Nie zazębia się z wieńcem zębatym!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czarny18ali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 15, 2009 16:58
Lokalizacja: łódzkie

Nie zazębia się z wieńcem zębatym!!!!

Post autor: czarny18ali » pt cze 25, 2010 12:21

Witam.. Mam taki o to probem. Zaczynając od początku. Wymieniłem elektromagnes i szczotkotrzymacz. Tylko ze niestey głupi człowiek ze mnie i wyciągłem magnesy z srodka. to pół biedy tylko ze jak wyciągłem jeden magnes mi pekła.. gdziś wyszukałem stary rozruch z audiz niego wyciągłem magnesiki tylko ze sa troche krótsze o jakiś centymetr. włożyłem sadziłem ze bedzie mykać. Mykało ale tarło sie wiec wyciągłem jeszcze raz i wrzuciłem te 5 które mi zostało i wziąłem ten jedne z audi ( dopasowałem w stosunku SNSNSN ) i przykleiłem go mniej więcej na środku aby była jkaś tam równowaga. skręciłem go i wystąpił taki oto problem. Nie łapie bendiź za winiec tylko obija sie oniego i trze. a wczesniej jak chodził na samych magnesach od audi to zakrecił silnikiem i odpalił. I tu pytanie do was Co to moze być. a zwiekszałem odległosc elektromagnesu od obudowy aby miał lepszą siłe docisku i nic ..:/



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » pt cze 25, 2010 15:37

a czy "bendix" chodzi lekko?
kiedyś zajmowałem się podobnym problemem, tylko że wtedy był zatarty owy bendix(nie wychodził na maxa)
A co do oddalenia elektromagnesy to błąd. Jest on ustawiony by najlepiej zazębić.
Rozumiem że jest to rozrusznik, więc jakie magnesy wymieniałeś? Robiłem już nie jeden i nie przypominam sobie magnesów trwałych.



Awatar użytkownika
czarny18ali
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 15, 2009 16:58
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: czarny18ali » pt cze 25, 2010 16:46

Bendix lekko chodzi. przesmarowałem go i chodzi leciutko idealnie z siła grawitacji. a magnesy to wymieniłem jeden bo mi pekła. a one znajdują sie w korpusie rozrusznika sa "przyklejone" do sciany i umieszczone w stosunku snsnsn.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości