hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

boksiu73
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: sob mar 31, 2007 21:42
Lokalizacja: Gdańsk

hamulce

Post autor: boksiu73 » ndz lip 25, 2010 22:29

Witam wymieniałem wczoraj klocki hamulcowe bo miałem cieniutkie i jechałem na przegląd,jak wyciągnełem klocki to okazało sie że tłoczki są zapieczone i niechcą się cofnąć więc obstukałem je młotkiem w tedy odpuściły i wcisnołem je trzonkiem ale ciężko wchodziły.Poprosiłem syna aby naciskał na hamulec i pompował,zabezpieczyłem tłoczki klockiem żeby zabardzo się nie wysuneły i okazało się że tłoczek powoli wychodzi .Wydaje mi się że powinien szybciej się wysuwać.Jak się przesiąde do auta żony to u niej lekko się naciska i hamuje a umnie jakby ciężej,trzeba mocniej wcisnąć.Żona jak się przesiadła do mnie to myślała że hamulców niemam i mówiła że trzeba mocniej naciskać.Wydaje mi się że chyba coś jest nie tak chociaż jeżdże tak już od dłuższego czasu ale teraz mnie to zastanawia. Na przeglądzie nie było problemów dziwne że diagnosta nic nie zauważył,czy tak powinno być co można jeszcze sprawdzić?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lip 25, 2010 22:35

Zapieczone to znaczy, że powierzchnię złapała rdza. Nim się to wytrze, tak może chodzić. Ciśnienie wytwarzane nogą poprzez pompę+wspomaganie - pokonuje spokojnie te opory. Teraz, bez klocków naciskaliście chyba ostrożnie.
Oczywiście, można wszystko rozebrać, wypolerować powierzchnie; ale to robota i konieczność odpowietrzania.
Raczej ostrzej jeździć ale sprawdzać czy tarcze kół się nie grzeją!



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz lip 25, 2010 22:40

może też być tak, że tłoczki mają gdzieś przytartą gładź i dlatego sie blokuja. Ja bym rozebrał i wyczyścił, nasmarował pastą do tłoczków i ewentualnie wymienił oring i osłonę. Ale tak jak pisze Zico63b, jest z tym roboty troche i trzeba odpowietrzyć porządnie przód.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości