jak zabezpieczyc MK3????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Ralfii_VR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: wt lis 09, 2004 01:15
Lokalizacja: Rzeszow
Kontakt:

Post autor: Ralfii_VR » sob lut 05, 2005 00:02

borbet pisze:
rafalvr6 pisze:dla mnie najbezpieczniejsze zabezpieczenie to garaz, autko sobie stoi cala zime i czeka na letnie szalenstwa, a ze garaz jest na terenie wojskowym to spie barrrdzoo spokojnie :bigok:

jednak wiem ze niekazdy moze sobie na to pozwolic :crazy:
Garaż jako zabezpieczenie to lekka pomyłka, bo przecież autem jeździ się np. do pracy/ szkoły/ na wczasy itd. itp. Garaż może i jest dobry jak się nie jeździ samochodem dlaej niż do kościoła. Poza tym z garażu i tak złodziej jak będzie chciał to ukradnie.

Plusem garażu są za to dobre warunki do przechowywania auta. Pod warunkiem dobrej wentylacji oczywiście.
PZDR
hmm, moj golf to moje cudo do zabawy na weekendy, normalnie jezdze toyota yaris, pomimo zabezpieczen(alarm, antynapad, imobilaizer) uwazam ze nie ma idealnego zabezpieczenie, auto pakuja na lawete i po "ptokach".
Dlatego na wyjazdach zawsze parkuje golfika na parkingach strzezonych



Awatar użytkownika
mindlab
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt gru 28, 2004 13:25
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Post autor: mindlab » sob lut 05, 2005 00:33

Do" TAIDO "jak to zrobic,w jakiej ubezpieczalni itp.?Ja mam samo OC w PTU.Gdzie mozna wykupic tylko ubezpieczenie od kradziezy?Chetnie bym to zrobil bo 500zl na rok to nie dozo,a spi sie spokojniej!!!



Remo

Post autor: Remo » sob lut 05, 2005 03:21

Wracając do pytania o przewód pompy to najłatwiej się podpiąć za skrzynką bezpiecznków ( w zależności od wersji Golfiarza to przewód jet żółto-niebieski lub czerwono-żółty). Jeśli chodzi o poprowadzenie we wnętrz, to wydaje mi się że idzie pod nakładką na lewym progu. (ale 100% nie dam)



Awatar użytkownika
adamo122
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sty 17, 2005 15:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adamo122 » sob lut 05, 2005 10:53

newswen pisze:a nie wiecie przypadkiem ktoredy idzie przewod od pompy????
bo mysle sobie zrobic cos z tym kabelkiem, i zamontowac ten przelacznik, tylko najlepiej by bylo znalezc ten kabelek gdzies w srodku, zeby zlodziej sie nie spodziewal!!! jak ktos wie ktoredy idzie ten kabelek to prosze o podpowiedz!!!!
od strony kierowcy pod tą osłoną plastykowąna progu w środku auta



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: jak zabezpieczyc MK3????

Post autor: Norbert » sob lut 05, 2005 14:52

Taido pisze:
borbet pisze:
newswen pisze:Witam!! zna ktos moze jak dobrze i tanio zabezpieczyc golfika III przed kradzierza???
obecnie nie mam zadnego zabezpieczenia, alarmu itp, a jak wiadomo zlodzieje nie spia???
moze zna ktos jakies dobre proste domowe sposoby??????
POZDRAWIAM!!!!!!!
Auto Casco :chytry:

PZDR
jesli nie stać ciebie na Auto-Casco to możesz ubezpieczyć sobie autko od samej tylko kradzieży, ja tak zrobiłem i płacę 489 zł za rok. Kasę do zapłaty możesz rozbić nawet na 4 raty w ciagu roku wiec uważam że to nie jest duzo a i spokojniejszy jestem gdy moje autko stoi gdzieś na parkingu przy hiper i super markecie :grin:
Dokłądnie - ja też mam AC i śpię spokojnie, czy go rozbiję czy mi ukradną zawsze cos sie odzyska. Głupota mieć auto nawet i za kilka tysiecy i go nie ubezpieczyć - dlaczego? Otóż: masz samochód za 2000 zł - płącisz małą składkę - a zniżki Ci lecą, jak kupisz drozszy to masz znacznie taniej.
A jak masz drogi to nie majac AC wiadomo - jak Ci buchną to zostajesz z dowodem w kieszeni - jeśli Ci go też nie ukradną.
Mój wujas miał cinquecento - nie miał AC - teraz kupił 206-tkę za 26 tys.... AC od takiej kwoty boli... oj boli....
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » sob lut 05, 2005 14:56

borbet pisze:
igor002 pisze:ale z tego co wiem to zeby mieć auto casco to trzeba mieć conajmniej 2 firmowe zabezpiueczenia z homologacją... :chytry:
a to kosztuje... :goof:
Zabezpieczenia muszą być 2 i niezależne. Wystarczy np. fabryczny immo + blokada skrzyni lub alarm.

PZDR
Wcale nie musi być 2 zabezpieczeń - ja nie mam żadnego - i mam AC.
W poprzednim prawie nic nie wartym samochodzie też nic nie miałęm - a AC miałem 5 lat. Dodam jeszcze żę to był samochód powyżej 10 lat.

Niektóre firmy się na to nie zgodzą - ale np kochane PZU - tak.



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » sob lut 05, 2005 14:59

rafalvr6 pisze:dla mnie najbezpieczniejsze zabezpieczenie to garaz, autko sobie stoi cala zime i czeka na letnie szalenstwa, a ze garaz jest na terenie wojskowym to spie barrrdzoo spokojnie :bigok:

jednak wiem ze niekazdy moze sobie na to pozwolic :crazy:
Może i śpisz spokojnie - ale co jeśli jedziesz na zakupy do hipermarketu - lub do innego miasta... Sorry to sie sprawdza - jeśli to Twoje auto miało by stać tylko w garażu... Ale jak kolega wyżej napisał - samochód służy też do jeżdżenia....



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » sob lut 05, 2005 15:16

To jesli to nie jest tajemnica to ile masz znizek na ac i ile placisz za Golfa za caly rok?



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » sob lut 05, 2005 15:23

DaroS pisze:To jesli to nie jest tajemnica to ile masz znizek na ac i ile placisz za Golfa za caly rok?
Ubezpieczonego mam na 9000 zł. Skłądka AC to 588 zł w PZU - od kradzieży oraz wypadku. Zniżek mam 40 lub 50 % - ale chyba 40. Dokładnie nie pamietam, a nie chce mi się teraz szukac umowy.
Płacę 3 raty po 196 zł.
Oc mam w Generali i płacę 284 zł/rok (1.8 - chyba też 40% zniżek)

Jak widać kwoty do przyjęcia.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

zabezpieczenie

Post autor: miomio1 » sob lut 05, 2005 20:39

Witam.Przewód do pomki paliwowej idzie po stronie kierowcy przy progach . ,zdejmij wykładzinę przy kole zapasowym i zobaczysz te przewody do pomki , ja jeszcze założyłem wkłady do zamków zakupione na allegro , i zamontowałem alarm który kupiłem też na w/w aukcji .
I teraz jak narazie mam spokój ze złodziejami .



Awatar użytkownika
Taido
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 20:55
Lokalizacja: Wołów
Kontakt:

Post autor: Taido » pn lut 07, 2005 20:34

mindlab pisze:Do" TAIDO "jak to zrobic,w jakiej ubezpieczalni itp.?Ja mam samo OC w PTU.Gdzie mozna wykupic tylko ubezpieczenie od kradziezy?Chetnie bym to zrobil bo 500zl na rok to nie dozo,a spi sie spokojniej!!!
Mam ubezpieczone od kradzieży w PZU. To w jakiej ubezpieczalni masz OC to nie ma różnicy-nie musisz mieć w PZU OC żeby ubezpieczyć tam od samej kradzieży.
Jezeli ubezpieczasz auto do 15000 tys złotych to nie musisz miec żadnych dodatkowych zabezpieczeń, jezeli auto twoje jest warte powyżej 15000 to wtedy musisz miec jedno zabezpieczenie. Tak jest w PZU.
Jesli (odpukać) auto zostaje skradzione to wtedy takie ubezpieczenie zwraca ci 80% sumy na jaką auto jest ubezpieczone.
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2005 22:18 przez Taido, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szeli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw sty 27, 2005 21:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Szeli » pn lut 07, 2005 21:22

Jak wiadomo nie ma idealnego zabezpieczenia, ale powtarzam zawsze to samo, dobry alarm z jak największą iloscią różnych czujników (cz. ruchu, poziomowania, wstrząsu, zbicia szyby itp), immobiliesery, syrena z własnym zasilaniem, blokada skrzyni biegów, właśne patenty, odcięcia itp. Co do kosztów to nie bede mówił ile kosztuje dobre zabezpieczenie autka i ile wydałem kasy na swoje. Momo tego jeśli chodzi o mnie samochód w okresie letnim stoi na parkingu strzezonym - dodatkowo za zamkniętą bramą na noc, w okresie zimowym (obecnie) samochod odpoczywa w garażu u kumpla na posesji i czeka do wiosny.
AC to dobry pomysł ale nikt nigdy nie odda wam tyle kasy ile wydaliscie na autko, policzą wam po kosztach na rynku z danego rocznika, a gdzie fele, nagłośnienie, itd.
Nie ma idealnie zabezpieczonego autka ale im lepiej zabezpieczycie swoje tym jest większe prawdopodobieństwo, że w czasie kradzieży złodziej wybierze inne autko, takie samo jak wasze ale gorzej zabezpieczone.
P.S.
Jakiś czas temu skradziono Corrado z jednego ze spotów organizowanych wieczorowa porą , było chyba ok 10 aut. Niedaleko był chyab jakiś bank czy jakaś inna instytucja i mieli monitoring 24/h. Okazało sie, ze złodzieji było 2; jeden stał na czatach a drugi uważnuie obejrzał kazdy samochód (były tam rózne modela z lepszym i gorszym wyposażeniem), wybral ten, który nie był zabezpieczony zadnym alarmam, blokada ani czym kolwiek podobnym - wsiedli i odjechali. Dodam, że klubowicze byli w knajpce 20 metrów od samochodów, tuż obok w lokalu. Wychodzą i O ku..a a gdzie czerwony? Autko się odnalazło a raczej można powiedzieć, że zostało kupione dwa razy.


6.7s 190HP VR6 2.9 by Szeli

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości