[MK3] Elektryczne szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dymian1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 06, 2005 11:39
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

[MK3] Elektryczne szyby

Post autor: Dymian1 » śr wrz 27, 2006 13:17

witam ! Mam alarm legendford f-14, który posiada funkcje zamykania szyb (przytrzymania napięcia). Chciałbym to wykorzystać do elektrycznych szyb. Nie wiem tylko który kabel zwiazki elektrycznej szyb mam podłączyc do tego alarmu ?
Bardzo prosze o pomoc


>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47999 << + aktualizacja fotek strona 3

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr wrz 27, 2006 21:54

Czy masz centralny zamek? Jeżeli tak, to zrób taki test - pootwieraj szyby, oraz szyberdach. Teraz zamknij samochód kluczykiem, zamkiem w drzwiach kierowcy ( z resztą u pasażera też chyba działa) - ale uwaga - przytrzymaj kluczyk w pozycji jak do zamykania - szyberdach powinien się domknąć i szyby też. Jeżeli masz alarm, który steruje centralnym zamkiem, wystarczy, że ustawisz w nim dłuższy impuls do zamykania drzwi.
Druga meoda, troche trudniejsza - w drzwiach kierowcy trzeba się podłączyć do sterownika szyb (który jest w obudowie z silnikiem) - wpinamy się pod przewód zielono-czerwony. Można najpierw sprawdzić działanie tej metody - trzeba podać +12V na ten przewód - szyby przednie powinny się zamknąć. Aby domknąć także szyby tylne, należy podłączyć się też pod przewód szaro-czerwony, ale uwaga - tych dwóch przewodów nie można łączyć razem - trzeba zrobić odpowiedni układ z diod. Dwie diody łączymi anodami (tam gdzie nie ma kreski) i podłączamy do centralki alarmowej (wyjście sterowania szybami), natomiast katody (tam, gdzie jest kreska) łączymy z przewodami w drzwiach, tak, jak opisałem wcześniej. Diody zwykłe, prostownicze, myślę że 2A spokojnie wystarczą.
Wszystko co napisałem wynika ze schematów z instrukcji serwisowej. Na jej podstawie podlączałem sterowanie centralnym zamkiem (fabrycznym) na pilota + domykanie szyberdachu i wszystko działało.



Awatar użytkownika
Dymian1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 06, 2005 11:39
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: Dymian1 » czw wrz 28, 2006 01:36

Lipek81 pisze:Czy masz centralny zamek? J
mam ale nie oryginalny tylko taki zwykły w alarmie


>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47999 << + aktualizacja fotek strona 3

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 28, 2006 15:24

Dymian1 pisze:mam ale nie oryginalny tylko taki zwykły w alarmie
w alarmie to masz tylko sterowanie centralnym zamkiem, chodzi o to czy sam centralny masz oryginalny pneumatyk czy dokładany elektryczny.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dymian1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 06, 2005 11:39
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: Dymian1 » czw wrz 28, 2006 15:56

Paweł Marek pisze:
Dymian1 pisze:mam ale nie oryginalny tylko taki zwykły w alarmie
w alarmie to masz tylko sterowanie centralnym zamkiem, chodzi o to czy sam centralny masz oryginalny pneumatyk czy dokładany elektryczny.
tak jak pisałem mam nie oryginalany czyli elektryczny


>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47999 << + aktualizacja fotek strona 3

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw wrz 28, 2006 16:44

Jeżeli nie oryginalny, to sztuczka z kluczykiem nie wyjdzie. Musisz spróbować drugą metodą.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw wrz 28, 2006 19:23

Nie znam koloru kabli do dokładanego siłownika, więc nie pomogę. Ale rzecz jest prosta. Może podjedziesz do kogoś obeznanego nieco w temacie, kto za pomocą miernika wskaże ci łatwo który kabel siłownika ma plus przy otwieraniu a który przy zamykaniu. A który jest masą. Wtredy już łatwo podłączysz alarm.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości