Czy to przegub ? czy może łożysko

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Czy to przegub ? czy może łożysko

Post autor: esio10 » sob cze 19, 2010 11:03

Witam panowie - chcialem upewnic sie tylko czy aby mi przegub nie siadł, otóz podczas jazdy na wprost jest ok , ale podczas jazdy po rondzie cos delikatnie stuka a w miare przyspieszania stukanie przyspiesza i dzieje sie tak tylko podczas skretu w lewo, w prawo nic nie slychac . O dziwo gdy na parkingu jeste i skrece max koła w lewo i ruszam i przyspieszam - to stukania nie słychac , to samo przy max skrecie w prawo - cisza. Sie juz zastanawiam czy aby może to nie łożysko ? i który w razie czego to może byc przegub koła lewego czy prawego jezeli podczas skretu w lewo sie tak dzieje



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob cze 19, 2010 11:13

przegub na pewno , łożysko daje inne objawy



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » sob cze 19, 2010 13:27

miś fazi pisze:przegub na pewno , łożysko daje inne objawy
a jak rozumiec problem- ze jezeli przy skrecie w lewo sie tak dzieje to jest to przegub lewego koła ? i przegub zewnętrzny ? i jakiej marki przegub polecacie



Rz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rz » sob cze 19, 2010 13:28

sprawdź czy masz dobrze podczepioną rurę wydechową...kiedyś jak mi wypadła z zaczepu miałem podobne stukanie...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10544
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob cze 19, 2010 13:29

esio10 pisze: jezeli przy skrecie w lewo sie tak dzieje to jest to przegub lewego koła ? i przegub zewnętrzny ?
tak



esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » sob cze 19, 2010 13:34

mettenos pisze:
esio10 pisze: jezeli przy skrecie w lewo sie tak dzieje to jest to przegub lewego koła ? i przegub zewnętrzny ?
tak
ok rozumiem.. zastanawia mnie jedno, problem zaczal sie pojawiac w momencie gdy wymienilem skrzynie i musialem ze wzg na wieksze flansze zmieniac przeguby wewnetrzne , od tamtej pory te stuki sie pojawiły.. jakos grubo ponad 3 stówki dalem za wewnetrzne , co do zewnetrznych to guma nie byla naruszona- bylem u mechanika i rozebrał zewnetrzny i powiedzial ze nic nie widac, guma ok, smaru jest dosc... wiec nie wiem teraz czy w ślepo pzregub zewnetrzny wymieniac czy co...

A tłumik dobrze wisi wiec raczej to nie to



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » sob cze 19, 2010 15:31

Durze szanse na przegub ale sprawdź łożyska.
esio10 pisze:wewnętrzne , od tamtej pory te stuki się pojawiły..
Można ten przegub złożyć odwrotnie,będzie pracował na boki ale nie będzie miał ruchu po osiowego.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: esio10 » pn cze 21, 2010 16:27

Tomasz Bis pisze:Durze szanse na przegub ale sprawdź łożyska.
esio10 pisze:wewnętrzne , od tamtej pory te stuki się pojawiły..
Można ten przegub złożyć odwrotnie,będzie pracował na boki ale nie będzie miał ruchu po osiowego.
dzis pokonując łuk w prawo tez zauwazyłem że coś pyrka - o dziwo jak pisałem podczas jazdy po parkingu w lewo jak i w prawo nie ma pyrkania - dopiero w momencie gdy sie z wieksza szybkośćią wchodzi w zakret- w chwili gdy koło jest dociązone ( bo wiadomo ze podczas wchodzenia w zakret na przecwiległą strone wchodzenia w zakręt oddziałowuje wiekszy ciężar)- wiec przypuszczam ze moze to jednak łożyska ?? idzie jakos to sprawdzic ?/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości