Kompresor G60

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Żółty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 07, 2010 14:55
Lokalizacja: Wrocław

Kompresor G60

Post autor: Żółty » pn cze 07, 2010 15:04

Cześć, jestem nowy na forum i odrazu przepraszam jeśli żle zamieściłem temat.

Mam problem ze swoim kompresorem. Jestem posiadaczem od 4 miesięcy VW Corrado z silnikiem G60. Mój kompresor prwkycznie ledwo hula, cieknie z niego i już nie dmucha jak należy. Myślałem o regeneracji ale regeneracja nie da mi takiej samej mocy jaką miał pierwotnie. Gdzie można kupić nowy kompresor do mojego silnika albo gdzie mogę kupić kompresor w stanie bdb bo profesjonalnej regeneracji?



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » pn cze 07, 2010 18:03

Jeśli chcesz kupić nowy - to koszt może przekroczyć wartość twojego samochodu. Używkę raczej bym szukał z passata, jest szansa (niewielka) że nie był katowany. Na dzień dobry na twoim miejscu odesłałbym swój obecny do profesjonalisty, (mam namiary jakby co- poza tym parę osób się reklamuje z takimi usługami na forum)- dział G60, może jeszcze coś da się z twoim obecnym zrobić. To że cieknie to znaczy że ma do wymiany uszczelniacze, może nic nie jest połamane wewnątrz i wirnik jest cały (z resztą gdyby tak było to byś słyszał). Jeśli dolewałeś oleju systematycznie to może go nie przytarło. Dopiero jak "spec" uzna, że to trup szukaj innego egzemplarza.

Tymczasem raczej odradzał bym jazdę z cieknącym kompresorem. Wyjęcie go to jakaś godzina roboty więc raczej się nie przemęczysz.



Awatar użytkownika
Żółty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn cze 07, 2010 14:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Żółty » wt cze 08, 2010 07:14

A mam jeszcze jedno pytanie. Bo znalazłem gdzieś wzmiankę że ludzie ładują zamiast G60 kompresory Eaton M62. Jak to się ma do mocy auta i czy taki zabieg jest dopuszczalny (czy nie z****e silnika)?



xxMAXIMxx pisze:Na dzień dobry na twoim miejscu odesłałbym swój obecny do profesjonalisty, (mam namiary jakby co- poza tym parę osób się reklamuje z takimi usługami na forum
Jeśli możesz to wyślij mi jakieś namiary na tych ludzi będę wdzięczny



Awatar użytkownika
xxMAXIMxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 828
Rejestracja: pn cze 02, 2008 15:19
Lokalizacja: zakopane
Kontakt:

Post autor: xxMAXIMxx » wt cze 08, 2010 17:29

Ja na twoim miejscu nie pakował bym się w Eatona jeśli nie chcesz spadku mocy, w standardzie Eaton ładuje 0,6 bara a zdrowy G60 daje 0,8 bara. Także spadek mocy jest i żeby to chodziło jak ludzie to pasowało by zrobić remap Digifanta. Eaton jest żywotniejszy ale poprawnie użytkowany G60 niewiele mu ustępuje. Zabieg jak najbardziej jest dopuszczalny i nawet na forum jest korek z Eatonem. Można nawet jeździć bez kompresora na krótkim pasku wielorowkowym...

Osobiście korzystałem z usług Dawida z Gliwic, a w dziale G60 masz reklamę od Apsika. Numer mam w komórce a komórę w serwisie... :panna:

Zatem musisz poczekać lub posiłkować się kimś innym.



diabolic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 14:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: diabolic » sob cze 12, 2010 23:55

Ja nie zamieniam g60 na eatona.A jeżeli chcesz nowy kompresor to mam w cenie 4tyś.zł.Używany po regeneracji 2tyś.zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości