[MK2] Problem z ładowaniem cz 2 :(((((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mmaniek8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pn mar 06, 2006 18:20
Lokalizacja: Lubelskie-Łęczna

[MK2] Problem z ładowaniem cz 2 :(((((

Post autor: mmaniek8 » śr sie 30, 2006 07:33

Witam ponownie niestety ze złą wieścią ZNÓW TO SAMO :panna: :panna: :panna:

Po wymianie regulatora wraz ze szczotkami było dobrze -a może tylko dlatego że wolno jeździłem... i znów po 4000 tyś obr mruga delikatnir kontrolka ładowania... spróbowałem naciągnąć pasek i niby było lepiej bo ok 5000 sie zapalała a teraz jak zapalam go z rańca to nawet na dosyć wolnych obrotach 2000-3000 sie zapala!!! i po ok 2 min jazdy cisza nic jak by było wszystko ok i sam niewiem czy rozbierać (jak tak to czego szukać) czy może da rade bez robierania alternatora (HELLA).... :(
Ostatnio zmieniony śr sie 30, 2006 14:13 przez mmaniek8, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sie 30, 2006 07:49

mmaniek8, zmierz napięcie ładowania. Też mam problem z alternatorem - za późno zaczyna się wzbudzać, i napięcie nieco niskie daje. Wymieniłem reg. i nieco podniosło się napięcie ładowania, ale zauważyłem, że rosło jakby w miarę docierania się szczotek.
Rozebrać i pomierzyć alternator ( diody,uzwojenia) to nie jest bardzo skomplikowana sprawa.



tom_boy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 21, 2005 19:19
Lokalizacja: Trzebinia

Miałem to samo...

Post autor: tom_boy » śr sie 30, 2006 11:12

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie problem byl naprawde prosty...
Wystarczyło że zagniotłem na nowo koncówke przewodu biegnącą z alternatora do rozrusznika no i oczywiscie przeczyscilem wszystkie styki na rozruszniku i dzieki Bogu do dzis jak reka odjal...

Pozdrawiam



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Problem z ładowaniem cz 2 :(((((

Post autor: RobertP » śr sie 30, 2006 11:24

mmaniek8 pisze:Po wymianie regulatora wraz ze szczotkami było dobrze -a może tylko dlatego że wolno jeździłem... i znów po 4000 tyś obr mruga delikatnir kontrolka ładowania... spróbowałem naciągnąć pasek i niby było lepiej bo ok 5000 sie zapalała a teraz jak zapalam go z rańca to nawet na dosyć wolnych obrotach 2000-3000 sie zapala!!! i po ok 2 min jazdy cisza nic jak by było wszystko ok i sam niewiem czy rozbierać (jak tak to czego szukać) czy może da rade bez robierania alternatora (HELLA).... :(
tak jak koledzy piszą spradź najpierw styki, poczyść i podokręcaj jak trzeba
ale myślę że problem masz w alternatorze - uszkodzone diody (jak potrafisz spradzić i wymienić to koszty Ci spadną i to bardzo znacznie)
a jak nie to daj do regeneracji albo kup używkę ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości