pomiar oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

pomiar oleju

Post autor: bibi466 » pt kwie 16, 2010 21:51

Od pewnego czasu mam w swoim golfie kłopoty z pomiarem oleju. Za każdym razem gdy wyciągnę bagnet mam inny stan. Najczęstszej jest tak że przy każdym następnym włożeniu bagnetu pokazujemi go coraz mniej. Dzisiaj przypadkiem zauważyłem że jak odkręcę korek wlewu oleju wszystko wraca do normy i pomiar za każdym razem jest taki sam. Stąd moje pytanie czemu przy zakręconym korku oleju takie dziwne rzeczy się dzieją. Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » pt kwie 16, 2010 22:07

A powiedz w jakich sytuacjach mierzysz stan oleju? Jak auto chodzi, czy na postoju kiedy cały olej ścieknie?



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » pt kwie 16, 2010 22:09

bibi466, olej sprawdzaj zawsze przed odpaleniem, np na drugi dzień po zakończeniu poprzedniej jazdy :)
Wracasz o 20 do domu to rano możesz sobie sprawdzić stan oleju jaki masz ;)



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » pt kwie 16, 2010 22:10

pomiar olej powinien byc robiony gdy silnik jest zimny na niewłaczonym silniku wtey bedziesz miałmiarodajn wynik


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » pt kwie 16, 2010 22:14

bacik pisze:pomiar olej powinien byc robiony gdy silnik jest zimny na niewłaczonym silniku wtey bedziesz miałmiarodajn wynik
Proste :bigok:



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » pt kwie 16, 2010 22:20

bacik pisze:pomiar olej powinien byc robiony gdy silnik jest zimny na niewłaczonym silniku wtey bedziesz miałmiarodajn wynik
tak też robię i przy zakręconym korku mam według pierwszego pomiaru pół stanu za każdym następnym pokazuje mi mniej oleju.A gdy korek odkręce mam tego oleju prawie max i za każdym razem jest taki sam wynik. Nie wiem o co tu chodzi bo wcześniej tego nie było



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości