połączenia kabelków golf mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

połączenia kabelków golf mk2

Post autor: superkasztan » wt lip 27, 2010 00:15

Witam

przyszedł czas na poskładanie elektryki w moim golfie
Instalacja jest wyselekcjonowana z 4 różnych wiązek :kac: .
Jest to instalacja starego typu.
Wiele jeszcze mam do zrobienia ( zmodzenia )ale chciałbym od czegoś zacząć
Na pierwszym foto::

1. jest kostka, biała, taka sama jak do zapalniczki tylko biała ( zaznaczona na niebieko 1 ) ma czerwony plus podpięty tak jak ta zasilająca zapalniczkę, brązowy ( masa wyrwany )
i biało niebieski też wyrwany.
Od czego ta wtyka i czy jest mi potrzebna ??

2. wąska biała wtyczka zaznaczona na fioletowo, co to za wtyka?? od grzanych stołków?? Obrazek

No i ważniejsze sprawy:
Obrazek

3. na żółto, jest tam wtyk na dwa konektory w kształcie litery T, wstawiłem tam tą kostkę bo była luźna i tam pasowała :P ( oba kable z tej kostki wędrują do gniazda licznika

4. brązowo-biały kabel ( dwa kabelki spotykające się we wtyczce ) do czego są potrzebne ??

5. trzy czarne wtyczki, jedna żeńska dwie męskie, od szaro-żółtych kabelków, trzeba je spiąć??

6. wtyka od grzania lusterek, nie mam wyjścia do jej podpięcia, jest na taki bolec. Muszę się wgryźć w kabel biało zielony idący od włącznika ogrzewania tylnej szyby ?? czy na tym samym kablu mogę wyprowadzić odgałęzienie do grzanych spryskiwaczy ??

Oprócz tego chciałem zapytać o sterowanie elektrycznymi lustrami, i kabelek sterujący przekaźnikiem elektrycznych szyb. Oba są czarno-żółte, czy powinienem je wpiąć w skrzynkę bezpiecznikową na pin na którym pojawia się plus po przekręceniu stacyjki ??

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam


Somewhere in Nowhere

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt lip 27, 2010 12:46

1 - nie wiem, nie widać dokładnie.
2 - od grzanych foteli, w starej instalacji bardzo często występowała, nawet, jak foteli nie było
3 - błąd. Ta kostka powinna być podpięta gdzie indziej, lub powinna być luźna. Gniazdo to jest od świateł przeciwmgielnych. Jest to trochę skomplikowana sprawa, ale postaram się opisać. Jeżeli masz przednie światła przeciwmgielne, to gniazdo te ma być puste, na panelu powinien być przekaźnik 53 od świateł przeciwmgielnych, na pozycji 7 jak dobrze pamiętam. Do pinu B20 powinien iść przewód zakończony złączką i od tej złączki dalej iść przewód. Natomiast, jeżeli nie masz przednich świateł przeciwmgielnych, to pole przekaźnika 7 ma być puste, do pinu B20 nie będzie podpięty kabelek (tylko taki krótki, ze złączką na końcu), a kabelek z pojedynczym pinem (który mógłby być wpięty do złączki B20, gdyby były przednie przeciwmgielne) powinien być podpięty pod to gniazdo (wykorzystując tylko jeden pin).

4. Nie mam pojęcia, ogólnie trzeba by sprawdzić na shcematach;
5. To właśnie chyba są od tych przeciwmgielnych, o których pisałem w pkt. 3. Ten idący do B20 powinien być męski. Żeński albo do niego, albo do tego złącza w kształcie litery T. Nie wiem tylko, dlaczego masz dwie męskie....
6. Tak, musisz się wgryźć w ten przewód. Oryginalnie wiązka od podgrzewanej tylnej szyby była trochę inna, jeżeli w aucie były elektryczne lusterka i miała odpowiednie wyprowadzenie.
superkasztan pisze:Oprócz tego chciałem zapytać o sterowanie elektrycznymi lustrami, i kabelek sterujący przekaźnikiem elektrycznych szyb. Oba są czarno-żółte, czy powinienem je wpiąć w skrzynkę bezpiecznikową na pin na którym pojawia się plus po przekręceniu stacyjki ??
- tak, poszukaj, bo już wielokrotnie pisałem, pod który pin, Ogólnie oba kabelki do tego samego pinu mają być podłączone.


Zasada jest mniej wiecej taka, ze razem łączysz wtyczki o tych samych kolorach przewodów i tych samych kolorach obudowy. Resztę trzeba rozpracować.



Awatar użytkownika
superkasztan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: pn paź 22, 2007 13:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

:D

Post autor: superkasztan » wt lip 27, 2010 14:07

Heja,

Dzięki, zrobię dziś lepszejsze foty
Nie będę miał przeciwmgielnych z przodu, może jakiś pojedynczy żółty jak trafie coś fajnego

Prześledzę skąd tyle tych szarożółtych
W moim drugim golfie faktycznie jeden z tych szarożółtych jet wpięte do skrzynki tam gdzie piszesz.
Czy w takiej sytuacji jest podawane napięcie do wtyczki świateł przeciwmgielnych w komorze silnika??

A ta 1 dyndająca to chyba ją po prostu wytnę i tak wisi tylko na 1 czerwonym kablu, reszta jest urwana

Prześledzę też te brązowo białe, sprawdzę czy w moim ich nie ma

Pozdrafiam


Somewhere in Nowhere

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości