Wymiana mieszka dźwigni zmiany biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » wt maja 11, 2010 10:42

Odnośnie skrzyni biegów... jak jade sobie na wolnyc obrotach i drążek troche drży to słychac jak obija się w środku o ten plastik od główki drążka.. miał ktoś podobnie ? co mozna z tym zrobić ?



shaq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: shaq » śr maja 19, 2010 10:31

gatokane pisze:Opisy kolegow sa bardzo pomocne ale brak w nich kilku szczegolow, a ze jestem wlasnie po wymianie mieszka ogolnie je opisze.Podnosimy mieszek od dolu na galke i mamy malą metalowa opaske ktora mozemy rozgiac(nie jest to takie proste)albo zniszczyc i zastapic inna opaska i zciagamy ja na dol zdejmujemy galke z mieszkiem z lewarka do gory (troche fizycznego dzialania) i mamy calosc w rece,teraz trzeba rozdzielic galke od zacisku dociskajacego mieszek do niej.Jest to czarny pierscien z plastiku a wewnatrz biala czesc na ktorej byla opaska i trudno tak bez doswiadczenia okreslic jak to rozebrac(wyglada jak calosc) samo rozciaganie nie daje rezultatu,najlepiej od wewnatrz wcisnac maly srobokret miedzy czarny i bialy plastik i wywazyc czarny plastik do gory opierajac sie na bialym a wyskoczy i mamy wszystko rozebrane ,teraz tylko wymiana mieszka i gotowe.

Dzięki, z Twoim opisem zrobiłem to sam w mniej niż 15 minut, nie musiałem oglądać żadnych zdjęć itp ;)
pozdrawiam



bluebanditen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 23, 2010 14:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: bluebanditen » czw maja 20, 2010 10:04

Jeśli ktoś ma zdjęcie to prosiłbym o umieszczenie zdjęcia z prawidłowym założeniem tej zaślepki.... założyłem ją ale jak jade na wolnych obrotach i lekko drga mi drążek to tam w środku się coś obija i jest taki brzydki dźwięk :(:(



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » pt cze 04, 2010 15:43

Czy ktoś się orientuje, czy ta gałka rzeczywiście podejdzie go MK IV?
http://www.allegro.pl/item1066975739_or ... _bora.html
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 15:43 przez subt, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 10:51
Lokalizacja: WPR

Post autor: Madison » sob cze 05, 2010 09:16

Ja mam teraz taką już mocno wysłużoną i dokładnie u tego gościa kupiłem nową. Zmierz średnicę otworu jak masz 12mm to podejdzie, jeszcze pytanie ile masz biegów, bo ta jest 5 :chytry:



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » śr cze 16, 2010 20:53

Kompletnie nie moge zrozumieć volskwagenowskiej myśli technicznej dotyczącej zatrzasków, zapadek i itd przez co nie moge sobie poradzić ze zdjęciem mieszka. Załączam foty jak to u mnie wygląda, proszę o pomoc który element mam wywarzyć i jak aby rozdzielić ten mieszek, dzięki
Juz sobie poradziłem, na zdjęciu mieszekT widzać w tym bialym plastiku takie wcięcie w które wchodzi plastik z tego czarnego pierścienia. Na przeciwko niego po drugiej stronie jest taki sam wypustek w tym czarnym pierścieniu, ale juz w białym nie ma wcięcia, po to, żeby się na nim wspierał wypustek i pierścień dociskał skórę. Trzeba podważać od tej strony. Proponuję ostro nie szarżować, ja zmasakrowałem ten wypustem bo za ch.. nie chciał wyjść i teraz słabiej skóra jest dociśnięta do gałki. Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 22:00 przez subt, łącznie zmieniany 2 razy.



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » śr cze 16, 2010 22:13

Koledzy,czy to rzeczywiście oryginał?
http://www.allegro.pl/item1070985004_ra ... chrom.html
w jakiej wersji MK4 występował.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr cze 16, 2010 23:32

mufik900 pisze:czy to rzeczywiście oryginał?
tak,oryginal
gałka jest skórzana, ale mieszek to już zwykła szmata



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » czw cze 17, 2010 20:00

kiss pisze:
mufik900 pisze:czy to rzeczywiście oryginał?
tak,oryginal
gałka jest skórzana, ale mieszek to już zwykła szmata
Dzięki za odp.u mnie PACIFIC też jest gałka skórzana i mieszek szmata :rotfl: tyle że w super stanie ale podoba mi się ten z allegro.Wiesz jeszcze może jakie modele go miały?
Pozdro.

[ Dodano: Czw Cze 17, 2010 20:03 ]
kiss pisze:
mufik900 pisze:czy to rzeczywiście oryginał?
tak,oryginal
gałka jest skórzana, ale mieszek to już zwykła szmata
Dzięki za odpowiedź.U mnie w PACIFIC'u też gałka skórzana a mieszek szmaciany :rotfl: co prawda w super stanie ale ten z allegro bardzo mi się podoba.Orientujesz się może z jakiej jest wersji?
Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 105 gości