[mk3] Jestem zażenowany :(:(:(:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13144
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » pn paź 02, 2006 20:51

WilQ pisze:aczy ktos mial 75 koni w 1,8?? ile to powinno palic?? Nie mowie katalogowo bo tam się nic nigdy nie sprawdza. Ile wam uzytkownika tego silnika pali ?
Ja mam też Mk3 tyle, ze 1.4 i silnik AEX i mi spali średnio 6-7 litrów jak nie mniej ;) wiec twoje 10 litrów z silnikiem 1.8 jest w miare normalnie ;)


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 20:52

Zaleje do pełna i wyjade do momentu az mi auto stanie :) wtedy zobacze ile wyjdzie.. i co... jesli wyjdzie 10 to co wtedy



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pn paź 02, 2006 20:54

WilQ pisze:Zaleje do pełna i wyjade do momentu az mi auto stanie
nie czekaj do konca tylko np. do poczatku czerwonego pola bo jak ci zgasnie to juz na stacje nei dojedziesz :) no chyba ze ebdizesz jezdzil w okolo stacji benzynowej :bigok:


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn paź 02, 2006 21:04

falla_x pisze:nie czekaj do konca tylko np. do poczatku czerwonego pola bo jak ci zgasnie to juz na stacje nei dojedziesz no chyba ze ebdizesz jezdzil w okolo stacji benzynowej
Dokładnie, jak wyjdzi 10 przy jeździe tylko po smym mieście i jak go jeszcze troche pociśniesz to nic strasznego ale moge się złożyć o 4 browary że nie spali ci więcej niż 9 l po mieście przy normalnej jeździe tym bardziej że pisałeś że silniczek ładnie chodzi i nie bierze oleju

Jak już sprawdzisz to daj znać i nie denerwuj się z powodu słabej mocy silniczek masz naprawdę żywotny, idealny pod zamontowanie gazu i całkiem dynamiczny i zobaczysz że ekonomiczny, same plusy zero wad :bigok:


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
alos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: sob sty 28, 2006 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: alos » pn paź 02, 2006 21:06

witam niezla wpadka :D ja mialem podoba kupowalem swojego i mysilalem ze kupuje 1.4 i nawet koles co sprzedawal by przekonany bo na takiej kartce na lusterko napisal 1.4 puziniej jak siedzalem w domu z brifem to doczytalem sie ze to jednak 1.6 :D pozdro



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pn paź 02, 2006 21:07

WilQ pisze:Zaleje do pełna i wyjade do momentu az mi auto stanie wtedy zobacze ile wyjdzie.. i co... jesli wyjdzie 10 to co wtedy
Oj WilQ, taki duzy chłopak i tak sie martwi ! Nic ci do tej pory nie brakowało w Golfie, to czemu teraz masz problem?
A co do spalania jak chcesz zmierzyć to zrób tak : zalej na stacji do pełna az ci pistolet wybije, zerujesz licznik i jeździsz minimum 200 maksimum 500km i zajeżdżasz znowu na stacje , najlepiej na tą samą i zalewasz znowu benzynki do pełna az pistolej wybije, wtedy patrzysz ule litrów weszło i na licznik ile km zrobiłes,
i liczysz:

spalanie = 100 * ilość zatankowanej benzyny / ilośc przejechanych kilometrów


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Jowisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob mar 25, 2006 09:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jowisz » pn paź 02, 2006 21:15

homsky pisze:Oj WilQ, taki duzy chłopak i tak sie martwi ! Nic ci do tej pory nie brakowało w Golfie, to czemu teraz masz problem?
A co do spalania jak chcesz zmierzyć to zrób tak : zalej na stacji do pełna az ci pistolet wybije, zerujesz licznik i jeździsz minimum 200 maksimum 500km i zajeżdżasz znowu na stacje , najlepiej na tą samą i zalewasz znowu benzynki do pełna az pistolej wybije, wtedy patrzysz ule litrów weszło i na licznik ile km zrobiłes,
i liczysz:
No właśnie konieczie przestań tankować po pierwszym wybiciu, nic tam jeszcze na siłę nie wciskaj bo może nawet jeszcze pare litrów wejść ale wtedy już dokładnie nie sprawdzisz ile ci bierze


VW Golf propably the best car in the World !!!

Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pn paź 02, 2006 21:17

hehe a ja bylem po swoje ventke w niemczech i sie z gosciem nie dogadalem ciagle mowil ABS i ABS no to myslalem ze silnik ABS i 90km a tu zonk bo auto posiada abs ale nie silnik bo ten to AAM. Ale ogolnie jestem zadowolony



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn paź 02, 2006 21:19

WilQ pisze:Zaleje do pełna i wyjade do momentu az mi auto stanie :) wtedy zobacze ile wyjdzie.. i co... jesli wyjdzie 10 to co wtedy
a wtedy przy okazji załatwisz pompę paliwa
A z twojego opisu wynika że masz bardzo dynamicznego AAM-a bo naprawdę można często
bardzo zamulonego więc o co się martwisz ?



Awatar użytkownika
WilQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 13:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: WilQ » pn paź 02, 2006 22:28

Młoda pisze:
WilQ pisze:aczy ktos mial 75 koni w 1,8?? ile to powinno palic?? Nie mowie katalogowo bo tam się nic nigdy nie sprawdza. Ile wam uzytkownika tego silnika pali ?
Ja mam też Mk3 tyle, ze 1.4 i silnik AEX i mi spali średnio 6-7 litrów jak nie mniej ;) wiec twoje 10 litrów z silnikiem 1.8 jest w miare normalnie ;)
Te "twoje" mk3 ma 15 koni wiecej od mojego wiec 3 litry spalanie wiecej jest niemozliwoscią

[ Dodano: 02 Paź 2006 22:29 ]
tzn mniej od mojego



Awatar użytkownika
Pi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 01:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Pi » pn paź 02, 2006 22:59

Mój AAM (75KM) pali na mieście max 8,5l, ostatnio były mega korki (dystans 5 kilometrów w godzinę...), to spalił 10,6, ale to wyjątek. Przy średnich korkach 9 nie przekracza. A nie jestem raczej niedzielnym kierowcą...

Czy ten silnik ma zalety? Wiesz... mój Gofer też miał mieć pod maską ABS, też byłem zażenowany jak zobaczyłem 55KW, jeździłem paroma autami z silnikami 75KM i było kiepsko, a Golf mnie mile zaskoczył. :) Może sprinterem nie jest, ale za to ładnie zbiera się od samego dołu, całkiem przyjemnie brzmi (no... tak do 3500rpm :D) i... no... o wiem! Można nim bez problemu przysmażyć oponki na starcie. :D Nie jeździłem ABSem, ale w sumie z danych technicznych nie wynika, żeby nasz był jakoś drastycznie wolniejszy. Jedyne co mnie wkurza to to, że lubi sobie puchnąć pod górkę...

BTW1 ja zazwyczaj tankuję do 2 wybicia, zawsze na tej samej stacji. Od 1 wybicia do 2 wchodzi jeszcze około 0,55l. Więcej nie idzie.

BTW2 jak odmulić silnik? :) Po prostu przegonić? :)


[img]http://images37.fotosik.pl/111/1d053f09877e28c9.png[/img]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt paź 03, 2006 00:11

WilQ pisze:Prosze mi powiedziec, czy są wogole jakies plusy tego silnika 1,8 75km
W niektórych krajach ubezpieczenie, czy jakieś podatki płaci w zależnośći od mocy silnika (a u nas objętości skokowej).
Być może to uwzględniała strategia VW, bo opłaty od samochodów na zachodzie nie są niskie. Moc mamy może mniejszą (opłaty też), ale kulturę praci i moment obrotowy porównywalny :)

Mój poprzedni 1.4 ABD pożerał też 10 na mieście ;)



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » wt paź 03, 2006 00:13

jeżdziłem AAM i ABS(mam go obecnie) według moich odczuc jest duzo silniejszy od AAM. Zarówno na dole jak i w górze obrotów. Co do spalania to wali mi 10 litrów LPG (jazda mieszana)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

wasyl_ls
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 02, 2006 23:59
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: wasyl_ls » wt paź 03, 2006 00:25

mam 1.8 ABS 90KM i jest słaby, moc stracił nagle i co ja mam teraz zrobic??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 89 gości