Nowe sprzeglo i nie ma tego strzala..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xXxMaJKeLxXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 26, 2009 03:13
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Nowe sprzeglo i nie ma tego strzala..

Post autor: xXxMaJKeLxXx » pt mar 26, 2010 01:38

Witam.. Zalozylem do mojego golfika nowe sprzeglo LUK'a.. Mam tu silnik 2.0 ale skrzynia i reszta jest od 1.8 wiec sprzeglo tez do 1.8 kupilem.. wiadomo.. musi sie dotrzec.. bo np jak sie bujlem do tylu i odrazu 2 wlaczylem to na to moc to powinien kapcia dymic, ewentualnie zadusic sie :D A tu sprzegloo pociaglo.. wiem ze mam automatyczna regulacje linki.. ale wydaje mi sie ze teraz nei ma takiego strzala z biegow.. niby nie ciagnie ale to nie jest to.. kumpel mi mowil zeby trzeba dac jakies podkladki czy cos.. Co wy o tym sadzicie?


Kupie Adapter - Przejsciowke do Filtra - Golf III 2.0 2e

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Nowe sprzeglo i nie ma tego strzala..

Post autor: jawirax » pt mar 26, 2010 03:17

xXxMaJKeLxXx pisze:Witam.. Zalozylem do mojego golfika nowe sprzeglo LUK'a.. Mam tu silnik 2.0 ale skrzynia i reszta jest od 1.8 wiec sprzeglo tez do 1.8 kupilem.. wiadomo.. musi sie dotrzec.. bo np jak sie bujlem do tylu i odrazu 2 wlaczylem to na to moc to powinien kapcia dymic, ewentualnie zadusic sie :D A tu sprzegloo pociaglo.. wiem ze mam automatyczna regulacje linki.. ale wydaje mi sie ze teraz nei ma takiego strzala z biegow.. niby nie ciagnie ale to nie jest to.. kumpel mi mowil zeby trzeba dac jakies podkladki czy cos.. Co wy o tym sadzicie?

Sprzęgło się nie dociera, jeżeli jest nowe i poprawnie założone powinno poprawić osiągi auta , jeżeli ono jest już zżute e i ma poślizg , lub ślizga się non stop , docieranie sprzęgła jak ty to napisałeś to jest zużywanie się sprzęgła a nie poprawa.Pojemność silnika to nie moc 2.0 - pojemność może mieć mało koni i z stąd mała moc, ile koni ma twój silnik ?Z tego co napisałeś wnioskuje ze wymieniłeś sprzęgło żeby poprawić moc auta swojego, jeżeli masz linkę z termoregulatorem, to nic tam się nie podkłada, linka sam się układa i naciąga, jeżeli zaczniesz tam dodawać podkładek to zrobisz wtedy jeszcze gorzej i może nastąpić poślizg sprzęgła i już całkiem stracisz moc,Nic nie napisałeś czy auto przed wymianą sprzęgła miało większe kopyto ?czy wymieniłeś sprzęgło bo się ślizgało ?czy kolega ci poradził wymianę w celu zwiększenia mocy? napisz więcej szczegółów.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt mar 26, 2010 10:32

jawirax pisze:Sprzęgło się nie dociera, jeżeli jest nowe i poprawnie założone powinno poprawić osiągi auta , jeżeli ono jest już zżute e i ma poślizg , lub ślizga się non stop , docieranie sprzęgła jak ty to napisałeś to jest zużywanie się sprzęgła a nie poprawa.Pojemność silnika to nie moc 2.0 - pojemność może mieć mało koni i z stąd mała moc, ile koni ma twój silnik ?Z tego co napisałeś wnioskuje ze wymieniłeś sprzęgło żeby poprawić moc auta swojego, jeżeli masz linkę z termoregulatorem, to nic tam się nie podkłada, linka sam się układa i naciąga, jeżeli zaczniesz tam dodawać podkładek to zrobisz wtedy jeszcze gorzej i może nastąpić poślizg sprzęgła i już całkiem stracisz moc,Nic nie napisałeś czy auto przed wymianą sprzęgła miało większe kopyto ?czy wymieniłeś sprzęgło bo się ślizgało ?czy kolega ci poradził wymianę w celu zwiększenia mocy? napisz więcej szczegółów.
Jest jedna bardzo ważna rzecz przy linkach z samoregulatorem, bardzo często się zdarza, że po zdemontowaniu takiej linki i zamontowaniu ponownie, nie działa ona poprawie. Po prostu samoregulator przestaje działać tak jak powinien. Może zacznij od wymiany linki sprzęgła na nową.



Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pt mar 26, 2010 12:30

Też tak może być, u mnie właśnie się zacinała, i auto nie wysprzęglało do końca ,wymieniłem linkę i się poprawiło , ale niech kolega napisze coś więcej o swoim problemie - historie problemu.



Awatar użytkownika
xXxMaJKeLxXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 26, 2009 03:13
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Post autor: xXxMaJKeLxXx » pt mar 26, 2010 20:56

Nom Ja tu mam 115km.. i przed wymiana sprzegla mialo lepsze kopyto.. Lepszy strzal ze sprzegla byl.. U mnie tez jakby do konca nei wysprzeglalo.. Nom zmienilem sprzeglo bo juz tag sie slizgalo ze ujechac nie szlo.. tarcza byla starta na maxa.. i dlatego wymienilem.. noi nie ma tego strzala :( A moge ta linke jakos podregulowqac czy cos? Ile taka linka?


Kupie Adapter - Przejsciowke do Filtra - Golf III 2.0 2e

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » pt mar 26, 2010 22:31

tarcza byla starta na maxa..
a powiedz jak ci sie ruszalo z miejsca, tez bylo to kopyto?? :bajer:



Awatar użytkownika
xXxMaJKeLxXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 26, 2009 03:13
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Post autor: xXxMaJKeLxXx » sob mar 27, 2010 12:52

No jak mi sie ruszalo.. skoro bylo starte to sie slizgalo jak ruszalem.. Wiec wtedy nie sprawdzisz czy jest kopyto jak sie slizga..


Kupie Adapter - Przejsciowke do Filtra - Golf III 2.0 2e

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » ndz mar 28, 2010 23:30

xXxMaJKeLxXx pisze:No jak mi sie ruszalo.. skoro bylo starte to sie slizgalo jak ruszalem.. Wiec wtedy nie sprawdzisz czy jest kopyto jak sie slizga..
To skąd wiesz ze miało kopyto? hehhe jak się ślizgało i nie mogłeś sprawdzić ??

W tego wszystkiego wnioskuje że auto nie ma mocy , lub ty od niego oczkujesz większej mocy itp i wymieniłeś sprzęgło w celu jej zwiększenia ,sprzęgło mogło już być zużyte swoją drogą jeżeli po wymianie sprzęgła dalej nie ma kopyta lub mocy, to przyczyny mogą być całkowicie inne,m a jest ich wiele.Ale dalej z tego nic nie rozumiem, piszesz ze nie mogłeś sprawdzić jakie auto ma kopyto bo się ostro ślizgało to jak mogłeś wiedzieć jaką ma moc?i jakie ma kopyto podczas startu naprostuj to :grin: :grin: :grin:



Awatar użytkownika
xXxMaJKeLxXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 26, 2009 03:13
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Post autor: xXxMaJKeLxXx » pn mar 29, 2010 16:05

No Qrr... przeciez jak je kupilem to sprzeglo bylo dobree.. i wtedy mialoo kopyto.. 8sek do setki.. ;] Dopiero pozniej zaczelo sie sprzeglo slisgac.. a teraz wymienilem i wydaje mi sie ze wtedy jak jeszcze sprzeglo yblo dobre to szlo lepiej.. teraz jakby nie wysprzeglalo.. OOo podam Ci przyklad co chcialem zrobic.. rozpedzilem sie Wczoraj na wstece i wrzucilem odrazu bieg 2 i normalnie to powinno smyrac albo sie zadusic a tu sprzeglo ciagnie jak tak zrobilem.. i co Ty na to? ;/


Kupie Adapter - Przejsciowke do Filtra - Golf III 2.0 2e

Awatar użytkownika
jawirax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:56
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: jawirax » pn mar 29, 2010 16:54

Jeżeli masz link z samo regulatorem , to może być wina linki,ja u siebie też tak miałem , linkę taką przy zdejmowaniu powinno się zablokować,(ścisnąć) i zakładać tak samo tylko ze w druga stronę, przy kupnie linki widać jak linka jest zablokowana plastikowym zabezpieczeniem , które zwalnia się dopiero po założeniu linki , przy czym trzeba potem pójść do auta i parę razy mocno ponaciągać pedał sprzęgła aby linka się ułożyła,i rozciągła , nie twierdze ze na 100% to jest u ciebie linka, , ale może to być jej wina, albo nie do końca odblokowana w samo regulatorze . albo się w nim po prostu zacina , jak tak u siebie miałem i sprzęgło się ślizgało, i auto nie miało kopyta ,pryzmuje ze sprzęgło masz dobrze złożone , to zostaje tylko wina linki , koszt takiej linki około 50 zł , myślę ze to najprostszy sposób i najtańszy, w końcu nie wiesz ile stara linka chodziła w aucie.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn mar 29, 2010 17:07

a w jakim stanie był docisk? sprężyna cała?



Awatar użytkownika
xXxMaJKeLxXx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 26, 2009 03:13
Lokalizacja: Ostrow Wlkp
Kontakt:

Post autor: xXxMaJKeLxXx » pn mar 29, 2010 23:42

Docisk mam nowy.. ale powiem Ci ze nie przygladalem sie dokldniej ale chyba cala..


Kupie Adapter - Przejsciowke do Filtra - Golf III 2.0 2e

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości