Kontrolki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Kontrolki

Post autor: Zimny Chirurg » ndz maja 23, 2010 12:48

Witam

Mam pare pytanek. Kiedyś padł mi imo i go wywaliłem. Musiałem tez wywalić kontolrke od świec i od immo. Ale po czasie okazało sie ze działa na nowo sam od siebie i mi go na nowo włączył koleś. Ale nie zapodał kontrolki od swieci i od immo. Czy moge to jakoś na własną ręke zrobic i jak. Wiem ze wyciągał licznik by je wywalić.
2 pytanie to brzęczek mi szwankuje od swiateł. Ponoć jest on gdzieś w mk4 za licznikiem. Nie tlko sygnalizuje o swiatłach ale informuje o innych przypadłościach. Jak kniec paliwa, czy sliskiej drodze. Jak go naprawić ew. wymienić.
3 pytanie to mam pełną elektryke. I chodzi mi o panel sterujący w dzwiach od kierowcy. Do przednich okien są klawisze dwu-funkcyjkne. i nie zawsze to działa prawidłowo. I teraz moje zapytanie czy jest to rozbieralne czy trzeba szukać całego panelu. I czy jak jest rozbieralne to czy da sie naprawić, ew. jakoś przeczyścić.

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdro

ZC



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » ndz maja 23, 2010 13:00

Zimny Chirurg pisze:pytanie to brzęczek mi szwankuje od swiateł.
jak to wybadałeś? Stwierdziłeś to na podstawie tego, że nie brzęczy Ci przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach?
Jeśli tak, to może padł Ci tylko mikrostyk w zamku.



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz maja 23, 2010 20:40

katerpi pisze:
Zimny Chirurg pisze:pytanie to brzęczek mi szwankuje od swiateł.
jak to wybadałeś? Stwierdziłeś to na podstawie tego, że nie brzęczy Ci przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach?
Jeśli tak, to może padł Ci tylko mikrostyk w zamku.
Musi to być brzęczek bo nie ma sygnału o rezerwie i o innych anomaliach w aucie. A jak wiadomo on nie tylko odpowiadaa na zapalone swiatła w aucie przy otwartych drzwiach.
A ma tak niekiedy ze sie pojawia ale to juz coraz mniej występuje. :(

ZC



greg

Post autor: greg » ndz maja 23, 2010 22:26

Zimny Chirurg, ten Twój post to chyba żart - nie działa immo - to immo off i kontrolki wylutowałeś, teraz działa immo to skąd kontrolki, nie działa brzęczyk.. weno kup sobie nowe zegary jeśli masz ciągle problemy z tymi samymi zegarami.
Zimny Chirurg pisze:Do przednich okien są klawisze dwu-funkcyjkne. i nie zawsze to działa prawidłowo.
możesz rozebrać - jak zanieczyszczone - przeczyścić, panele nie są drogie, jak chcesz to można nawet zrobić żeby i tylne były 2funkcyjne



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz maja 23, 2010 22:54

greg pisze:Zimny Chirurg, ten Twój post to chyba żart - nie działa immo - to immo off i kontrolki wylutowałeś, teraz działa immo to skąd kontrolki, nie działa brzęczyk.. weno kup sobie nowe zegary jeśli masz ciągle problemy z tymi samymi zegarami.
Zimny Chirurg pisze:Do przednich okien są klawisze dwu-funkcyjkne. i nie zawsze to działa prawidłowo.
możesz rozebrać - jak zanieczyszczone - przeczyścić, panele nie są drogie, jak chcesz to można nawet zrobić żeby i tylne były 2funkcyjne
Ja tego nie robiłem. Padł immo to go koles odłączył. I jednoczesnie nie pokazywała mi sie kontrolka od immo po przekręceniu zapłonu. Tego auta z kluczykiem. Ale mrugały swiece cały czas. To pojechałem do niego i wyjął zegary i po chwili przyszedł zamontował i juz nie mrugały. Ale jak na złość na 2 dzień immo sie odblokował bo na kompie nie miałem wiadomości o tym ze nie działa i koleś włączył immo na nowo, ale bez kontrolek. i teraz tak mam po przekręceniu zapłonu ze nie mam kontolki od immo i od swiec. I z tąd moje zapytanie czy da sie przywrócićte 2 kontrolki bez jakiejś większej roboty czy musze znowu jechać do tego elektryka a strasznie mi to nie na ręke.

Dzieki

Pozdro



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 23, 2010 23:54

Coś mi strasznie rzeźbą takie naprawianie zalatuje :(
A immo się samo włączyło bo ktoś nie potrafił go skutecznie wyłączyć :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn maja 24, 2010 00:00

kontrolki pewnie wyłączone mechanicznie :D
tjwasiak pisze:Coś mi strasznie rzeźbą takie naprawianie zalatuje :(
też mi wygląda na fuszerkę



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » pn maja 24, 2010 00:10

Qto pisze:kontrolki pewnie wyłączone mechanicznie :D
Ciekawe czy wylutowane, czy tylko jeden styk "podniesiony" :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 79 gości