piski , drgania od paska alternatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Hans_gd4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 20:59
Lokalizacja: 3city

piski , drgania od paska alternatora

Post autor: Hans_gd4 » pt gru 18, 2009 01:00

Żeby nie było niejasności:
MK3 TDI 95/96

A więc tak:
- W zwiazku ze strasznymi piskami i drganiami pod koniec lata wymienilem napinacz i alternator [nowy/ stary zregenerowany; oryg. mial skrzywiony walek na ktorym jest mocowane kolko pasowe; Ani stary ani "nowy" alt. nie ma sprzegielka na kolku pasowym]. piski i dragnia ustaly.

- Po jakims czasie wznowily sie piski. w rezultacie zmienilem 1,5 mc temu pasek, ktory byl juz nie pierwszej swiezosci ;)Nastala cisza. Nie trwala jednak dlugo. Nadeszly wilgotne i deszczowe poranki i znowu zaczely sie delikatne poranne popiskiwania i delikatne drgania.

- Zaaplikowalem pare dni temu WD40 na pasek - jak reka odjal - cisza, cisza i jeszcze raz cisza- zero piskow, zero szmerow, zero drgan - tylko czysty dzwiek silnika - tak jakby w ukladzie nie pracowaly zadne paski itp. Jak wiadomo WD40 sie ulotnilo i szmery, halasy i drgania wrocily; popiskiwanie przycichlo do granic przyzwoitosci. Moze przesadzam z tymi drganiami ale jak wspomne jak to wszystko rowno :grin: pracuje po prysniecu WD40 to az milo sie na seru robi :food:

Osobiscie stawiam na wyrobione kola pasowe.
Pytania nastepujace:
- Czy sa paski z grubszymi "lamelami" tak aby zacisnely sie one bardziej na kolach pasowych?
- Jaki powinien byc prawidlowy naciag paska alternatora?
- Moze zastosowac troche krotszy pasek, zeby zwiekszyc sile naciagu?
- W aucie jest dokladana klimatyzacja. Czy brak sprzegielka na kolku od alternatora moze powodowac powyzej opisane objawy?
- Inne sugestie?
:pub:


DżedajA2 86
A6 Afn by Tune-up.pl

GieTe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:03
Lokalizacja: Z Samochodu

Post autor: GieTe » pt gru 18, 2009 17:50

miałem to samo, wymieniłem napinacz alternatora - problem z głowy, tyle,że to małe ustrojstwo 200zł mnie kosztowało, tzw zegra co napina


------------Regeneracja N75 do silnika 1Z-------------WARSZAWA------------
Tel. pięć zero pięć sześć jeden osiem sześć pięć sześć.

Hans_gd4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 20:59
Lokalizacja: 3city

Post autor: Hans_gd4 » sob gru 19, 2009 14:03

Tak, tylko, że napinacz był we wrześniu wymieniany :hmm:


DżedajA2 86
A6 Afn by Tune-up.pl

Awatar użytkownika
wojtaz83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pn maja 08, 2006 07:39
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtaz83 » czw kwie 22, 2010 19:10

ja wlasnie mam teraz podobny problem w aaz :( i jestem po wymianie napinacza, rolki, paska, tulejek od ramienia i... dalej to samo identycznie jak u ciebie zamowilem dzisiaj krotszy pasek o 8mm i sie zobaczy powinien bardziej napinac napinacz :) ktos gdzies pisal ze zakladal 5mm krotszy i wszystko jak reka odial ale sie wymieni sie zobaczy :) a co do samych piskow to kup sobie pasek contitecha np on nie piszczy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 57 gości