Drgania kierownicy podczas hamowania- nowe hamulce!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lut 06, 2010 13:18

Poprostu nie założyłeś ich dokładnie :bigok: przerabiałem to też i te same objawy. Sprawdzenie NOWYCH tarcz na tokarce nic nie da bo napewno nie sa krzywe - ten stop sie nie krzywi :grin: możesz sprawdzic ale czujnikiem założone na piastach :bajer:



oldi90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: czw lut 04, 2010 13:41
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Post autor: oldi90 » sob lut 06, 2010 13:23

Witam wymieniłes cały zestaw ? Tarcze i klocki ? jezeli przed wymianą i po niej masz ten sam problem to masz krzywą piaste , sprawdz je gdzies na stacji diagnostycznej . Przypuszczam ze to będzie to. Pozdrawiam Damian


Akceptuje swoje pasje i raduje się nimi z całego serca. Kocham to co robie od dziecka i codziennie uczę się czegoś nowego "Mechanika"

nexel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 09, 2006 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nexel » czw lip 22, 2010 16:27

Ja wymieniłem w golfiku tarcze i klocki, wyważyłem alu, sprawdzone opony i powyżej 90 przy lekkim hamowaniu trzepie kierownicą :grin:


nexel pozdrawia GOLF-MANIAKÓW

PaulAdmin

Post autor: PaulAdmin » czw lip 22, 2010 17:01

nexel pisze:Ja wymieniłem w golfiku tarcze i klocki, wyważyłem alu, sprawdzone opony i powyżej 90 przy lekkim hamowaniu trzepie kierownicą :grin:
Jeśli drgania przy 90-120 to (powiedział znajomy wylkanizator) najczęściej źle wyważone koła albo koło stojace na śrubach..



paweloli007
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: paweloli007 » czw lip 22, 2010 21:25

Ja sie ze swoimi drganiami uporałem.... Okazało się że drgania nie były powodowane ani hamulcami ani kołami tylko krzywą piastą koła!!!! Piasta miała bicie i objawiało się to przy delikatnym hamowaniu. Wymieniłem piastę i jak ręką odjął:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości