Silnik 1.6 SR - nierówna praca silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Thomaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 04, 2006 23:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Thomaster » pt cze 01, 2007 21:36

Ja też zamierzam jeszcze troche pojezdzić moim 1,6 SR, a problem mam identyczny. Nierówna praca silnika, szczególnie jak jest zimny, ale obroty nie falują. Wymienilem już sonde lambda bo w VAGu czasami pojawiał się błąd sondy, ale problem nie ustąpił. Żaden z mechaników u których byłem nic mądrego nie wymyślił na ten temat, więc jeżeli ktoś znalazłby w końcu lekarstwo na tą dolegliwość to myśle że posiadacze 1,6 SR z tym problemem gotowi są zrobić zrzute na skrzynke wódki dla niego :hmm:



kwass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 21, 2007 13:16
Lokalizacja: żory
Kontakt:

Post autor: kwass » śr paź 24, 2007 00:07

u mnie tez przepustnica przeczyscil typ i chodzi lepiej sjakało od 1,1 do 0.9 prawidłowa oraz stabilna praca silnika na niskich obrotach powinna byc 0.9 :chytry: do tego podniecasz sie tymi lampami jak nie wiem co ziommm tez mam identyczne jak ty i przy myciu mi paruje jedno swiatło nie wiem moze dlatego ze jest nieszczelne pozdrawiam



bartek280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 22:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bartek280 » pt maja 22, 2009 22:43

Witam wszystkich Ktos napisał ze nie potrzebnie ładujecie kase w silnik AKL wymieniając różne elementy....wiec tak rok czasu walczyłem z nierównymi obrotami wypadaniem zapłonów i wkońcu znalazłem usterke mianowicie wadą silnika AKL jest głowica a dokładnie po przebiegu rzędu 150-200 tys najczesciej lecz nie reguła zawory mają za duzo nagaru i sie poprostu troche wypalają lekarstwem na tą nierówna prace jest zdjecie głowicy dotarcie na nowo zaworów bez ich wymiany bo niema takiej potrzeby przy okazji wymiana uszczelniaczy najlepsze do tego silnika sa victor reinz i problem zniknie miałem do czynienia z szescioma silnikami w których występował problem ze na zimnym nierówno pracował jak sie rozgrzał było lepiej i za kazdym razem była wina głowicy sam władowałem w elektronike i osprzęt kupe kasy i nie potrzebnie ale człowiek uczy sie całe zycie....jezeli chcecie sie upewnic ze to napewno głowica na zimnym silniku najlepiej po nocy odłączacoe wtryski cewke zapłonową wykrecacie swiece i mierzycie cisnienie wtedy bedzie wszysko jasne najczesciej zaczyna sie od pierwszego cylindra ze traci kompresje w momencie uruchomienia silnika mieszanka wybucha i domyka zawory i dlatego silnik jest w stanie pracowac a jak sie rozgrzeje wiadomo metal robi sie bardziej mięki i zawory dolegają lepiej do płaszczyzny gniazd zaworowych głowicy pozdrawiam wszystkich użytkowników ....

[ Dodano: 22 Maj 2009 22:49 ]
Zapomniałem jeszcze dodac ze na wszelkiego rodzaju programach do diagnostyki elektroniki nic nie pokaże czasami moze wyskoczyc sporadyczny błąd sondy lambdy poniewaz silnik ma tak mądrą elektronike że gdy ma problemy z kompresją przestawia sam sobie zapłon do niższych wartosci zeby silnik mógł wydajniej pracowac mozna to zauwazyc po minimalnie zwiekszonym zużyciu paliwa i kiedy wcisniecie pedał gazu do opru kilkakrotnie raz za razem to troche czarne będą spaliny jezeli ktoś ma wiecej pytan prosze na priv chetnie pomoge bo ten silnik przestał miec dla mnie tajemnice hehehe ja poprostu kupiłem drugą głowice na zapas i jezdze spokojnie w razie powtórki problemów zamienie głowice i bede jezdził dalje...pozdro



cad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 28, 2009 21:00
Lokalizacja: Net

Post autor: cad » pt cze 19, 2009 14:29

U mnie remont głowicy (szlif ,frez gniazd ,nowe zawory ,uszczelki itd) nie pomogł. Silnik pracuje tak samo nie rowno jak i przed naprawa. Rece opadaja.Juz sam niewiem co to moze byc.



Awatar użytkownika
przemo1024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 17, 2008 21:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: przemo1024 » pn kwie 12, 2010 23:00

Również nie potrafię uporać się z tym problemem. Przypuszczałem, że u mnie winę ponosi głowica (uszczelka pod głowicą) bo przy okazji systematycznie znika mi umiarkowana ilość płynu chłodniczego, niekiedy minimalnie i 3-4 miesiące spokoju, a niekiedy 1 litr na 2 miechy.

Dałem auto do znajomego z ASO Lellek w Opolu, który po sprawdzeniu na VAGu nie znalazł absolutnie żadnych błędów. W historii samochodu wyszperał, że już przy niespełna 50 tyś km przebiegu problem się pojawił i systematyczność odwiedzin w ASO w Niemczech nie rozwiązała problemu. Dziś autko ma ponad 151 tyś i dalej to samo :-( Sam już nie mam nerwów.



Awatar użytkownika
pszmiel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 28, 2009 20:45
Lokalizacja: Żnin CZN

Post autor: pszmiel » czw maja 13, 2010 19:39

Ja mam Taką przypadłość, że najchętniej bym ten samochód wepchnął do morza. Ale zdecydowałem się na remont silnika. TZN wymiana uszczelniaczy, regeneracja głowicy, uszczelki pierścienie i szlif wału. Mam te same przypadłości co wszyscy inni użytkownicy tego silnika. Przed remontem wymiana czujnika temp, przepustnica, sonda lambda, czyszczona przepływka, oczywiście nic nie pomogło a było nawet gorzej. Zobaczymy co wyjdzie po remoncie bo tak ogólnie to m.ój silnik był bardzo olejo i paliwożerny. DAM ZNAĆ jak już wszystko będzie gotowe. Remont trochę zajmie bo trzeba było wywalić cały silnik.



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » czw maja 13, 2010 19:55

Tez mnie draznia obroty. Dzis rano jak wracalem z pracy to troche go przytrzymalem na 4tys. obr i po wcisnieciu sprzegla zgasl. Mam lpg ale nie wiem czy to wina gazu. Kicha te silniki. Swiece nowe, przepustnica czyszczona, sonda lambda nowa. Troche wydech mam nieszczelny ale w poniedzialek robie to. Jak czesto powinno sie wymieniac przewody od swiec????



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » czw maja 13, 2010 20:11

Mieliśmy ten sam problem (mk4 AKL, salonowy z polski). Jeszcze na gwarancji zaczął gasnąć po przekroczeniu 70* czasami... W serwisie wymienili czujnik temp i był spokój.

Niedawno znowu pojawił się problem, kupiłem czujnik w sklepie, miesiąc spokoju. Wymieniłem następnym razem na ori VW i jak ręką odjął. Od razu wyczyściłem przepustnicę i teraz autko chodzi jak nowe. :)



Awatar użytkownika
przemo1024
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 17, 2008 21:53
Lokalizacja: Opole

Post autor: przemo1024 » czw maja 13, 2010 20:38

Ja za dwa tygodnie oddaję samochód do mechanika (miało być w miniony weekend, ale nie dało rady). Po sprawdzeniu auta dam znać czy problem był błachy czy rzeczywiście silnik też nadaje się do remontu. Jeśli tak to sprzedaję ten samochód bo AKL to skarbonka bez dna z ciągłymi drobnymi aczkolwiek irytującymi problemami.

PS spostrzegłem ostatni, iż telepawki na wolnych obrotach (przy włączonej klimie są praktycznie nieodczuwalne) są intensywniejsze jak samochód stoi pod pewnym kątem (np bokiem na krawężniku, pod górkę itp). Na równej płaszczyźnie jest znacznie lepiej.
Ostatnio zmieniony czw maja 13, 2010 20:42 przez przemo1024, łącznie zmieniany 1 raz.



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » pt maja 14, 2010 06:29

przemo1024, Dokladnie jak stoi jedna strona na krawezniku to jest duzo gorzej.



Mario0104
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 19:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Mario0104 » czw cze 03, 2010 10:01

Proszę o pomoc!!! Co może być przyczyną wysokich obrotów gdy silnik jest zimny to jest ok , ale gdy jest ok 80C to wzrastają do 1200 co może być przyczyną dodam że przy rozgrzanym silniku pojawia się błąd 533 regulacja biegu jałowego wartość dolna. i drugi 557 zwarcie masy Proszę o pomoc Posiadam OCTAVIĘ 98rok 1.6 GLX 101kM Jeszcze raz proszę o pomoc bo mechanicy mają swoją teorię że np sonda.. Dzięki z góry



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » ndz cze 06, 2010 00:35

Błąd 557 to błąd czujnika ciśnienia oleju dla pojazdów ze wspomaganiem. Czujnik F88.
Sprawdz go lub podmien albo całkowicie wymien na nowy


Marcin

Mario0104
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw maja 31, 2007 19:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Mario0104 » sob cze 12, 2010 01:20

Odnośnie tej octavki 1.6 to co to może być za przyczyna , że przy rozgrzanym silniku wchodzi na 1200 obrotów i cały czas jest błąd regulacja biegu jałowego dolna wartość. I jak możecie to gdzie jest ten czujnik F88 ciśnienia oleju wspomagania [-o< [-o<



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości