Dziwne hamulce, niski pedał hamulca.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matti_vw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 14, 2006 02:07
Lokalizacja: Buczkowice/Bielsko-Biała
Kontakt:

Dziwne hamulce, niski pedał hamulca.

Post autor: matti_vw » śr mar 31, 2010 23:53

Problem pojawił się po wymianie tylnych zacisków hamulcowych z mk3 na zaciski z mk4 razem z nowymi przewodami od korektora siły hamowania aż po zaciski (przewody też z mk4). Oczywiście klocki hamulcowe też nowe. I od tej pory hamulce zachowują się dziwnie. Zaraz po wymianie zauważyłem że pedał hamulca jest niższy (a po wymianie klocków powinien być wyższy), ale nie zawsze. Czasami jest tak jak było przed wymianą, czyli lekko wciskam i łapie, a czasami pedał wpada i muszę mocniej przycisnąć pedał żeby złapało. Wydawało mi się że jest tył zapowietrzony więc pojechałem do mechanika i po sprawdzeniu okazało się że powietrza w układzie nie ma więc powinno być ok. Mam wrażenie że jak mam niski pedał hamulca i tak z 3-4 razy wcisnę i puszcze hamulec to że się poprawia, to znaczy podnosi, ale później znowu opada. Ale to nie jest regułą, czasami jest dobrze a czasami nie, co któreś hamowanie.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo korektor się zapowietrzył i się nie da go odpowietrzyć, albo robi mi się gdzieś bąbel na przewodzie hamulcowym. Czy jest możliwe że przy wymianie tylnych zacisków zapowietrzył się któryś z przodu? Albo czy może mieć znaczenie objętość nowych przewodów hamulcowych i zacisków na działanie korektora siły hamowania? Czy możliwe że po takim swapie trzeba go przestawić?
Oczywiście brak widocznych wycieków płynu i poziom w zbiorniczku w normie.
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 00:14 przez matti_vw, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » śr mar 31, 2010 23:57

Jeśli średnica przewodów z MK4 jest rzeczywiście większa jak w Mk3 ... to z praw fizyki można wyciągnąć tylko tyle ,że i płynu w układzie jest mniej .. bo sobie poszedł na większe średnice a co za tym idzie .. pompa nie daje już takiego ciśnienia jak powinno ...

To tylko takie moje gdybanie i myśli .. ale ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 76 gości