczej bo pewnie mówisz o kresce na kółku wałka od wew strony któa ma się zlicować z górną płaszczyzną głowicy (płaszczyna uszczlka pod pokrywę)
Ja o tym nie pisałem żeby nie robić zamętu, bo z rys. które umieściłeś wywnioskowałem ,że masz na pokrywie głowicy znacznik OT. (są po prsotu dwa sposoby zonaczenia położenia wałka, OT na kreskę , i ten drugi)
Ostatnio zmieniony ndz mar 07, 2010 18:44 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » ndz mar 07, 2010 21:36

sas_gti pisze:w ksiaże masz inaczej bo pewnie mówisz o kresce na kółku wałka od wew strony któa ma się zlicować z górną płaszczyzną głowicy (płaszczyna uszczlka pod pokrywę)
Ja o tym nie pisałem żeby nie robić zamętu, bo z rys. które umieściłeś wywnioskowałem ,że masz na pokrywie głowicy znacznik OT. (są po prsotu dwa sposoby zonaczenia położenia wałka, OT na kreskę , i ten drugi)

tak własnie tam były dwie kreski wew. i zew. , i ten sposóbi ten bedzie dobry?

lepiej ustawic na ta kreske zew. i na strzałke OT na plastiku



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn mar 08, 2010 18:17

lepiej ustawic na ta kreske zew. i na strzałke OT na plastiku
dokladnie, ustaw kreskę od zewnętrznej strony na OT na pokrywie.

Jak wszystko poskladasz to dla penwosci zrob ze dwa obroty wałem łapiąc go kluczem żeby sprawdzic czy nie ma kolizji tłok-zawór.



SiNi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 30, 2009 09:34
Lokalizacja: prawie z Częstochowy

Post autor: SiNi » pn kwie 12, 2010 11:42

Witam i przepraszam, że się wtrącę w temat, ale troszkę dużo na forum o ustawieniu rozrządu, tylko 2 wersje niestety widziałem co do mojego pytania.

Otóż muszę ściągać głowicę i teraz zastanawiam się jak ustawić wałek rozrządu. Mogę zrobić to tylko poprzez nacięcie na wewnętrznej stronie koła zębatego. To nacięcie ma się zbiegać z płaszczyzną głowicy czy z krawędzią blaszki co tam widać?
Na fotce (zapożyczonej z innego tematu od użytkownika MiSzOn - mam nadzieję, że kolega się nie obrazi) widać tą blaszkę. U mnie jest nacięcie zamiast tej kropki, a z drugiej strony mam kropkę :grrr: . Może u mnie coś nie tak jest założone. Tak czy siak podaję fotkę i czekam na konkrety, bo kasy na mechanika nie mam, a pseudo-mechanicy wychodzą jeszcze drożej
Obrazek

Aaa. Byłbym zapomniał. Benzynka 1.6, a dokładniej EZ. Jeśli chodzi o znak na kole pasowym (na wale) to on może być do ustawiania - zamach odpada przez pseudo-mechaniora (na szczęście golfinka już nigdy do niego nie zajedzie, a i ja u niego nigdy nie byłem).

Dzięki z góry.

----edit----

No i niestety odpowiedzi nie dostałem, ale sam sobie odpowiedziałem :green_fuck:. Piszę by w razie czego osoby mające to samo pytanko mieli odpowiedź.
Znak musi się zbiegać z płaszczyzną głowicy, bo w przypadku blaszki u mnie nie da rady tego ustawić bo jest ona o pół zęba od głowicy.
Ostatnio zmieniony pt maja 21, 2010 15:45 przez SiNi, łącznie zmieniany 2 razy.


Politycy są ludźmi nazbyt głupimi, aby można przewidywać ich postępki rozumowaniem - Stanisław Lem "Szpital Przemienienia"

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości