problem z siłownikiem zamka wlewu golf IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wiatruxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 15:59
Lokalizacja: opoczno

problem z siłownikiem zamka wlewu golf IV

Post autor: wiatruxxx » pt kwie 02, 2010 21:28

witam.moj problem dotyczy silownika zamka wlewu paliwa .po rozebraniu tapicerki i sprawdzeniu silownika okazuje sie ze silownik ten potrafi jedynie wciagnac rygiel zas nie potrafi go wypchnac czyli jednym slowem zamknac klapke od wlewu.silownik otworzylem przeczyscilem choc i tak byl czysty silniczek sprawdzilem na krotko-dziala,i skrecilem znow(bezpieczniki sprawdzilem wczesniej)gdy podlaczylem silownik pod kostke i wyciagnieciu rygla na sile okazalo sie ze bez problemu wciaga go ale tak jakby nastepna czynnosc po nacisnieciu przyciku nadal byla taka sama czyli silniczek dalej probuje go wciagnac(takie wrazenie)zamiast wypchnac go.sam juz nie wiem w czym problem w silowniku kablach kostce przelaczniku? (do kostki ida trzy kable brazowy i dwa zlaczone razem niebieski i czerwony czyli masa plus i minus)z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam

[ Dodano: 02 Kwi 2010 21:31 ]
domyslam sie rowniez ze niektorzy z was napisza ze ten temat juz byl ale niestety nigdzie nie znalazlem rozwiazania mojego problemu.z gory dziekuje i przepraszam P.S. nowicjusz :)



kaczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 11:44
Lokalizacja: Sunshine State
Kontakt:

Post autor: kaczy » sob kwie 03, 2010 00:22




wiatruxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 15:59
Lokalizacja: opoczno

Post autor: wiatruxxx » sob kwie 03, 2010 11:01

tak ale w tym temacie jest mowa o blaszce ktora gdy silownik pojdzie w gore powinna odepchnac klape wlewu ,tak tez sie u mnie dzieje.blaszka odpycha prawidlowo.gdy wyciagne rygiel silownika i zatrzasne klapke jest ona zamknieta wtedy z wnetrza auta da sie otworzyc klapke silownik wciaga rygiel klapka odskakuje ale po tym rygiel jest wciagniety na stale i zeby go wyciagnac trzeba uzyc kombinerek a sadze ze powinien zaraz po odskoczeniu klapki powrocic na swoje miejsce by potem moc klapke zatrzasnac.



Awatar użytkownika
kornas2007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:33
Lokalizacja: wołomin

Post autor: kornas2007 » sob kwie 03, 2010 15:38

ja u siebie zamontowałem sprężynkę ktura ściąga ten dzyndzel na dół i działa już pół roku a koszt 0,50 zł :bigok:



wiatruxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 15:59
Lokalizacja: opoczno

Post autor: wiatruxxx » sob kwie 03, 2010 18:50

w ktorym miejscu zamontowales ta sprezynke?przed silownikiem a na ryglu czy moze w srodku przed kolkiem zebatym i jaka sprezynke jaki rozmiar jak ja zalozyles skoro musialbys ja rozciagnac by ja zalozyc przed silownikiem a w silowniku przed zebatka moze sie nie zmiescic lub tez zacinac.i gdzie kupic taka sprezynke ?



Awatar użytkownika
kornas2007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 17:33
Lokalizacja: wołomin

Post autor: kornas2007 » sob kwie 03, 2010 22:17

sprężynkę kupiłem w sklepie żuk mała i żęby się lekko rozginała a zamontowałem na ryglu pokombinuj to znajdziesz miejsce :bigok:



wiatruxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 15:59
Lokalizacja: opoczno

Post autor: wiatruxxx » sob kwie 03, 2010 23:06

ok dzieki zrobie to .ale zastanawialem sie czy moze nie jest tak ze w jakis sposob zwarcie gdzies nie powoduje tego ze zamek dziala na odwrot tak jakby plus zamienil sie z minusem i zamiast wypychac i wciagac tylko na chwilke to caly czas wciaga ale to tylko przypuszczenia i czuje ze nie obedzie sie bez kupienia nowego silownika

[ Dodano: 05 Kwi 2010 10:59 ]
a ma ktos pomysl na rozwiazanie mojego problemu bez uzycia sprezynki?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości