Po dobie rozładowuje akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vandraft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 16:22
Lokalizacja: Kraków

Po dobie rozładowuje akumulator

Post autor: Vandraft » ndz lip 11, 2010 13:42

Witam,

Piszę do was z prośbą o pomoc, ponieważ jestem już bezsilny i może dzięki wam dojdę, co trapi mój samochód.

Najpierw wyjaśnię, co zrobiłem zanim pojawił się kolejny problem, o który proszę was o pomoc.
Miałem problem z Klimatyzacją a mianowicie nie załączał się kompresor po weryfikacji doszedłem, że nie załącza się z tego względu, iż sterownik wentylatorów jest uszkodzony (1J0919506H). Wymieniłem, więc taki sterownik na identyczny tyle, że zamiennik, ale nowy pochodzący również z Niemiec. Wszystko ładnie działa, gdy włącza się różne ustawienia na climatronic wszystko działa jak należy, kompresor załącza się, wentylatory również.

Przechodząc do sedna chodzi o to, że po pozostawieniu auta na noc i przychodząc na drugi dzień okazuje się, że akumulator jest rozładowany i samochód nawet nie odpali (licznik się zeruje, diody gasną).

Akumulator mam firmy Centra Futura CA530 (53Ah) i mam go od 1,5 roku. Po pierwszym takim rozładowaniu stwierdziłem ok może już był słaby, ale po tym akumulator również ładowałem przez 10 godzin. Na drugi dzień identyczna sytuacja. Wkurzyłem się i zamontowałem oryginalny, ale uszkodzony sterownik z powrotem i akumulatora nie rozładowało tyle, że on jest uszkodzony, więc może problem jest już poza sterownikiem...

Proszę was o pomoc może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i podzieli się spostrzeżeniami oraz uwagami a co ważniejsze pomoże mi rozwiązać ten problem, który już jest dla mnie dość wkurzający.

Dodam jeszcze, że ten nowy sterownik, który zakupiłem za pierwszym razem reklamowałem i wymienili mi na nowy, ale sytuacja dalej taka sama.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz lip 11, 2010 14:02

masz jakies dodatkowe alarmy, centralne zamki, radio.



Vandraft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Vandraft » ndz lip 11, 2010 14:06

FIRERS pisze:masz jakies dodatkowe alarmy, centralne zamki, radio.
Mam pełną elektrykę w aucie, alarmu akurat nie, ale centralny zamek owszem. Radio mam sony, ale nie mam jakiegoś tam super car audio, tylko podstawowe fabrycznie montowane głośniki.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz lip 11, 2010 14:12

czyli zamontowales stary akmulator i stary uszkodzony sterownik i nie rozladowuje???



Vandraft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Vandraft » ndz lip 11, 2010 14:25

FIRERS pisze:czyli zamontowales stary akmulator i stary uszkodzony sterownik i nie rozladowuje???
Dokładnie ze starym sterownikiem wentylatorów jest wszystko w porządku, postoi noc, dwa dni pod domem i nadal trzyma akumulator.

Jedynie po zamontowaniu nowego sterownika wentylatorów po nocy już nie można odpalić auta. Zastanawiam się czy to jest winna zwarcia gdzieś dalej już po sterowniku wentylatorów na jakiś kablach... chodź nie widać przecięć, jakiś przepalonych kabli...



Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » ndz lip 11, 2010 14:40

Witam

Wygląda na to że to wina sterownika. Pisałeś że to masz jakiś zamiennik, może jakaś walnięta partia.

Pozdro



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » ndz lip 11, 2010 14:40

dolacz foto tego sterownika. jesli to zaminnik to moze byc i jego wina.. zrob tez foto kostki podlaczonej do niego :P niestety nie mam schematu tego ukladu



Vandraft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Vandraft » ndz lip 11, 2010 15:02

FIRERS pisze:dolacz foto tego sterownika. jesli to zaminnik to moze byc i jego wina.. zrob tez foto kostki podlaczonej do niego :P niestety nie mam schematu tego ukladu
OK, jutro wykonam zdjęcie tego zamiennika i tutaj umieszczę.

[ Dodano: 12 Lip 2010 18:37 ]
FIRERS pisze:dolacz foto tego sterownika. jesli to zaminnik to moze byc i jego wina.. zrob tez foto kostki podlaczonej do niego :P niestety nie mam schematu tego ukladu
Na razie mam tylko zdjęcie sterownika:

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości