Wycieraczki na wolnym biegu chodzą jak chcą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Wycieraczki na wolnym biegu chodzą jak chcą

Post autor: gabhel » ndz lip 25, 2010 22:38

Ostatnio zauważyłem, że na najwolniejszym biegu tym z mikroregulacją wycieraczki niegdy nie chodzą mi tak jak powinny przez dłuższy czas. raz chodzą szybciej, raz wolniej, raz całkiem co minutę sie włączają. Zastanawiam sie gdzie szukać przyczyny, może jakiś sterownik w którym np. luty mogły sie utlenić czy co? Jeśli tak to gdzie zaglądać? Zaczyna mnie to denerwować a mam niedługo jechać na wakacje 800km i chciałbym to zrobić.
Na innych biegach chodza tak jak powinny, równo.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » ndz lip 25, 2010 23:06

gabhel, tzn włączasz chodzą wyłączasz i włączasz chodzą inaczej czy pracują przez jakiś okres wolno i po pewnym czasie same z siebie szybciej itp? może przekaźnik masz do wymiany to się często zdarza


passat b5 115KM AZM 2003r

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » ndz lip 25, 2010 23:38

A może po prostu masz sensor deszczu? ;>
u mnie też tak chodzą im więcej deszczu masz tym szybciej, więc pewnie masz sensor.

A masz fotochromoatyczne lusterko wsteczne? Jak idzie taki tunelik plastikowy od lusterka w podsufitkę to masz.



gabhel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob maja 01, 2010 19:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wycieraczki na wolnym biegu chodzą jak chcą

Post autor: gabhel » czw lip 29, 2010 22:07

poolak2006 pisze:Jak idzie taki tunelik plastikowy od lusterka w podsufitkę to masz.
No mam, tak mi się wydawało, że jak bardziej pada to szybciej chodzą, ale nie wiedziałem czy do nich montowali sensory deszczu.

Tylko jest inny problem wydaje mi się, że lusterko mi się w ogóle nie ściemnia...



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Wycieraczki na wolnym biegu chodzą jak chcą

Post autor: poolak2006 » pt lip 30, 2010 06:38

Bo mogło się już popsuć.... no ale wychodzi na to, że masz fotochromatyczne. A jak jedziesz w nocy to oślepiają cię ci z tyłu? Może po prostu nie widzisz tego, że się ściemnia? W nocy włącz światełko to nad wstecznym i popatrz powinno widać lekkie przebarwienia ciemniejsze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości