Brzęczyk i kontrolka oleju w MK2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mstasik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 25, 2006 17:17
Lokalizacja: Kraków

Brzęczyk i kontrolka oleju w MK2

Post autor: Mstasik » sob sie 05, 2006 18:18

Witam,
Mam z Golfiną następujący problem...
Jak się auko zagrzeje, już po około 8 - 10 km na podjazdach i przy zjazdach z góry zaczyna świecić kontrolka oleju i brzęczyk sygnalizuje jego brak...
A to niespodzianka gdyż olej w silniku sprawdzony na bagnecie - stan max...
olej w skrzyni biegów (ostatnio nawet popsułem ją gdy starałem się sprawdzić stan
- ale udało się naprawić) stan oleju OK.
Objawia się jakby brakowało na jakimś czujniku, ale sprawdzałem instalacje i powinno być oki. Nawet czujnik w silniku był niedawno wymieniany. Licznik naprawiany (wszystkie ścieżki sprawdzone) u elektronika... I nic. Bzyczy i tyle...

Może jakieś pomysły ???
Czy poza silnikiem są jeszcze jakieś czujniki, np na skrzyni ?
Od czego (którego oleju) jest jeszcze ten brzęczyk ???

Pozdroofka



Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » sob sie 05, 2006 18:40

brzęczyk sygnalizuje za małe ciśnienie oleju w silniku.czujniki sa 2,a powodów może byc kilka.temat już był poszukaj w szukaczce,napewno znajdziesz



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sie 05, 2006 19:26

Za rzadki olej, pompa daje za małe ciśnienie, padnięte panewki,wadliwy czujnik, filtr oleju ...sporo tego



ryszardrm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lut 13, 2006 00:28
Lokalizacja: lubaczów

Post autor: ryszardrm » sob sie 05, 2006 20:15

ja bym jeszcze odkrecil miske olejowa i sprawdzil smok na pompie olejowej mialem taki9 przypadek w moim MK3 wlaczal sie czujnik i okazalo sie ze smok na pompie olejowej byl caly zapchany przepalonym olejem i pompa nie dawala rady. Cisnienie oleju bylo niskie


rysiek

Mstasik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 25, 2006 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mstasik » sob sie 05, 2006 20:22

żeby było ciekawiej ...
Uszczelka pod głowicą wymieniona przed miesiącem...
Olej nówka, konektorki na czujniku sprawdzone.
Ale dziwi mnie to że tylko przy zmianie położenia - pod góre i z góry ...

Hmmm ...



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob sie 05, 2006 20:29

Mstasik, a obejrzy miskę, może przywaliłeś, zagniotła się i smok nie może zassać odpowiedniej ilości oleju. Druga możliwość, to sama misa. Napisałeś, że tylko z góry i pod górę. W misie są przegrody aby olej nie zlewał się w jedno miejsce. Spróbuj też mocno zahamować i zobacz czy wtedy też się nie zapala kontrolka.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sie 06, 2006 07:50

Poczytaj sobie >>>TUTAJ<<<. Mi pomogła sama zmiana czujników na inne. I pamiętaj że są dwa czyjniki w głowicy. A problem który opisujesz jest rzeczywiście wkurzający.


Obrazek

Mstasik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 25, 2006 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mstasik » ndz sie 06, 2006 11:28

Ale dałem mu wczoraj w piec - jadąc z pracy...
Smród palonej gumy to jeszcze unosi się nad obwodnicą krakowska...
I nic... q...wa rozumiecie nawet franca nie oczka nie puściła a co dopiero o brzęczeniu ...
Nie odezwał się przy chamowaniu, powyżej 130km/h, przy podjazdach i zjazdach ...
Cisza...
Ja myślę, że jest to związane z pogodą. Jak jest upał i się zagrzeje to brzęczy ...
ale wskazówka temp. wody jest cały czas na 2/3 (po wymianie termostatu - przedtem było na 1/2)

Pozdroofka



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » ndz sie 06, 2006 12:04

ja u siebie tez zauwazylem podobna prawidlowsc jak jest mokro i ulewa albo jak mocny skwar to swieci jakby czesciej, wczoraj zmienilem olej dalem mu popalic i co? kontrolka nawet nie drgnela zobaczymy na jak dlugo.



Pimp_VW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob sty 21, 2006 19:44
Lokalizacja: lowsquad.pl
Kontakt:

Post autor: Pimp_VW » ndz sie 06, 2006 12:49

Mstasik pisze:Ale dałem mu wczoraj w piec - jadąc z pracy...
Smród palonej gumy to jeszcze unosi się nad obwodnicą krakowska...
I nic... q...wa rozumiecie nawet franca nie oczka nie puściła a co dopiero o brzęczeniu ...
Nie odezwał się przy chamowaniu, powyżej 130km/h, przy podjazdach i zjazdach ...
Cisza...
Ja myślę, że jest to związane z pogodą. Jak jest upał i się zagrzeje to brzęczy ...
ale wskazówka temp. wody jest cały czas na 2/3 (po wymianie termostatu - przedtem było na 1/2)

Pozdroofka
zaufaj NZ;owcowi ja wiem cos o tym , poprstu masz olej ze tak powiem nie odpowiedni :P , zalej Castrol Milage , albo nawet SPECJALA , one za bardzo geste i nie traca tak latwo sojej gestosci jak sie silnik i olej nagrzeje ... a to ze jechales szybko i nic to zanczy ze masz ok reszte czyli panewki i caly uklad olejowy , daje wsyoki cinienie i jest ok ,
jakby na wolnych obrotach ci sie zapalala to byla by to popa oleju , a tak to jest na 99.9 % olej , zmien olej i bedzie ok


[b]lowsquad.pl[/b]
jadę wolno , bo nisko ...

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sie 06, 2006 15:06

Pimp_VW pisze:zalej Castrol Milage
Nie pomaga. Też miałem. Myk drzemie w czyujnikach.


Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » ndz sie 06, 2006 16:54

ja miałem też problem z brzęczeniem.pisano mi że czujniki,olej,filtr,panewki,itd.pojechałem do mechaniora a on zmierzył ciśnienie oleju przy wyższych obrotach i co....i kicha za małe.diagnoza-umarła pompa olejowa.po wymianie ok.moja rada jest taka;sprawdz jakie masz ciśnienie oleju koszt niewielki,a niepotrzebnie nie wyda się kasy na oleje czujniki itd.a będzie wiadomo,bo jeżeli czujnik ciśnienie będzie w normie.



Pimp_VW
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob sty 21, 2006 19:44
Lokalizacja: lowsquad.pl
Kontakt:

Post autor: Pimp_VW » ndz sie 06, 2006 18:03

w sumie Krzysiek77 dal dobre rozwiaznie , ale skoro cisnoles po 130 km/h i bylo ok i na jalowym tego nie ma czyli pompa i reszta jest ok :bajer: , a u moich kolegow i u mnie wymiana oleju wystarczyla nie czujniki jak Tauka pisze , a olej to jest kwestia przypadku jaki bedzie odpowiedni , ja zalalem taki i pomoglo akurat a u cibie moze byc w ogole inny , hehe , moze sprobuj dolac do wosjego co masz okolo 1 litr Castrol milagre, koszt nie za duzy a mzoe pomoze ... tylko nawet nie mysl o jakis uszlachetniaczach .. :bajer:
pozdro


[b]lowsquad.pl[/b]
jadę wolno , bo nisko ...

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sie 06, 2006 19:30

Pimp_VW pisze:a u moich kolegow i u mnie wymiana oleju wystarczyla nie czujniki jak Tauka pisze
Ja nie mówię że to akurat koniecznie muszą być czujniki. Piszę jak było w moim przypadku. Jexdziłem na bardziewnym lotosie i się tak czujniki nie odzywały, dopiero po 15000 km. A na castrolu non stop. Wymieniłem czujniki i jest ok.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości