Coś nie tak z instalacją szyb

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Coś nie tak z instalacją szyb

Post autor: -=Abaddon=- » sob lip 10, 2010 23:30

Witam dzisiaj wymieniłem sobie mechanizm szyby prowadnice rolki i linkę zakupiłem taki komplet strona prawa od pasażera przód. Przełożyłem silnik i sterownik wsadziłem do drzwi przykręciłem podłączyłem wtyczkę naciskam przycisk i tu pojawia się problem. Szyba po wciśnięciu przycisku DO GÓRY (ZAMYKANIE) się otwiera i na odwrót wcześniej na starym mechanizmie było dobrze puki nie złamałem prawdanicy :D. Ktoś może mi powiedzieć co może być nie tak ? Albo które kabelki przy przycisku trzeba zmienić żeby było dobrze. mam teraz tak foto poniżej

Obrazek

Obrazek

Fotiki przedstawiają kabelki od przycisku opuszczania szyb



Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca wadliwego zmykania i otwierania szyb :D Mam opcje domykania szyb z kluczyka i niestety kiedy domyka się od kierowcy to od pasażera się otwiera i analogicznie tak samo w drugą stronę :D
Ostatnio zmieniony sob lip 10, 2010 23:35 przez -=Abaddon=-, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 10, 2010 23:39

Zapewne kupiłeś sobie szybkę z anglika. Mały kłopocik masz bo tylko jedną. W przycisku pasażera zamień kable 3 i 4. W przycisku kierowcy nie wiem na razie muszę pomyśleć. Bo jak też zmienisz 3 i 4 to prawa będzie ok ale znowu lewa na odwrót.


Nic nie mogę wymyślić, trzeba by chyba sam włącznik lewy wewnątrz przerobić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » sob lip 10, 2010 23:47

Zamówiłem w naszym sklepie wiedz chyba nie z anglika o kurcze to bok kierowcy też bedę musiał rozebrać żeby to przełożyć ? myślałem że tylko tam wystarczy i reszta już się po układa bo prąd musi hulać chyba przez ten przekaźnik w drzwiach pasażera co ? No może się mylę wiedz czekam na dalsze sugestie puki co na ile pewne jest to że trzeba zamienić 3 z 4 ? Czy nie aby 1 z 4 albo 1 z 6 ?
Ostatnio zmieniony sob lip 10, 2010 23:49 przez -=Abaddon=-, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 11, 2010 00:01

Przekaźniki są tylko w samych modułach, innych niema. Myk w oryginalnych instalacjach jest taki że włączniki podają albo plus albo minus (nie zmieniają biegunów na dwóch kablach tylko sterują jednym. Po prawej prosta sprawa, sterujący to 5, zamieniasz 3 z 4 i podaje jak należy pod anglika który ma odwrotne sterowanie. Po lewej taka zamiana spowoduje że na 5 sterującym prawą szybą będzie ok, ale na 2 sterującym szybą lewą będzie na odwrót jak potrzeba, dlatego trzeba zmienić wewnątrz włącznika bieguny . Schemacik wyjaśni ci sprawę. 1 i 6 są od podświetlenia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 51115.html


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » ndz lip 11, 2010 00:46

Kurcze nie bardzo rozumiem :( czy można jakoś tak po to przetłumaczyć co mam zrobić dokładniej tak żebym jutro rano nie kombinował i to zrobił bez problemu :( A czemu uważasz że to anglik bo nie rozumiem ? Wcześniej działało wszytko jak należy

Przypominam jeszcze raz nie zmieniałem nic poza metalową konstrukcja przekaźnik ten co jest przy silniku i silnik przełożyłem tylko do nowego stelaża


Mam nadzieję że się ktoś znajdzie do rana i mi to bardziej prosto wytłumaczy ?

Czy przełącznik w pierwszych drzwiach trzeba też zdemontować i tam zmienić bieguny przewodu pod nr 5 ? jeśli tak to jak mam to zrobić bo w ogóle w w elektryce się nie orientuje

[ Dodano: 11 Lip 2010 08:33 ]
Rozpaczliwie chce pomocy :( Pomóżcie
Ostatnio zmieniony ndz lip 11, 2010 01:40 przez -=Abaddon=-, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn lip 12, 2010 10:50

skoro przekładałeś silnik a wcześniej działało dobrze to zamień po prostu prowadzenie linki przy silniku, żeby w przeciwną stronę ciągnął linkę


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: -=Abaddon=- » pn lip 12, 2010 12:02

Hmmm a jak mam to zorbić jeśli możesz mi to jakoś wytłumaczyć co musze linke na nowo przewijać czy jak bo nie bardzo rozumiem ?

Czy jak bo przeciesz zębów chyba nie da się inaczej ustawić ani ślimaka prawda ?

No i jak mam zrobić te linki jak przy silniku nie ma żadnych linek silnik ma slimaka co napędza koło zębate i tyle i nie da się chyba inaczej tego wsadzić co ?

[ Dodano: 12 Lip 2010 13:30 ]
chyba mnie to przerosło :( ratujcie
Ostatnio zmieniony pn lip 12, 2010 13:07 przez -=Abaddon=-, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt lip 13, 2010 08:37

no nie pomyślałem o tym że jest tam ślimak, w miejscu za ślimakiem i zębatką jest gdzieś przekazanie napędu na linkę może tam da się tą linkę w druga stronę nawinąć, skoro wymieniałeś tylko same prowadnice to coś z nimi jest nie tak


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Coś nie tak z instalacją szyb

Post autor: macbu » wt lip 13, 2010 09:04

-=Abaddon=- pisze:Witam dzisiaj wymieniłem sobie mechanizm szyby prowadnice rolki i linkę zakupiłem taki komplet strona prawa od pasażera przód. Przełożyłem silnik i sterownik wsadziłem do drzwi przykręciłem podłączyłem wtyczkę naciskam przycisk i tu pojawia się problem. Szyba po wciśnięciu przycisku DO GÓRY (ZAMYKANIE) się otwiera i na odwrót wcześniej na starym mechanizmie było dobrze puki nie złamałem prawdanicy :D. Ktoś może mi powiedzieć co może być nie tak ? Albo które kabelki przy przycisku trzeba zmienić żeby było dobrze. mam teraz tak foto poniżej

[url=http://images47.fotosik.pl/313/7ae28189b4088601m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images38.fotosik.pl/310/5dad64356e14f408m.jpg]Obrazek[/URL]

Fotiki przedstawiają kabelki od przycisku opuszczania szyb



Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca wadliwego zmykania i otwierania szyb :D Mam opcje domykania szyb z kluczyka i niestety kiedy domyka się od kierowcy to od pasażera się otwiera i analogicznie tak samo w drugą stronę :D


TU MASZ ODPOWIEDŹ NA SWÓJ PROBLEM




ODKRĘĆ OBUDOWE SILNICZKA I OBRÓĆ JA O 180 STOPNI... PROBLEM ZNIKNIE :okej:

TAK SAMO BEDZIE W MOMENCIE DOMYKANIA... ZNIKNIE PROBLEM ZE JEDNA SIE BEDZIE OTWIERAC A DRUGA ZAMYKAC

POPROSTU ZMIENIŁEŚ BIEGUNOWOŚC SILNIKA...
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 09:07 przez macbu, łącznie zmieniany 2 razy.


Macbu

-=Abaddon=-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 21:53
Lokalizacja: Zabrze

Re: Coś nie tak z instalacją szyb

Post autor: -=Abaddon=- » wt lip 13, 2010 23:05

macbu pisze:
-=Abaddon=- pisze:Witam dzisiaj wymieniłem sobie mechanizm szyby prowadnice rolki i linkę zakupiłem taki komplet strona prawa od pasażera przód. Przełożyłem silnik i sterownik wsadziłem do drzwi przykręciłem podłączyłem wtyczkę naciskam przycisk i tu pojawia się problem. Szyba po wciśnięciu przycisku DO GÓRY (ZAMYKANIE) się otwiera i na odwrót wcześniej na starym mechanizmie było dobrze puki nie złamałem prawdanicy :D. Ktoś może mi powiedzieć co może być nie tak ? Albo które kabelki przy przycisku trzeba zmienić żeby było dobrze. mam teraz tak foto poniżej

[url=http://images47.fotosik.pl/313/7ae28189b4088601m.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images38.fotosik.pl/310/5dad64356e14f408m.jpg]Obrazek[/URL]

Fotiki przedstawiają kabelki od przycisku opuszczania szyb



Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca wadliwego zmykania i otwierania szyb :D Mam opcje domykania szyb z kluczyka i niestety kiedy domyka się od kierowcy to od pasażera się otwiera i analogicznie tak samo w drugą stronę :D


TU MASZ ODPOWIEDŹ NA SWÓJ PROBLEM




ODKRĘĆ OBUDOWE SILNICZKA I OBRÓĆ JA O 180 STOPNI... PROBLEM ZNIKNIE :okej:

TAK SAMO BEDZIE W MOMENCIE DOMYKANIA... ZNIKNIE PROBLEM ZE JEDNA SIE BEDZIE OTWIERAC A DRUGA ZAMYKAC

POPROSTU ZMIENIŁEŚ BIEGUNOWOŚC SILNIKA...



No i dokładnie taki był problem na szczęście przed grzebaniem w instalacji zobaczyłem co tam na forum i taka nowa opcja się pojawiła spróbowałem bo najłatwiejsze to było i jak rozebrałem i widzę żę napisy są na opak wiedz źle złożyłem ale bez kolegi bym nie wpadł na to dziki ci wielkie chłopie mój MK3 działa już jak trzeba :D



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

szyby

Post autor: macbu » śr lip 14, 2010 06:51

:hmm:


Macbu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 88 gości