[mk3] Coś jak drganie, chrobotanie ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

[mk3] Coś jak drganie, chrobotanie ...

Post autor: lukaszww » czw sie 31, 2006 00:02

Ostatnio miałem niemiłą przygodę. Jechałem sobie ulicą, padał deszcz, było ślisko. Nagle kierowca jadący przedemną wcisną hamulec. Wiedziałem, że nie wyhamuję, więc odbiłem w lewo, bo na prawym pasie jechał samochód. Trafiłem na krawężnik, auto wylądowało na pasie zieleni. Rozwaliłem oponę i coś w okolicach hamulca ręcznego drga, chrobocze i nie wiem, co to może być. Zawieszenie całe, auto jedzie prosto pozostało tylko to denerwujące drganie i chrobotanie. Czy może być to tłumik? Odnoszę wrażenie, że mogło coś się zerwać bądź też urwać. Jest ktoś w stanie mi pomóc ? :)

EDIT
Piszę w pierwszym poście z uwagi na to, że trochę to już dawno było.
Przyczyna:
Wyrwało jedną śrube od takiego czegoś (nie znam nazwy) co osłania katalizator. Kata lekko obróciło i obejma uderzał o to coś.
Ostatnio zmieniony pt paź 13, 2006 18:37 przez lukaszww, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PIOTREK 86
Grupa Tomaszowska
Grupa Tomaszowska
Posty: 497
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 22:48
Lokalizacja: Niewiadów okolice Tomaszowa Maz
Kontakt:

Post autor: PIOTREK 86 » czw sie 31, 2006 00:43

moglo sie lozysko posypac a nawet piasta zgiac lepiej sprawdzic...
pozdr


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=477830

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » czw sie 31, 2006 10:01

PIOTREK 86 pisze:moglo sie lozysko posypac a nawet piasta zgiac lepiej sprawdzic...
pozdr
Ale drganie-chrobotanie występuje w okolicach dźwigni hamulca ręcznego, tak więc odpada to co napisałeś. Dodam jeszcze, że drganie-hrobotanie słychać we wnątrz auta, a na zewnątrz już nie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sie 31, 2006 10:05

nie pozostaje Ci nic jak wjechac na kanał i zobaczyć czy wszystkie wieszaki od wydechu są całe i czy linki od ham. ręcznego są na swoim miejscu, ja miałem kiedyś tak że linka odpieła sie oz zaczepu i darła po oponie pencerzem


:-k ...

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » czw sie 31, 2006 10:14

misiek10111 pisze:nie pozostaje Ci nic jak wjechac na kanał i zobaczyć czy wszystkie wieszaki od wydechu są całe i czy linki od ham. ręcznego są na swoim miejscu, ja miałem kiedyś tak że linka odpieła sie oz zaczepu i darła po oponie pencerzem
Zrobię tak jak mówisz. Jednak nie jest, to z pewnością linka z uwagi na to, że jest to dość głośne chrobotanie-drganie, a linka nie powodowała by, aż tak donośnego hałasu. Zapomniałem jeszcze nadmienić, że drganie-hrobotanie występuje wtedy gdy dodaję gazu.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw sie 31, 2006 10:19

lukaszww pisze:Zapomniałem jeszcze nadmienić, że drganie-hrobotanie występuje wtedy gdy dodaję gazu.
no to tym bardzie spr. wszystko - bo tam nie ma co ciagnąć linek - być moze konieczne bedzie zdjęcie bebnów ham. jeżeli je masz


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości