Klimatyzacja Golf IV- niby proste

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Klimatyzacja Golf IV- niby proste

Post autor: celnik » sob lip 03, 2010 16:52

Witam,
byłem pare godzin temu na stacji gdzie zajmuja sie klimatyzacja. Myślałem, że nie działa bo jest mało czynnika. Po napełnieniu odgrzybieniu, wymianie filtra kabinowego i oczyszczeniu parownika, okazało się że klimatyzator wogole sie nie załącza. Sprawdzili bezpieczniki i bezpośrednio podłączyli klimatyzator do akumulatora i zadziałał. Może przekaznik jest do wymiany, ale gdzie on jest i czy to napewno on? Co jeszcze można sprawdzic, może ktoś sie z tym spotkał?



animag18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 24, 2009 14:25
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: animag18 » sob lip 03, 2010 17:26

wszystkie przekazniki są w jednym miejscu.musisz zdjac plastiki.dodaje linka ze zdjeciami.



http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#4159000



celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Post autor: celnik » sob lip 03, 2010 18:52

sprawdzilem osobiscie wszystkie bezpieczniki i zaden nie jest przepalony. Z tymi przekaznikami moze sie tak nie bede spieszyl. Moze napisze co zaobserwowalem - zapalam silnik i jak wlaczam AC to jest reakcja silnika w postaci wiekszysz obrotow ale klima nie chlodzi, jak wylaczam AC oboty spadaja bardzo nisko i silnik prawie przygasa i jest kilka sekund duzych wachan obrotow do okolo 400 i stabilizuje sie to. Ostatnio wogole tak mam ze silnik potrafi wariowac z obrotami bez powodu tj bez wlaczania jakichkolwiek urzadzen. Obroty skacza wysoko powyzej 1 tys i spadaja prawie do zgaszenia, ale jest korekta zeby silnik nie zgasl i znowy wysoko powyzej 1 tys i tak moze trwac do 20 sekund. Silnik to 1.6SR



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob lip 03, 2010 18:57

celnik pisze:sprawdzilem osobiscie wszystkie bezpieczniki i zaden nie jest przepalony
może być jeszcze uszkodzony czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji bądz wypięta wtyczka z niego i dlatego nie załancza kompresora



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob lip 03, 2010 18:59

A może skierować poszukiwania w kierunku "falujące obroty" czyli od strony sterowania silnikiem. Klima może być skutkiem, nie przyczyną. Dla SR jest mnóstwo tematów.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » sob lip 03, 2010 19:02

Zico63b pisze:A może skierować poszukiwania w kierunku "falujące obroty" czyli od strony sterowania silnikiem. Klima może być skutkiem, nie przyczyną. Dla SR jest mnóstwo tematów.
tak czy siak klima powinna działać



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob lip 03, 2010 19:04

Nie wiem czy sterownik klimy włączy ją w chwili takiego spadku obrotów? Czy w ogóle jest to (czyli obroty) "zauważane" przez sterownik?
Ostatnio zmieniony sob lip 03, 2010 19:05 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Post autor: celnik » sob lip 03, 2010 19:05

Przemo440 pisze:może być jeszcze uszkodzony czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji bądz wypięta wtyczka z niego i dlatego nie załancza kompresora
A gdzie to mniej wiecej jest moze jakies zdjecie Ci sie przypomina gdzie moge znalezc?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob lip 03, 2010 20:05

Wentylatory działają?Jeżeli działa sprężarka na krótko to znaczy że nie dostaje napięcia.Powodem może być uszkodzone sprzęgło lub urwane kable we wtyczce nad rozrusznikiem



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » sob lip 03, 2010 20:24

celnik pisze:Moze napisze co zaobserwowalem - zapalam silnik i jak wlaczam AC to jest reakcja silnika w postaci wiekszysz obrotow ale klima nie chlodzi
Miałem identyczną sytuację. Sprężarka zapięta na krótko chodziła ale na aucie nie chciała się odpalić. Musiałem udać się do elektryka który zdiagnozował przetarcie jakiegoś tam kabla, niestety więcej nie zdradził.



celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Post autor: celnik » sob lip 03, 2010 22:38

zikr6 pisze:Wentylatory działają?Jeżeli działa sprężarka na krótko to znaczy że nie dostaje napięcia.Powodem może być uszkodzone sprzęgło lub urwane kable we wtyczce nad rozrusznikiem
No ostatnio nie widzialem zeby sie ruszaly - wiem ze to dziwne ale niedawno widzialem jak sie krecily, klima rowniez nie dzialala. A gdzie jest ta wtyczka masz moze jakies zdjecie zebym mogl popatrzeć?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » sob lip 03, 2010 22:46

Wtyczka jest nad rozrusznikiem 3 pinowa.Jeżeli wentylatory nie działają sprawdź bezpiecznik na akumulatorze 1 z lewej 30A.Wentylatorami steruje przekaźnik który jest pod mocowaniem akumulatora lubią się w nim styki wypalać



celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Post autor: celnik » sob lip 03, 2010 22:59

zikr6 pisze:Wtyczka jest nad rozrusznikiem 3 pinowa
Ta wtyczka jest pod akumulatorem? Trzeba wymontowac go wraz z podstawka?
zikr6 pisze:Jeżeli wentylatory nie działają sprawdź bezpiecznik na akumulatorze 1 z lewej 30A
Te bezpieczniki sa wszystkie ok, zaden nie przepalony
zikr6 pisze:Wentylatorami steruje przekaźnik który jest pod mocowaniem akumulatora lubią się w nim styki wypalać
Wentylatory sa bezposrednio zwiazane z kompresorem?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn lip 05, 2010 13:17

Wtyczka jest nad rozrusznikiem nic nie trzeba demontować zobacz rozrusznik a nad nim jest wtyczka 3 pinowa widać ją po otwarciu maski silnika.Wentylatory po włączeniu klimy schładzają skraplacz jeżeli się nie kręcą to sprężarka nie dostaje prądu i klima nie działa.Może być też uszkodzony kabel przy czujniku cieczy na wężu (2 pinowy) w AKL czujnik znajduje się pod pokrywą przy bagnecie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości